Rastliny

Pestovanie amerického hroznového hybridu "Yucca"

Pestovanie amerického hroznového hybridu "Yucca"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno „Yucca“ alebo JUKKA je známe mnohým amatérskym záhradníkom a profesionálnym vinárom pod názvom „ES 5 4-16“. Hybrid sa získal krížením rodičovského páru predstavovaného „ES 2.4.13“ a „ES - 2 - 5 - 5“.

Opis stupňa

Uvedené ukazovatele charakterizujú odrodu ako veľmi skoro hroznový, stolový cieľ vybraný v Amerike. Hrozno "Yucca" je obzvlášť populárne v pobaltských krajinách.

Kríky hrozna tejto odrody sa vyznačujú silným rastom. Produktivita je vysoká. Strely dozrievajú veľmi dobre. Zhluky sú strednej veľkosti, priemerná hmotnosť je 0,45 kg. Na kríku môžu visieť na dlhú dobu bez toho, aby stratili svoje kvalitatívne vlastnosti, ako aj prezentáciu, náchylnosť rastliny na oídium a pleseň je nízka.

Bobule sú formované vo veľmi tmavomodrej, takmer čiernej farbe. Chuť je vysoká. Dužina bobúľ je mierne sliznatá, s harmonickou chuťou a jemnými tónmi izabely. Priemerná hmotnosť relatívne veľkého bobule je približne 3 g. Obsah cukru v štádiu úplného dozrievania nie je vyšší ako 20%. Kyslosť nepresahuje 7 g / l.

Výhody hrozna

Nedostatok znalostí o hrozne "Yucca" počas pestovania v našej krajine nezabránilo záhradníkom všímať si veľké množstvo odrodových výhod vrátane:

  • vysoké výťažky;
  • veľmi slušný vkus;
  • odolnosť proti chorobám, ale vo veľmi vlhkých rokoch je možné pozorovať miernu léziu plesne.

Okrem toho sa vinič vyznačuje dobrou zimnou odolnosťou a vydrží aj -36 ° C.

Pestovanie odrôd hrozna odolných voči zimám

Pravidlá výsadby a starostlivosti

Hrozno "Yucca" rastie dostatočne dobre a dozrieva, keď sa pestuje na hustej ílovitej pôde. Vykládky sa môžu vykonávať v jednoduchých pristávacích boxoch aj v bežných priekopách. Vysoké kríky potrebujú veľké množstvo voľného miesta, ktoré by malo byť pri výsadbe viacerých rastlín v rade najmenej 3 metre.

Hlavné požiadavky na výsadbu sadeníc:

  • na výsadbu by sa mali vyhradiť najslnečnejšie a nezakryté záhradné výsadby;
  • podzemná voda by nemala byť umiestnená bližšie ako 2,5 metra od koreňového systému sadeníc hrozna;
  • oblasti s vyčerpanou pôdou alebo nedostatočnou vrstvou úrodnej pôdy si vyžadujú prácu na obnove štruktúry.

Sadenice by sa mali vysádzať do jamy, ktorej priemer je asi 80 cm a hĺbka by mala zodpovedať dĺžke koreňového systému plus 20 cm pre odvodnenie a vrstve úrodnej pôdy. Vysoké kríky potrebujú podporu, ku ktorej by mala byť rastlina úhľadne priviazaná. Ihneď po výsadbe sa uskutoční hojné zalievanie sadeníc.

Opatrenia na starostlivosť o hrozno tejto odrody sú štandardné a pozostávajú z zavlažovania, ktorého objem sa môže meniť v závislosti od poveternostných podmienok a množstva zrážok. Okrem toho by sa v záujme úplného rozvoja a stabilného plodenia malo vykonávať pravidelné jarné ošetrenie a ošetrenie rastlín z hlavných chorôb viníc.

Recenzie vinárov

Napriek tomu, že hybrid je deklarovaný ako stolové hrozno, mnohí záhradníci si uvedomujú jeho univerzálnosť. V súčasnosti vinári z rôznych regiónov vykonávajú podrobnejšie testy odrody na odolnosť proti mrazu.

Podľa záhradkárov, zimné obdobie 2014/2015. odroda sa ľahko preniesla na mrežách a bez použitia prístreškov. Existujú dôkazy, že Yucca hrozno zimuje krásne bez straty vitality pod snehovou pokrývkou alebo s použitím malej vrstvy pôdy ako úkryt v kultivačných oblastiach bez snehu. Odroda je žiadaná v blízkosti pestovateľov hrozna v Moskve a vyznačuje sa nimi ako veľmi dobrý, spoľahlivý a vysoko výnosný hroznový produkt. Pri pestovaní odrody sa medzi žilami na listovej doštičke pozorovala pomerne zriedkavá lézia, ktorá pripomínala „rohové popálenie“.

Ako správne napojiť hrozno

Hroznová "Yucca" je atraktívna nielen pre svoj stabilný a vysoký výnos, ale aj pre svoju mrazuvzdornosť. Pri pestovaní v našej krajine sa táto odroda osvedčila dobre. Môže sa používať nielen na čerstvú spotrebu, ale tiež ako kvalitná surovina na výrobu suchého červeného stolového vína.