Tipy

Osvedčené rôzne uhorky "Nezhinsky"

Osvedčené rôzne uhorky "Nezhinsky"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorka „Nezhinsky“ je známa mnohým záhradníkom pod názvom „Malý Rus“. Uhorky Nezhin boli už dlho na vrchole slávy a pestovali sa takmer všade. Odroda získala svoje meno vďaka mestu Nižhyn na Ukrajine. Táto stará odroda nestratila svoju popularitu a dnes sa pestuje široko.

Opis stupňa

Odroda bola zaradená do štátneho registra pre Rusko na pestovanie na hrebeňoch otvoreného terénu, ako aj na použitie filmových prístreškov. Uhorka „Nezhinsky“ je veľmi častá a vyznačuje sa vysokou produktivitou. Dĺžka šľahačky uhorky často dosahuje 2 m alebo viac. Odroda patrí do kategórie opeľovačov včiel a tvorí plodinu 47 až 67 dní po zasiatí. Úroda je určená na čerstvú spotrebu, ako aj na konzervovanie alebo morenie.

Chuťové vlastnosti a obchodné vlastnosti uhoriek Nezhin sú veľmi vysoké, pre ktoré pestovatelia rastlín túto rastlinu ocenia. Má dostatočnú úroveň odolnosti voči chorobám a zriedkavo je ovplyvňovaná najbežnejšími chorobami. Typ vaječníkového zväzku. Zelentsy má podlhovastý oválny tvar, s veľkým hľúzovým povrchom. Dĺžka zelenej hmoty môže dosiahnuť 10 - 12 cm a priemerná hmotnosť jednej uhorky je 95 g. Zelená dužina je chrumkavá, veľmi šťavnatá a s výraznou arómou uhoriek.

Výhody a nevýhody

Uhorky odrody Nezhinsky sú medzi záhradníkmi veľmi populárne, a to aj napriek veľkému počtu nových odrôd a hybridných foriem, ktoré sa objavili. Dôvodom sú nasledujúce nesporné výhody:

 • vynikajúci vkus skleníkov;
 • vynikajúca prezentácia a prenosnosť;
 • bohaté a dlhodobé ložisko;
 • možnosť pestovania na otvorenom aj chránenom území;
 • univerzálnosť využívania zozbieraných plodín;
 • najviac znášané staré odrody, ktoré najviac znášajú sucho;
 • vysoká odolnosť voči najbežnejším chorobám a tiež veľmi odolná voči vädnutiu mozaiky, ale má nízku odolnosť proti plesniam.

Kvôli neskorému dozrievaniu je možné získať plodinu v jesennom období, keď už plodnice ukončili iné odrody a hybridy. Uhorky Nezhin sú okrem toho nenáročné a neukladajú osobitné požiadavky na dodržiavanie poľnohospodárskych opatrení.

Vonkajšie pestovanie uhoriek

Pravidlá vykládky

Na základe odrody Nezhinsky sa získali odrody Nezhinsky-12 a Nezhinsky Kuban. Rovnako ako väčšina odrôd a hybridných foriem, uhorky slávnej odrody Nezhinsky môžu produkovať vysoké výnosy a prinášajú ovocie hojne v súlade s nasledujúcimi pravidlami výsadby:

 • je potrebné používať teplé hrebene alebo hrebene, pri ktorých sa na jeseň použili organické hnojivá;
 • Po hrozbe neskorých jarných mrazov, keď sa pôda zahreje na 12-14 ° C, je potrebné osiať pripravené a nasiaknuté semená;
 • štandardná schéma pre siatie osiva je 50 x 30 cm, s odporúčanou hĺbkou 3,5 cm;
 • ihneď po zasiatí hrebeňa prikryte krycím materiálom, ktorý sa odstráni až po hromadnom výskyte sadeníc.

Je tiež povolené pestovať uhorky iné ako samice v sadeníc. Výsevy sadeníc by sa mali vykonávať mesiac pred zamýšľanou výsadbou rastlín na stálom mieste. Najčastejšie sa táto dlho hodnotená odroda pestuje na otvorenom priestranstve.

Ak sa však pestujú vo filmových prístreškoch, je možné pozitívne ovplyvniť výnos a predĺžiť obdobie plodenia. Priemerná produktivita tejto odrody je asi 1,5 kg na meter štvorcový výsadby.

Funkcie starostlivosti

Uhorky odrody Nezhinsky veľmi dobre reagujú na správne opatrenia starostlivosti:

 • zalievanie sa výhodne uskutočňuje po 1-2 dňoch, zavlažovanie popoludní teplou vodou;
 • po zavlažovaní by sa malo povrchové uvoľnenie pôdy okolo rastlín vykonať pomocou uhorkových kríkov podkuchivaniya;
 • Je potrebné kŕmiť rastliny pomocou organických látok, ako aj komplexných hnojív;
 • dobré striedanie počas celého vegetačného obdobia s dresingom koreňov a listov vedie k dobrým výsledkom;
 • rastliny dobre reagujú na listové kŕmenie 0,5 - 1% roztokom močoviny s pridaním základných stopových prvkov;
 • dlhé riasy naznačujú rastovú metódu mreží, ktorá uľahčuje celý proces starostlivosti o rastliny;
 • nedostatočná odolnosť proti poškodeniu múčnatkou si vyžaduje profylaktické postrekovanie systémovými činidlami.

Na získanie vysoko kvalitnej plodiny sa odporúča dodržiavať pravidlá striedania plodín. Včasný zber stimuluje tvorbu nových ovariálnych vaječníkov a prispieva k dlhšiemu plodeniu.

Ponúkame tiež možnosť oboznámiť sa s odrodovými charakteristikami uhoriek "Mashenka f1".

Recenzie pestovateľov zeleniny

Uhorky tejto odrody sa odporúčajú na pestovanie na osobných pozemkoch na otvorenom priestranstve a pod dočasnými filmovými krytmi. Mnoho pestovateľov zeleniny pozná uhorky Nezhin ako hygrofilnú moriacu odrodu, ktorej plody sú veľmi chutné a majú charakteristickú šťavnatú silnú dužinu. Odroda je rezistentná voči hubovým chorobám, zozbieraná, ale kladie značné nároky na vlhkosť.

Ako pestovať uhorky

Mnoho letných obyvateľov pozitívne hodnotí chuť a prezentáciu odrody Nezhinka, ktorú chovatelia získali krížením uhoriek Nezhinsky a MSLJ-710. Ale práve uhorky Nezhin sú najstaršou a osvedčenou odrodou, ktorá potvrdzuje nenáročnosť a odolnosť voči komplexu chorôb. Odroda bola testovaná na poli počas horúčavy s rozdielmi denných a nočných teplôt, v prítomnosti hojnej rannej rosy a ukázala sa ako najlepšia.