Tajnosť

Populárna odroda muštového vína "Citron Magaracha"

Populárna odroda muštového vína "Citron Magaracha"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno „Citron Magaracha“ sa vzťahuje na technické odrody, ktoré požadujú mnohí vinári, a vyznačuje sa stredne skorou dobou zberu vysokej kvality.

História výberu

Komplexný typ hybridu "Citron Magarach" bol získaný na Ukrajine, v NIViV "Magarach" pod vedením P. Ya. Golodrigina. Pri práci na vývoji novej hybridnej formy sa použili odrody Madeleine Anzevevins, hybridy hrozna Magarach 124-66-26 s prídavkom Rkatsiteli, ako aj Magarach 2-57-72 a Novoukrainsky Early. Autormi odrody sú V. A. Volynkin, L. K. Kireeva, Yu A. Malchikov, V. P. Klimenko, N. P. Oleinikov, V. T. Usatov a L. P. Troshin.

Opis stupňa

Získaná metódou generatívnej hybridizácie, odroda technických odrôd Citron Magaracha prešla registračným postupom v roku 2002 a na Ukrajine sa pestuje v priemyselnom meradle. V posledných rokoch je dopyt nielen v domovskej krajine pôvodu, ale aj v iných krajinách vrátane Ruska. V roku 2013 bol hybrid testovaný na výrobných miestach, čo umožnilo určiť tri biotypy kríkov, na ktorých sa vytvorili zhluky rôznych veľkostí a hmotnosti.

Hybridné kríky z hrozna zvané Citron Magaracha sú stredne alebo mierne nadpriemerné. Plne dozrieva. Zrenie výhonkov sa pozoruje pri 85 až 90%. Koeficient plodu je od 1,3 do 1,4 s plodom od 1,5 do 1,6. Priemerné zrenie bobúľ je od 135 do 145 dní. Ukazovatele výnosu podliehajúce poľnohospodárskej technológii sa pohybujú od 9 do 12 t / ha.

Bisexuálne kvitnutie so zárukou vysokej miery opelenia. Trsy majú tvar valca alebo kužeľa, sú okrídlené. Štruktúra strapca má priemernú hustotu bobúľ. Priemerná hmotnosť jednej hroznovej kefy sa pohybuje od 350 do 450 g.

Na hrozne Citron Magaracha sa vytvárajú okrúhle, stredne veľké bobule žltej alebo zelenožltej farby. Šťavnatá dužina je príjemná, harmonická. Je pokrytá pomerne silnou a hustou pokožkou. Charakteristickým znakom je prítomnosť výraznej arómy citrónovo-muškátového orecha. Bobule obsahujú 3-4 oválne kosti. Kyslosť bobúľ neprekračuje 5 - 7 g / l, s obsahom cukru od 25 do 27%.

Výhody a nevýhody odrody

Hybridná forma „Citron Magaracha“ sa používa na výrobu bieleho vína (stolového, ako aj dezertného, ​​s výraznou muškátovo-citrónovou arómou) a šampanských vín. Hybrid má nasledujúce výhody:

 • typ bisexuálneho kvetu;
 • bohatá a ročná produktivita;
 • vynikajúca chuť;
 • harmónia chuti a výrazná aróma citron-muškát;
 • vysoké ocenenie všetkých vín vyrobených z bobúľ tejto odrody;
 • zvýšená odolnosť proti plesniam, oídiu a šedej hnilobe, potvrdená tolerancia voči fyloxere;
 • mrazuvzdornosť do -25 ° C

Hybridná forma nemá výrazné nedostatky a je medzi vinármi žiadaná.

Hrozno "Citron Magaracha": opis odrody

Funkcie výsadby a starostlivosti

Pripravený na výsadbu a úplne zdravé sadenice hybridného hrozna Citron Magaracha by sa mal pestovať a pestovať s ohľadom na tieto požiadavky:

 • plantáže hrozna by sa mali nachádzať v dobre vykurovaných a osvetlených oblastiach;
 • výsadba sadivového materiálu v jamách naplnených hnojivom a úrodnou pôdnou zmesou do hĺbky 35 alebo 40 cm;
 • ak sa pestujú v relatívne priaznivých pôdnych a klimatických podmienkach v južných regiónoch Ruska, sadenice by sa mali pestovať podľa schémy 3,0 x 1,5 alebo 2 m;
 • hrozno hybridnej formy "Citron Magaracha", ktoré si vyžaduje dodržiavanie režimu zavlažovania a pravidelné kŕmenie;
 • optimálne zaťaženie jedného hrozna je okolo 30 očí;
 • prerezávanie sa vykonáva pre 2 až 4 oči.

