Rastliny

Odroda Super hrozno zvaná Super Extra

Odroda Super hrozno zvaná Super Extra


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno Super Extra z amatérskeho výberu E. G. Pavlovského sa získalo krížením odrody Talisman s kardinálnou odrodou a zmesou hybridného peľu.

Vlastnosti triedy

Hrozno "Super Extra" medzi skorými formami hrozna sa považuje za najúspešnejší hybrid, ktorý získal najlepšiu kvalitu a vlastnosti z rodičovskej línie.

Biologický opis

Nová hybridná forma hrozna nazývaná „Super Extra“ sa vzťahuje na odrody stolov a vyznačuje sa veľmi skorým obdobím dozrievania. Úplne dozretá plodina sa vytvorí asi za 110 dní.

Kríky viniča tohto nového hybridu sú silné, s tvorbou bisexuálnych kvetov, ktoré pozitívne ovplyvňujú opelenie a počet vaječníkov. Hrozno je dosť veľké s priemernou hmotnosťou od 500 do 700 g.

Technické vlastnosti bobúľ

Hroznová bobule Super Extra sú veľké, s charakteristickou bielou farbou mierne vajcovitého tvaru. Druh a farba úplne dozretých bobúľ je veľmi podobná bobuliam populárnej hrozna Arcadia. Hlavným rozdielom medzi odrodami je prítomnosť drsnejšej kôry a trochu rustikálnej, bez chrumkavej chuti v plodoch Super Extra.

Priemerná hmotnosť úplne dozretého bobule je asi 7 g, veľkosť asi 25x21 mm. Chuť dobre. Masitá a dostatočne šťavnatá dužina má príjemnú a harmonickú chuť. Priemerný obsah cukru je 10,5 g / 100 metrov kubických. cm s priemernou kyslosťou 5,6 g / cu. dm.

Hrozno "Super Extra": opis kvality

Fotogaléria

Výhody a nevýhody hybridného systému

Hrozno „Super Extra“ sa vzťahuje na najnovšie hybridné formy. Opis odrody a uvádzané vlastnosti nám umožňujú poukázať na nasledujúce výhody:

 • bisexuálne kvitnutie nespôsobuje problémy s opelením;
 • bobule nie sú pozorované;
 • dobrá prezentácia;
 • indexy vysokej chuti;
 • vhodnosť na prepravu z dôvodu prítomnosti silnej kože na plodoch;
 • pomerne vysoká odolnosť voči najbežnejším plesňovým chorobám;
 • mrazuvzdornosť (toleruje zníženie teploty na -24 ° C).

Hlavnou nevýhodou hrozna Super Extra je prezentácia štetca, ktorý pozostáva z bobúľ rôznych veľkostí. V jednej kefke je možné pozorovať stredné, veľké a veľmi veľké bobule.

Táto hybridná forma sa podrobí štátnej odrodovej skúške s názvom "Citrín".

Výsadba hrozna

Pri výsadbe hroznových sadeníc Super Extra by ste mali dodržiavať štandardné pravidlá, ktoré sa odporúčajú pre všetky hybridné formy:

 • asi deň pred výsadbou je potrebné namočiť koreňový systém sadenice vo vode pridaním mierne ružového roztoku manganistanu draselného alebo stimulátora rastu "Humat";
 • tesne pred výsadbou by ste mali prerezať korene a prerezať výhonky na 3-4 púčiky, aby ste zostali najzdravšie a najsilnejšie;
 • ponorte koreňový systém sadenice s časťou stonky do hliny;
 • nalejte kopu úrodnej pôdy do výsadbovej jamy a na ňu položte pätu pripraveného sadenice;
 • rovnomerne vyrovnajte koreňový systém a posypte ho úrodnou pôdou;
 • na zhutnenie pôdy nad koreňovým systémom, vodu a pridanie pôdy do úrovne rastu.

Počas jarnej výsadby by sadenice mali byť zatienené. Jesenná výsadba si vyžaduje zimné útočisko.

Funkcie starostlivosti

Hrozno „Super Extra“ veľmi dobre reaguje na starostlivosť. Prvý mesiac po výsadbe je potrebné sadenice hrozna týždenne zalievať rýchlosťou 2 - 3 vedier na krík. Na jar a na jeseň sa zavádza povinné zavlažovanie vodou so značným množstvom vody. Súčasne s povinným zavlažovaním sa vykonáva preventívne rozprašovanie kríkov z najbežnejších chorôb.

Okrem toho, Odporúča sa kŕmiť rastliny na začiatku vegetačného obdobia. Na tento účel môžete použiť organické hnojivá aj listové hnojenie, ktoré majú takmer okamžitý vplyv na rast a vývoj viniča. Najlepšie je používať kombináciu organických látok s minerálnymi hnojivami, ako sú napríklad draslík, fosforečnany a dusík.

Orezávanie hroznových kríkov by sa malo vykonávať každý pád. Výhonky vinice Super Extra sa odporúča skrátiť o 4 až 8 očí.

Recenzie záhradníkov

Väčšina záhradkárov sa veľmi páčila hybridnej forme Super Extra kvôli ich silnému rastu, skorej zrelosti a vynikajúcemu dozrievaniu viniča. Hroznové kríky tejto hybridnej formy nemajú radi preťaženie plodinami. Nedostatok prídelu znižuje kvalitatívne vlastnosti bobúľ a výrazne predlžuje čas zrenia.

Naozaj veľmi dobré, chutné, krásne na fotografii av naturáliách Super super hrozno ocení mnoho záhradkárov a amatérskych vinárov. Formulár nie je príliš rozmarný, ale miluje správne zaťaženie. Produkuje nevlastné deti, z ktorých je možné získať ďalšie plodiny pred jesenným prerezávaním. Chuť absolútne vyhovuje milovníkom dobrých muškátových orieškov.

Ako pestovať hrozno

Podľa väčšiny zatiaľ najlepšie hrozno s takým dátumom zrenia a hmotnosťou bobúľ, ako v hybridnej forme Super Extra z kategórie bieleho hrozna, ešte nebolo vybrané.