Dom a záhrada

Funkcie odrody hrozna Gift Nesveta


Hrozno „Darček svetla“ je jednou z perspektívnych hybridných foriem amatérskeho výberu. Opis odrody je zaujímavý pre skúsených aj začínajúcich pestovateľov, ktorí sú pripravení pestovať nové produkty.

Vlastnosti triedy

Nová hybridná forma stolového hrozna z výberu EG Pavlovsky s názvom „Gift of Light“ bola vyvinutá krížením odrody Talisman s odrodou Pretty Woman. Rovnako ako väčšina nových hybridov, hrozno „Darček svetla“ získalo maximum z rodičovských odrôd.

Biologický opis

Kríky stolového hrozna „Darček svetla“ sú klasifikované ako energické. Úroda dozrieva za 95 až 105 dní od začiatku vegetačného obdobia. V južných oblastiach bobule dozrievajú v prvej dekáde augusta. Listy sú veľké alebo stredne veľké, nasýtené, zelené, päť lakťov. Zrenie streľby je dobré.

Kvety sú bisexuálne, poskytujú vysokú mieru opelenia. Priemerná hmotnosť hroznovej kefy je 500 - 550 g. Hmota strapca môže správne presahovať 1 kg. Tvar zhluku je kónický. Štruktúra je stredne hustá a hustá.

Hrozno „Darček svetla“: rastie

Technické vlastnosti bobúľ

Bobule hrozna „Darček svetla“ sú dosť atraktívne a veľké. Majú oválny tvar, farba je tmavo červená, pokožka je dosť hustá. Priemerná hmotnosť bobúľ je asi 9 g. Buničina je dosť mäsitá, stredne šťavnatá, harmonická chuť a dobre vnímateľná aróma muškátu. Zavlažovanie hroznových kefiek je zriedkavé.

Výhody triedy

V súčasnosti sa študuje značné množstvo charakteristík hrozna „Darček svetla“. Na základe uvedených údajov a pozorovaní vinárov však možno rozlíšiť tieto výhody hybridnej odrody:

 • bisexuálne kvitnutie, ktoré si nevyžaduje ďalšiu manipuláciu s opelením;
 • dobré zrenie viniča;
 • veľmi skorá úroda;
 • prezentácia úrody na vysokej úrovni;
 • vizuálna príťažlivosť hrozna;
 • dobrá chuť bobúľ;
 • mrazuvzdornosť pri -24 ° C;
 • odolnosť proti poškodeniu hubovými chorobami 2,5 bodu;

Je však potrebné poznamenať, že v dôsledku patologického skreslenia minerálnej výživy kríkov je možné pozorovať praskanie bobúľ.

Funkcie vykládky

Hybridná forma hrozna „Darček svetla“ sa pestuje na jeseň aj na jar. Pri pristávaní je potrebné riadiť sa štandardom odporúčaní pre všetky hybridné formy:

 • získavanie kvalitných sadeníc bez príznakov choroby as dobrou úrovňou vývoja;
 • predbežná príprava miesta na výsadbu vrátane hnojenia a hĺbkového vykopávania pôdy;
 • hĺbiace otvory na výsadbu s rozmermi zodpovedajúcimi kapacite koreňového systému pripravenej sadenice;
 • inštalácia podporného kolíka a použitie drenážnej vrstvy na dne jamy s vysokým umiestnením podzemnej vody.

Pôda okolo vysadených kríkov hrozna by sa mala dôkladne mulčovať, čím by sa pre rastlinu vytvoril prísun živín a vlhkosti. Hroznové kríky by mali byť spojené s podperou, ktorá prispieva k správnemu smeru rastu viniča.

Pravidlá starostlivosti

Hrozno "Darček svetla" nie je príliš vyberavé na odchod. Hlavnou podmienkou získania stabilnej plodiny sú tieto odporúčania:

 • zavlažovanie zavlažovanou vodou skoro na jar, aby sa stimulovalo prebudenie a príprava na zimu;
 • kvalitné zavlažovanie v období kvitnutia a tvorby vaječníkov a minimalizovanie zavlažovania dva týždne pred dozrievaním;
 • stredné prerezávanie ovocnej révy pre 6-8 očí;
 • zavádzanie komplexných hnojív a vykonávanie preventívneho postrekovania závažnými chorobami a škodcami.

Hybridná forma potrebuje prístrešok na zimu.

Recenzie vinárov

Hrozno pod názvom „Dar svetla“ možno oprávnene považovať za jednu zo sľubných nových hybridných foriem na kultiváciu v usadlosti. Pri pestovaní koreňových kríkov boli zaznamenané veľmi dobré výsledky. Spravidla sa tvoria tri alebo štyri kvetenstvo. Odporúča sa však ponechať iba dve.

Podľa záhradkárov má hustá dužina vyzretých bobúľ nezvyčajnú chuť muscatov, ktorú príjemne dopĺňa aróma čajovej ruže. Chuť muškátu sa objavuje ešte pred úplnou sadou cukrov, ktorá umožňuje považovať túto hybridnú formu za jednu z najlepších spolu s odrodami „Líbya“ a „Žiarivá huba“. Záhradníci tiež upozorňujú na priateľské kvitnutie výhonkov, dobrú rastovú silu a vysoký výnos veľmi krásnych a veľkých plodov.

Letné odrody hrozna

Pozrite si video: The Great Gildersleeve: Leila Leaves Town Gildy Investigates Retirement Gildy Needs a Raise (August 2020).