Inštrukcia

Hrozno „Galahad“: nová a sľubná hybridná forma

Hrozno „Galahad“: nová a sľubná hybridná forma


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno „Galahad“ označuje odrody s veľmi vysokými chuťovými vlastnosťami, ktoré sú medzi záhradníkmi známe a obľúbené. Táto hybridná forma stabilne zaujíma vedúce postavenie v ochutnávkach.

Vlastnosti triedy

Hybridná forma hrozna zvaná „Galahad“ bola získaná opelením hybridného „Talisman“ peľom odrody hrozna „Muscat Delight“. Pôvodcom je VNIIViV. J.I. Potapenko.

Hrozno "Galahad": opis odrody

Biologický opis rastliny

Hrozno „Galahad“ sa vzťahuje na odrody stolových plodín so skorou splatnosťou. Od začiatku vegetačného obdobia do zberu plne použiteľnej plodiny prechádza 95 až 100 dní. V závislosti od klimatických podmienok vo vinohradníckej oblasti sa doba zberu môže líšiť. Hromadné hrozno sa spravidla zberá v poslednom desaťročí júla.

Rastlina vytvára kríky celkom energické, s dobre dozrievajúcimi výhonkami. Druh kvitnutia je bisexuálny, čo znamená vynikajúce nezávislé opelenie. Hroznová kefa sa vyznačuje veľmi veľkými rozmermi, pomerne husté sadnutie bobúľ a priemerná hmotnosť od 0,6 do 1,25 kg. Štandardný tvar hroznového zhluku je valcový.

Technické vlastnosti bobúľ

Pre hrozno hybridnej formy „Galahad“ je charakteristická tvorba oválnych plodov žlto-žltej farby s veľkosťou 2,7 x 2 cm. Plne dozreté bobule sú veľmi veľké a vážia okolo 12 g. Buničina sa vyznačuje mäsitosťou pokrytou mierne hustou pokožkou, ktorá je úplne jedlá.

Táto hybridná forma sa vyznačuje veľmi vysokými indexmi chuti. Ochutnávka je 8,9 bodov. Obsah cukru sa pohybuje od 18 do 21 g / 100 cm3, Kyslosť nepresahuje 5 - 6 g / dm3.

Výhody hybridného tvaru

Hrozno „Galahad“ má popri veľmi vysokých indexoch chuti aj niekoľko nesporných výhod, vďaka ktorým je hybridná forma v dopyte:

 • Koeficient úrody ovocia sa pohybuje od 1,3 do 1,5;
 • počet plodných výhonkov je od 60% do 75%;
 • hybridná forma je odolná voči šedej hnilobe, má strednú odolnosť voči poškodeniu plesňou a oídiom;
 • odolnosť proti mrazu dosahuje -25 ° C;
 • ukazovatele prepraviteľnosti sú veľmi dobré;
 • zrelé bobule nie sú náchylné na praskanie;
 • Vosy poškodzujú hrozno mimoriadne slabo.

Kombinácia skorej zrelosti, odolnosti rastlín voči rôznym nepriaznivým faktorom a predajnosti plodiny robí z tohto hybridu nepopierateľného lídra medzi podobnými formami hrozna.

Pravidlá pestovania sadeníc

Hrozno „Galahad“ by sa malo pestovať v oblastiach s dobre zahriatym slnkom, ľahkými a úrodnými pôdami. Získané sadenice musia byť zdravé a musia mať korene. Pri ich príprave na výsadbu by ste mali obnoviť koreňový systém a potom korene spustiť do reproduktora.

Štandardná výsadba sadeníc sa vykonáva podľa nasledujúcich pokynov:

 • kopanie dier by sa malo vykopať najmenej mesiac pred výsadbou;
 • veľkosť každej diery by mala zodpovedať veľkosti koreňového systému s okrajom na vrstve drenáže a hnojiva;
 • pri blízkom výskyte podzemnej vody je potrebné vybaviť čo najkvalitnejšie odtok zo štrku alebo malého kameňa;
 • v strede pristávacieho otvoru musíte pripevniť kolík alebo vystuženie, aby ste vinič upevnili vo zvislej polohe.

Pri výsadbe by ste mali starostlivo šíriť koreňový systém sadenice, prikryť ho vrstvou pripravenej úrodnej pôdnej zmesi, zhutniť a poriadne naliať veľa vody. Po zavlažovaní sa pôda môže usadiť, v takom prípade je potrebné pôdu doplniť. Výsadba rastlín by mala byť starostlivo pripevnená na kolíky.

Funkcie starostlivosti

Hrozno „Galahad“, rovnako ako väčšina nových hybridných foriem, nie je príliš náročné a reaguje na všetky agrotechnické udalosti so stabilnými a vysokými výnosmi.

Polievanie a kŕmenie

Hybridná forma „Galahad“ si vyžaduje riadne a včasné zalievanie. Štandardná miera spotreby vody na zavlažovacie činnosti je asi 30 litrov na krík. Objem vody sa môže líšiť v závislosti od fázy vegetácie, poveternostných podmienok a typu pôdy. Zalievanie vinice sa odporúča týždenne. V suchom a horúcom počasí sa frekvencia zavlažovania zvyšuje.

Hnojivá by sa mali aplikovať pod hroznové kríky na jeseň av jarnom období prebudenia. Hlavným a najvhodnejším organickým hnojivom na použitie je akýkoľvek hnoj okrem ošípaných. Okrem toho by mala byť pôda obohatená systematickým používaním minerálnych a komplexných hnojív.

Orezávanie a tvarovanie

Hrozno Galahad je veľmi pozberané. Prerezávanie plodín v prvých štyroch alebo piatich rokoch sa uskutočňuje s cieľom správne tvoriť viničovú kríkovú kefu. Pre túto vysoko výnosnú hybridnú formu je optimálne zaťaženie puzdra okolo 30 - 35 očí. Prerezávanie viniča na plodenie by sa malo vykonávať na 6-8 očiach.

Recenzie vinárov

Hrozno „Galahad“ alebo, ako to nazýva mnoho amatérskych záhradníkov, „Halahard“, väčšina vinárov uznáva ako príklad úspechu. Táto forma je však úplne nová a nie je úplne pochopená. Hodnotiť charakteristiky uvedené v popise bude možné až po určitom čase.

Podľa toho, ako väčšina záhradníkov rastie v tejto hybridnej podobe, hrozno Galahard si zaslúži zaujatie miesta nielen na osobných pozemkoch, ale aj na rozsiahlych plochách vinohradov. Odroda nemá prakticky žiadne nedostatky. Jedinou nevýhodou, ktorú záhradníci zaznamenali, je tendencia klesať úplne zrelé bobule. Včasná ťažba však pomáha minimalizovať straty.

Ako tvoriť krík hrozna