Tajnosť

Zemiakový „obr“: sľubný nový

Zemiakový „obr“: sľubný nový


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zemiakový „gigant“ od pôvodcu All-Russian Research Institute of Manažment zemiakov pomenovaný po A. G. Lorcha sa odporúča na pestovanie v stredných čiernych zemiach, stredných a Volžsko-vyatských oblastiach. Odroda v polovici sezóny tvorí obchodnú plodinu tri mesiace. Zemiaky sú vhodné na varenie rôznych pokrmov, ako aj na spracovanie na škrob. Pri pestovaní zemiakov boli zahrnuté odrody Effect a 946-3. Odroda bola zaradená do štátneho registra v roku 2013.

Opis stupňa

Zemiakový „obr“ je vysoká, polopriama rastlina so stredným usporiadaním stoniek. Corollas kvetov malých alebo stredných rozmerov. Listy sú veľké, stredne rastúce, tmavo zelené, matné, stredne veľké, uzavreté. Koruna kvetu a spodok svetlých klíčkov sú červenofialové.

Hľuzy sú oválne, svetlo béžové, s priemerným prehĺbením očí. Hmotnosť hľúz neprekročí 145 g. Buničina na reze je belavá smotana. Obsah škrobu nie je vyšší ako 18,9%. Celkový výnos je 290 až 424 kg / ha. Obchodovateľnosť 87-98%. Pákový efekt 97%.

Výhody a nevýhody

Hlavné výhody obrovského zemiaka potvrdzuje pôvodca, ako aj jeho vlastnosti:

 • vysoká a pomerne stabilná produktivita;
 • vysoká chuť;
 • úplne žiadna zmena farby buničiny;
 • hľuzy dobrej kvality počas dlhodobého skladovania;
 • odolnosť voči vysokým teplotám a suchu;
 • mierne postihnuté závažnými vírusovými chorobami;
 • imunita voči rakovine zemiakov;
 • relatívna imunita voči plesni, rhizoktonióze, chrastavitosti.

Pri pestovaní je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že táto odroda nemá rezistenciu voči poškodeniu háďatkami zemiakovými.

Najlepšie odrody zemiakov

Pristátie

Produktivita a kvalita hľúz závisí od správneho využitia celého objemu agrotechnických metód pri pestovaní zemiakov odrody Giant.

Je dôležité, aby ste sa riadili týmito pokynmi:

 1. Pre výsadbu je potrebné prideliť najrovnomernejšiu a najúrodnejšiu oblasť, ktorá je dobre osvetlená a chránená pred vysokým umiestnením podzemnej vody.
 2. Ak je na kyslej pôde kyslá pôda, je potrebné na každú stotinu lokality vápniť alebo pridať 20 kg sadry.
 3. Pri výsadbe zemiakov je dôležité vykonávať priame riadky, pričom sa musí zachovať vzdialenosť medzi jednotlivými radmi po celej dĺžke.
 4. Jarnú výsadbu by mala sprevádzať miestna aplikácia popola, rašeliny alebo humusu. Najlepší výsledok sa pozoruje, keď sa na jeseň počas hlavného spracovania pôdy aplikujú zelené hnojivá, organické hnojivá vo forme hnitej hnoja v množstve 400 - 600 kg na hektár, minerálne hnojivá na báze fosforu a draslíka v množstve 3 kg superfosfátu a chlorid draselný na každých sto.
 5. Všeobecne uznávanou metódou na zvýšenie produktivity hľúz zemiakov je použitie výlučne zdravého a vysokokvalitného sadivového materiálu na výsadbu, ktorý sa musí vopred zasiať.

Pravidlá starostlivosti

Splnenie nižšie uvedených údajov o odporúčaniach týkajúcich sa starostlivosti o výsadbu veľkých zemiakov v plnom rozsahu umožní kultúre kvalitatívne sa rozvíjať počas vegetačného obdobia:

 • Pri zavádzaní intenzívnej technológie na pestovanie zemiakov nemá správne hektárstvo malý význam, ktorý pomáha nielen odstraňovať burinu, ale tiež nahrádza uvoľňovanie pôdy okolo rastlín, vytvára tiež najlepšie podmienky na tuberizáciu a chráni ich pred zvýšením teploty.
 • Pri správnom zavlažovaní má optimálny čas príležitosť pozitívne ovplyvniť rast a kvalitu hľúz zemiakov a nedostatočná vlhkosť je často príčinou smrti stolonov (podzemné výhonky) a výrazného nedostatku plodín vo fáze zberu.

 • Účinnosť hnojív vo väčšine prípadov závisí od pôdnych a klimatických podmienok, ako aj od úrovne poľnohospodárskej technológie. Zemiaky veľmi dobre reagujú na aplikáciu hnoja na akýkoľvek druh pôdy, ale najväčší nárast výnosu sa dosiahne aplikáciou tohto typu hnojiva na sodno-podzolické pôdy, najmä na piesočnaté a piesčité hlinité pôdy.
 • Systematické preventívne postrekovanie zemiakov sa vykonáva pomocou takých prostriedkov a moderných prípravkov ako „Ditan M-45“, „Acrobat-MC“, „Ridomil Gold MC“, „Sandofan M8“, „Kuproksat“, oxychlorid medi, „Kinmix“ “. Príchod “a„ Tsimbush “.

Ponúkame tiež možnosť zoznámiť sa s vlastnosťami odrody zemiakov "Irbitsky".

Recenzie záhradníci

Zemiakový „gigant“, podobne ako iné moderné vysoko výnosné odrody s intenzívnym typom pestovania plodín, sa vyznačuje vysokou úrovňou citlivosti na včasnú a správnu aplikáciu hnojív. Znakom odrody je jej vysoká odolnosť proti nepriaznivým poveternostným podmienkam a schopnosť vytvárať vysoký výnos aj pri nedostatočnej starostlivosti a nedostatočnom zalievaní.

Ako získať veľkú úrodu zemiakov

Odroda je veľmi chutná, žlté mäso, vhodné na varenie takmer akéhokoľvek jedla. Zemiakový „obr“ je jedným z nových produktov, na ktoré sa ruskí záhradkári stále pozerajú, takže ich zatiaľ existuje len málo recenzií. Pestovatelia zemiakov, ktorí už túto odrodu vyskúšali, jej však dávajú vysoké hodnotenie a odporúčajú pestovanie na domácich pozemkoch.