Rada

Návod na použitie a zloženie Bazudinu, miery spotreby a analógy

Návod na použitie a zloženie Bazudinu, miery spotreby a analógyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

"Bazudin" je účinný insekticíd s enterickým kontaktom, ktorý má tiež translaminárne vlastnosti. Pomáha vyrovnať sa s veľkým počtom škodcov - chrobáky z Colorada, drôtovce, muchy. Táto látka sa tiež používa na ochranu obilia skladovaného v skladoch. Liečivo sa ľahko používa a môže si dlho zachovať svoje vlastnosti.

Zloženie a forma uvoľňovania „Bazudinu“

Droga má niekoľko foriem uvoľňovania:

 • granule s koncentráciou 5 alebo 10% - predávané za 20 - 30 gramov;
 • koncentrovaný zmáčateľný prášok 25-40%;
 • emulzia 60%.

Diazinon, ktorý je organofosfátovým insekticídom, sa považuje za aktívnu zložku produktu. Touto zložkou je žltý olej, ktorý má špecifickú arómu. Účinná látka lieku nemá fytotoxické vlastnosti, preto je povolené používať ho na rôzne plodiny - repa, kukurica, kapusta, pšenica.

Princíp činnosti

"Bazudin" ničí hmyz priamym kontaktom s nimi. Kompozícia tiež preniká do tela škodcov cez tkanivá kultúrnych rastlín, čo vedie k poškodeniu ich zažívacieho systému a vyvoláva smrť. Činidlo má vplyv na špeciálne enzýmy škodcov - esterázu a cholínesterázu. Tieto látky sú zodpovedné za prenos nervových impulzov.

Hlavným účelom nástroja sa považuje zničenie parazita, ktorý sa nachádza v hlbokých vrstvách pôdy. Droga sa úspešne vyrovná s nebezpečnými škodcami - drôtovcami. Pomáha tiež zabíjať iný hmyz.

Vymenovanie finančných prostriedkov

Nástroj je možné použiť na spracovanie kultúrnych rastlín, skladov, obilnín, pôdy. Je povolené používať ho na ovplyvnenie kapusty, melónov, paradajok, uhoriek. Látka je vhodná aj na spracovanie kamenných a jadrových drevín, papriky, jahôd, zemiakov. Liekom sa postriekajú aj okrasné rastliny.

Kompozícia sa úspešne vyrovná s parazitmi pri priamej expozícii a je schopná dostať sa do štruktúry rastlín, ktoré jedia škodcovia. Prípravok pôsobí na hmyz prostredníctvom ich tráviacej sústavy.

Pokyny na použitie insekticídu

Kompozícia sa vyrába vo forme granúl. 1 balenie obsahuje 30 gramov produktu. 1 dávka látky sa môže použiť na ošetrenie 20 metrov štvorcových postelí. Existuje tiež tekutá forma uvoľňovania produktu. 1 ampulka obsahuje 12,5 mililitrov látky.

Zvyčajne sú rôzne plodiny ošetrené zložením - kapusta, zemiaky a kvety - na ochranu pred pôdnymi parazitmi. K tomu je potrebné nádobu s objemom 1 liter naplniť pieskom do 3/4, pridať 1 balenie granúl a dobre premiešať. Potom zložte kompozíciu na povrch pôdy a opatrne uvoľnite lôžko hlboké 15 centimetrov. Takto sa zabezpečí, že sa látka dostane do štruktúry.

Aby ste sa vyrovnali s chrobákmi z Colorado a drôtovcami, pri výsadbe hľúz zemiakov musíte do každej dutiny pridať pieskovú zmes. To sa deje v objeme 1 malej lyžice. Podobné kroky treba robiť aj pri výsadbe kvetov.

Mnoho záhradníkov používa kompozíciu pre hubové komáre. Nástroj pomáha vyrovnať sa s larvami týchto škodcov. Aby sa dosiahol požadovaný výsledok, musí sa prípravok nanášať v tenkej vrstve na povrch pôdy.

Na dezinfekciu pôdy pre vnútorné rastliny sa odporúča pridať do nej týždeň pred výsadbou „Bazudin“ a nádobu umiestniť do nebytovej zóny. Teplota v ňom musí byť najmenej +15 stupňov. 2 dni pred výsadbou rastlín musí byť pôda zaliata teplou vodou.

Ak plánujete použiť roztok Bazudinu na postrek vnútorných rastlín, odporúča sa zmiešať potrebné množstvo látky s teplou vodou. V takom prípade sú proporcie uvedené na obale. Minimálny interval medzi sprejmi by mal byť 2 týždne.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Pri pridávaní látky pred výsadbou pomôže zloženie medveďa zničiť. Vyvoláva paralýzu lariev chrobákov. Náprava nadobudne účinnosť v priebehu niekoľkých hodín. V takom prípade účinok trvá 6 týždňov.

Bezpečnostné opatrenia počas používania

Používanie látky si vyžaduje prísne dodržiavanie bezpečnostných pravidiel:

 1. Pokiaľ tam žijú deti, nemôžete látku používať v domácnosti. Niekoľko hodín po aplikácii kompozícia vylučuje nepríjemný zápach. Po zalievaní sa mnohokrát zintenzívni.
 2. Na prípravu kompozície nepoužívajte kuchynské potreby. Všetky procedúry sa odporúčajú vykonávať mimo dosahu detí a domácich miláčikov.
 3. Pri spracovaní pôdy a rastlín sa odporúča používať okuliare, respirátor, rukavice.
 4. Počas leptania nejedzte a nefajčite.
 5. Je zakázané pracovať s chemikáliami dlhšie ako 3 hodiny po sebe.
 6. Rastliny sa odporúča spracovávať ráno alebo večer. Toto by sa malo robiť za pokojného počasia.
 7. Po ukončení práce si musíte dobre umyť tvár a ruky. Odporúča sa tiež vypláchnuť si ústa.

Bazudin predstavuje veľké nebezpečenstvo pre včely, vtáky a ryby. Výrobok preto nemožno nalievať do žiadnych prírodných zásobníkov. Je zakázané vpustiť zvieratá na lôžka liečené týmto liekom.

Ak veľké množstvo prípravku dopadne na povrch pôdy, musí sa táto oblasť najskôr posypať pieskom, potom sa musí pôda zbaviť 10 centimetrov a zneškodniť.

Kompatibilita nástrojov

Liečivo sa môže kombinovať s väčšinou fungicídov a insekticídov. Najskôr však musíte urobiť test kompatibility.

Podmienky skladovania

Bazudin sa má uchovávať oddelene od liekov a potravín. Mal by sa uchovávať mimo dosahu detí a domácich miláčikov. Robte to na chladnom a suchom mieste. Teplota sa môže pohybovať od -10 do +35 stupňov.

Analógy

Medzi účinné analógy nápravy patria:

 • Zemlin;
 • Dohlox;
 • „Pasca“.

"Bazudin" je účinné insekticídne činidlo, ktoré pomáha vyrovnať sa s mnohými nebezpečnými škodcami. V takom prípade je dôležité jasne dodržiavať pokyny a dodržiavať bezpečnostné pravidlá.


Pozri si video: Brukerveiledning for NDLA biologi 1 (August 2022).