Návrh

Ako pestovať hrozno "Rochefort"

Ako pestovať hrozno "Rochefort"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno Rochefort z amatérskeho výberu sa získalo krížením takých populárnych a vysokokvalitných odrôd, ako sú Talisman a Cardinal, s pridaním peľovej zmesi najúspešnejších európskych foriem Amur.

Opis stupňa

Autorom hybridnej formy stolového hrozna „Rochefort“ je E. G. Pavlovsky, ktorá je vinárom už dávno známa z chovu veľkého počtu veľmi úspešných nových odrôd hrozna pre usadlosti.

Hrozno „Rochefort“ sa vzťahuje na odrody, ktoré majú skoré zrenie, ktoré trvá 105 - 110 dní. Krík hybridnej formy má výraznú rastovú silu. Zrenie výhonkov je stabilné a dostatočné.

Kvety sú bisexuálne, čo má priaznivý vplyv na opelenie. Zhluky sú dosť veľké a priemerná hmotnosť hroznovej kefy sa môže meniť od 0,5 do 0,9 kg. Tvar zhluku je kónický, štruktúra sa vyznačuje strednou hustotou. Zhluky sú veľmi elegantné, čo naznačuje vysokú obchodovateľnosť hybridnej formy.

Technické vlastnosti bobúľ

Plne dozreté hrozno Rochefort má vonkajší vzhľad. Majú tmavočervenú alebo tmavofialovú farbu, ktoré prechádzajú takmer prvou čiernou farbou. Tvar bobule je okrúhly, mierne sploštený. Priemerná hmotnosť bobúľ sa pohybuje od 7 do 9 g. Pomerne často sa tvoria väčšie bobule s hmotnosťou 12 ga veľkosťou 2,8 x 2,6 cm.

Dužina zrelého bobule je mäsitá, s harmonickou chuťou a jemným odtieňom svetlého muškátu. Koža je pomerne hustá, úplne zjedená. Priemerný obsah cukru je 15 g / 100 cm³. Kyslosť je asi 5 g / dm3. Zavlažovanie takmer úplne chýba.

Hrozno "Rochefort": vlastnosti odrody

Výhody a nevýhody

Hrozno Rochefort ešte stále nie je dobre známe. Opis odrody s deklarovanými charakteristikami nám umožňuje vyvodiť nasledujúce závery o výhodách tejto hybridnej formy:

 • vynikajúce zakorenenie a prežitie odrezkov, ktoré umožňuje nezávislé množenie kríkov viniča na mieste;
 • bisexuálne kvitnutie poskytuje dobré opelenie a stabilné výnosy;
 • skorá úroda;
 • vhodnosť zberanej plodiny na prepravu;
 • veľmi vysoká predajnosť hrozna;
 • dobrý vkus;
 • mrazuvzdornosť do - 23 ° C;
 • odolnosť proti porazeniu plesňami 3,0 - 3,5 bodu, oídium - 2,5 - 3,0 body.

Nevýhody tejto hybridnej formy sú absolútna nestabilita voči fyloxere, ako aj nedostatočné znalosti o takom faktore, ako je tendencia močiť v niektorých rokoch. Medzi nevýhody patrí skutočnosť, že bobule tejto hroznovej škvrny sú rýchlejšie ako úplne dozreté, čo mnohých zavádzajúcich zavádzajú o načasovaní zberu. Už teraz natreté kefky na hrozno je žiaduce zavesiť na kríky, aby sa pridal cukor a získala dobrá chuť. Okrem toho sa aj v podmienkach rozvinutej poľnohospodárskej technológie pozoruje pomerne priemerný výnos.

Výsadba hrozna

Hrozno Rochefort je pomerne nenáročné, ale aby ste zvýšili úrodu, mali by ste pri výsadbe venovať pozornosť nasledujúcim odporúčaniam:

 • využívanie slnečných a nestínovaných plôch pre vinicu;
 • Vykládky by sa mali nachádzať na južnej alebo juhozápadnej strane kapitálovej štruktúry;
 • vzdialenosť medzi sadbami by mala byť najmenej 2 m, odsadená od základu budovy o 1 m;
 • hladina podzemnej vody v oblasti výsadby sadeníc by mala byť najmenej 2-2,5 m;
 • Jesenná výsadba sa vykonáva v polovici októbra, načasovanie sa však môže líšiť v závislosti od počasia a klimatických podmienok pestovateľskej oblasti;

 • jarná výsadba sa vykonáva, keď dôjde k stabilným pozitívnym teplotám, za predpokladu, že v prípade neskorých mrazov s oneskoreným návratom sa poskytuje prístrešok;
 • hĺbka a šírka jamy na výsadbu je priemerne 80 cm (jej veľkosť závisí od objemu koreňového systému sadenice);
 • na dne jamy by sa mala naliať zmes úrodnej pôdy a dve vedrá humusu;
 • sadenice sa umiestnia do otvoru až po krk koreňa a jemne sa naplnia zeminou.

Po výsadbe sa uskutoční hojné zalievanie a mulčovanie pôdy organickou hmotou.

Funkcie starostlivosti

Pestovanie hybridnej formy hrozna Rochefort nie je príliš ťažké. Aj v podmienkach nedostatočnej opatrnosti a pri nedostatočnom pravidelnom kŕmení môžete získať dobrú úrodu. Práve túto kvalitu ocenia začínajúci amatérski vinári. Osobitná pozornosť sa musí venovať prerezávaniu a formovaniu kríkov:

 • zaťaženie puzdra by malo byť 30 - 35 očí;
 • zaťaženie kríkov výhonkami nesmie prekročiť 22 - 24 za predpokladu, že štandardná oblasť výživy jednej rastliny je 5 metrov štvorcových. m;
 • prerezávanie plodov viniča by sa malo vykonávať pri 6-8 očiach.

Na ochranu pred škodcami a chorobami stačí vykonať dve preventívne postreky za sezónu.

Ponúkame tiež možnosť oboznámiť sa s odrodovými charakteristikami hrozna "Beauty Nikopol".

Recenzie záhradníkov

Podľa vinárov, ktorí už dokázali otestovať túto hybridnú formu na svojich pozemkoch, sa hrozno Rochefort vyznačuje dobrou odolnosťou proti chorobám a dobrou predajnosťou strapcov. Bobule sú husté, veľmi veľké, chrumkavé, s ľahkou vôňou muškátového orecha, ktoré sa dlhodobo skladujú na kríži.

Ako zavlažovať hrozno

Ako poznámku vinári poznamenávajú, že tento hroznový víno ešte nedosahuje super hybridnú formu. Chuť je však skutočne veľmi úspešná a spotrebitelia dodávajú takýmto hroznám vysoké hodnotenie chuti, čo mu umožňuje priradiť ho k obľúbeným odrodám na trhu.Komentáre:

 1. Cadhla

  nabudúce vás poprosím, aby ste sa venovali téme blogu a nenechali sa rozhádzať po maličkostiach s takýmto príspevkom. inak ťa nebudem čítať.

 2. Shaheen

  Páči sa mi tvoj nápad. Navrhujem vystúpiť na všeobecnú diskusiu.

 3. Daibhidh

  Ospravedlňujem sa, túto otázku som odstránil

 4. Meztira

  Mám rád!!!!!!!!!

 5. Jocheved

  so wanted to see ... and now upset ... I expected something more ...Napíšte správu