Nedostatočná odolnosť proti mrazu si vyžaduje opatrenia na ochranu viniča v zime. Odporúča sa dve štandardné preventívne ošetrenie kríkov proti chorobám a škodcom.

Najlepšie vína

Použitie tohto komplexného hybridu vo výrobe vína vám umožní získať veľmi kvalitné stolové a dezertné vína. Stolové vína vyrobené z hrozna Citron Magaracha sa vyznačujú kvetinovo-citrónovou arómou. Dezertné vína sa líšia vôňou citrónovo-medových tónov, ktoré sa menia na chuť.

Rozdiel medzi vínami vyrobenými na základe tejto odrody viniča je harmóniou chuti a originálnej vône. Najväčšiu popularitu a veľké množstvo ocenení získala odroda vína White Muscatel z Livadia, AR Crimea, založená v roku 1998. Hodnotenie ochutnaných vínnych materiálov je 7,8 - 8 bodov.

Domáce vinárstvo

Vlastná príprava chutného a zdravého vína z hrozna "Citron Magaracha" sa vyrába podľa nasledujúcej technológie:

 • hrozno by sa malo zbierať v štádiu cukru v bobúľ nie viac ako 24% a na úrovni sladiny pH 3,4;
 • chladte hrozno v suteréne a bobule dôkladne oddeľte od hrebeňa;
 • vložte bobule do drviča a k výslednej hroznovej dužine pridajte pyrosiričitan draselný v množstve 2,5 g na vedro;
 • vložte výslednú mladinu s dužinou do lisu po naliatí do nádoby, kde sa sladina usadí pri teplote nie vyššej ako +16 ° C;
 • na každých 100 litrov získanej mladiny sa pridajú 2 g enzýmu Lalzime a po 12 hodinách sa do mladiny pridá bentonit (v množstve 2 g na 1 l);
 • po dvoch dňoch je potrebné mladinu starostlivo vypustiť bez usadeniny vytvorenej na dne do fermentačnej nádrže a pridať vínne droždie podľa pripojených pokynov. V prípade kvasiniek Cryarome je toto množstvo 12,5 g na 50 l mladiny;
 • nainštalujte vodný zámok a pravidelne monitorujte proces kvasenia mladiny. Po dvoch dňoch od okamihu aktívneho procesu musíte do sladiny pridať alkohol (v množstve 7 litrov na 50 litrov mladiny);
 • po 24 hodinách sa fermentorom pridá 0,5 g bentonitu na liter mladiny.

Pri teplote + 18 ° C sa po 14 až 20 dňoch získa mladé víno, ktoré sa má jemne vypustiť zo zrazeniny, pridá sa 0,3 g pyrosulfitu na 1 liter vína a na mesiac sa umiestni do zámku. Potom by ste mali víno znovu vypustiť a na každých 50 litrov vína pridať 15 g Siha Optipur. Po páde zubného kameňa sa víno môže naliať do pripravených čistých a suchých sudov. Po 2 mesiacoch sa víno filtruje a plní do fliaš na ďalšie skladovanie.

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s odrodovými charakteristikami a odrodami hrozna Kesha.

Recenzie vinárov

„Citron Magaracha“ je charakterizovaný ako veľmi produktívny a milovaný mnohými vinárskymi hybridmi. Veľmi zle toleruje nadmerné zaťaženie plodín a pri normalizácii úplne dozrie uprostred posledného letného mesiaca a vytvorí stredne veľkú kefu s priemernou hustotou. Aj pri významnom zaťažení hrozno dokonale dozrieva, ale doba dozrievania je značne oneskorená.

Ako vyrobiť víno z hrozna "Citron Magaracha"

V prvých vegetačných obdobiach vykazujú kríky viniča, podľa pravidiel starostlivosti, vynikajúcu rastovú silu. Okrem toho dochádza k úplnému dozrievaniu rastu a takmer absolútnej absencii chorôb na kríkoch. Skúsení záhradníci odporúčajú vytvorenie štvorramenného ventilátora s orezaním rukávov pre 8-10 pukov. Akékoľvek ďalšie výhonky by sa mali odstrániť počas vegetačného obdobia. Hybrid patrí k počtu výsadieb, ktoré sú ekonomicky opodstatnené pri výsadbe nielen na osobných pozemkoch, ale aj na priemyselné účely.