Nápady

Pestovanie hybridnej formy hrozna "Strashensky"

Pestovanie hybridnej formy hrozna "Strashensky"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno "Strashensky" je veľmi často známe amatérskym vinárom a záhradníkom pod názvom "konzul" a pestuje sa ako stolová odroda stredne neskorého dozrievania.

Opis stupňa

Hrozno "Strashensky" chované krížením rodičovskej línie, zastúpené odrodami "Friendship", "Save Villar" a "20-473". Autorom sú M. S. Zhuravel, G. M. Borzikova, I. P. Gavrilov, N. I. Guzun. Odroda sa získala pri moldavskej NIIIViV.

Hrozno "Strashinsky" - rôzne skoré alebo stredne skoré dozrievanie. Doba zrenia je 30 alebo 145 dní. Kríky tvoria silný rast. Hroznové kríky vstupujú do ovocnej fázy rok po výsadbe sadeníc. Typ kvetu bisexuálny.

Hrozny hrozna "Strashensky" sú veľmi veľké, majú valcový alebo valcový tvar. Priemerná veľkosť hroznovej kefy je 28 x 14 cm s hmotnosťou 1 až 1,5 kg. Hustota strapca je pomerne priemerná alebo voľná. Hrozno má dobrú prezentáciu.

Rýchlosť zrenia hroznových výhonkov tejto odrody je dobrá a presahuje 80%. Pomery ovocia 2,0. Pre každý výhonok môže byť celkové zaťaženie plodiny asi 1,2 kg. Plod sa pozoruje na výhonkoch, ktoré sa objavili z náhradného alebo spacieho puku.

V zhlukoch hrozna "Strashensky" sa tvoria pomerne veľké bobule, pričom každá váži 8 až 14 ga štandardné veľkosti 3 x 2,8 cm. Tvar bobúľ je guľatý a charakteristicky vyrovnaný. Hlavné zafarbenie v štádiu zrenia predstavuje tmavo fialová farba so silnou charakteristickou pružinou (vosková vrstva). Pomerne často sa farba pleti blíži k čiernej.

Buničina zrelého bobule je veľmi mäsitá a šťavnatá. Ukazovatele chuti sú trvalo dobré. Kôra na zrelých plodoch je tenká a veľmi jemná. Obsah cukru nepresahuje 19% pri kyslosti 7 - 8 g / l. Hodnotenie podľa výsledkov degustácie je 8 bodov. Priemerný výnos plodín v priemyselných vinohradoch môže dosiahnuť 250 kg / ha. Pri pestovaní na súkromných vinohradoch je možné získať z každého kríka asi 30 kg.

Hrozno "Strashensky": vlastnosti odrody

Výhody a nevýhody

Hrozno "Strashinsky" má značné množstvo nesporných výhod, vďaka ktorým je táto odroda veľmi populárna vo vinohradoch usadlostí:

 • výnos odrody je veľmi vysoký, čo je vidieť na fotografii odrody;
 • bobule majú vysokú obchodnú kvalitu;
 • odolnosť odrody proti plesniam je 3 body a proti hnilobe - na úrovni 2 bodov;
 • hroznové kríky sú vysoko odolné proti fyloxere a poškodeniu roztočmi;
 • indikátory mrazuvzdornosti do -24 ° С;
 • priemerná úroveň tolerancie k suchu;
 • mobilita zozbieranej plodiny je pomerne priemerná a neznamená prepravu na veľkú vzdialenosť.

Medzi nevýhody tejto odrody patrí dlhá doba kvitnutia, ktorá výrazne oneskoruje dozrievanie bobúľ. Okrem toho je odroda nevhodná na skladovanie a je často ovplyvnená aj oidiom a šedou hnilobou.

Pravidlá vykládky

Na výsadbu hrozna Strashensky by ste mali používať oblasti s úrodnou pôdou a kvalitným osvetlením. Maximálne množstvo slnečného žiarenia má priaznivý vplyv na dozrievanie a rovnomernosť sfarbenia hrozna. Na jeseň je povolené pestovať jarné aj výsadbové sadenice.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať vysokokvalitnému odtoku výsadbových jám, ako aj aplikácii hnojív vo fáze výsadby. Rastlina sa vyznačuje silnou postavou a vyžaduje pripevnenie na podložku. Schéma výsadby sadeníc zabezpečuje vzdialenosť medzi radmi 3 m a medzi kríkmi - 2,5 m.

Funkcie starostlivosti

Hrozno "Strashensky" je dosť nenáročné a reaguje na vykonávanie príslušných poľnohospodárskych činností:

 • odroda má dobrú afinitu (anatomická a fyziologická afinita k európskym odrodám) so zásobami vo forme odrôd "SO-4" a odrôd "Kober 5BB";
 • aby sa minimalizovalo trvanie kvitnutia a oddialilo sa dozrievanie plodiny, je v tejto fáze potrebné odstrániť najnižšiu časť strapca;
 • pre 4-6 očí sa vyžaduje štandardné prerezávanie;
 • v procese prerezávania je potrebné vziať do úvahy, že odroda Strashensky je náchylná na vytváranie veľkého strapca s pomerom plodov a plodov na úrovni 2.

Táto odroda sa vyznačuje preťažením plodín, ktoré spočíva v zavedení veľmi dôkladného rozdelenia zelených výhonkov. Pri prerezávaní pre 4 až 6 očí sa vykonáva striedanie kvetov a jedno oko. Zaťaženie 18 očí vám umožní získať čo najviac rovnomerné a veľké hroznové kefy. Na vytvorenie vysokokvalitného a vysokého výťažku je tiež potrebné značné množstvo listov.

Recenzie záhradníkov

Recenzie o hrozne odrody Strashensky sú diametrálne odlišné. Väčšina pestovateľov vína nemá chutnú rozmanitosť chuti, ale je spokojná s veľmi pôsobivým vzhľadom. Najčastejšie sa hrozno Strashinsky zaraďuje medzi prvých kandidátov na vyradenie z poľa z niekoľkých dôvodov, pričom hlavnými príčinami sú tendencia k praskaniu bobúľ, dlhá doba úplného dozrievania kefy a náchylnosť na poškodenie bobúľ mravcami a osami.

Najčastejšie je však výsledkom takýchto porúch hrubé porušenie poľnohospodárskej technológie alebo výsadba najbežnejších preradení, namiesto vysokokvalitných sadeníc odrôd. S výhradou takých jednoduchých opatrení, ako je odstránenie všetkých kvetov okrem jedného, ​​ktoré sa majú strieľať, ich stlačenie tretinou, ako aj prenasledovania výhonkov, zavlažovania kvapkami a vrchného obväzu koreňov a listov, sa ukázalo, že dosahuje vynikajúce výsledky.

Ako sa starať o hrozno

Hrozno "Strashinsky" nie je len veľmi citlivý na starostlivosť o rozmanitosť. Opis odrody vám umožňuje oceniť jej kvalitatívne vlastnosti. Je veľmi ťažké stretnúť sa s hybridnými formami alebo odrodami, ktoré majú také výnosy, ako je hrozno Strashensky. Je nepravdepodobné, že by amatérsky záhradník alebo začínajúci vinár dosiahli v prvom roku pestovania tejto odrody vysoký výsledok. Z tejto kvalitnej odrody hrozna však v priebehu času bude veľká príležitosť získať stabilné a vysoké výnosy bobúľ s harmonickou chuťou.


Pozrite si video: CTCS Legacy Expo 52717, Rd 3 Dylan Sadow v. Michael Strashensky (Septembra 2022).