Rada

Solené instantné huby doma

Solené instantné huby doma


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Huby sú skutočnou zásobárňou vitamínov a minerálov, takže veľa žien v domácnosti ich s radosťou zbiera na zimu. Ak viete, ako soliť šampiňóny rôznymi spôsobmi, môžete svoju rodinu potešiť lahodnými a zdravými hubovými jedlami po celý rok.

Rýchly spôsob nakladania

Na varenie solených šampiňónov „v zhone“ je lepšie vziať si malé vzorky. Vhodné sú aj veľké, treba ich však najskôr rozrezať na niekoľko častí.

Sada produktov:

 • čerstvé šampiňóny - 2 kg;
 • biela okrúhla cibuľa - 500 g;
 • feferónka - 4 struky;
 • hrubá soľ - 0,5 šálky;
 • cesnak - 1,5 veľkých hláv;
 • olivový alebo slnečnicový olej - 0,5 šálky;
 • Jamajské korenie (hrášok) - 12 - 14 ks.

Najskôr sa šampiňóny umyjú a pokožka sa z nich ošúpe. Výrobky sú položené na bavlnenej látke, ktorá bude absorbovať vlhkosť.

Po 25 minútach sa veľké vzorky narezajú na úhľadné kúsky a spolu s malými sa zložia do hlbokej misy. Nalejte soľ a jemne premiešajte alebo niekoľkokrát pretrepte.

Z plodov čerstvého korenia sa vyberie osivové hniezdo, tobolky sa pozdĺžne rozrežú, cibuľa sa naseká na kolieska alebo polkrúžky, cesnak sa nakrája na pásiky alebo plátky. Huby a korenie sú balené do plastovej nádoby alebo vedra vo vrstvách: vrstva šampiňónov, vrstva zmesi cesnaku, cibule a papriky, potom opäť šampiňóny, a tak naplňte celú nádobu. Olej sa nalieva tenkým prúdom a snaží sa ho rovnomerne rozložiť po celej ploche.

Pokrmy sa uchovávajú v interiéri pol hodiny pri izbovej teplote, potom sa vyberú na chlad. Za deň je konzervácia pripravená. Solené instantné huby je lepšie skladovať v chladničke.

Blanšírovaný recept

Môžete soliť huby doma pomocou studenej metódy, ktorá zahŕňa blanšírovanie. Táto možnosť trvá o niečo dlhšie ako predchádzajúca, ale konzervácia sa môže uchovávať niekoľko mesiacov. V zime sa odporúča použiť ako hotové jedlo alebo ako zálievku do polievky.

Príprava húb sa zredukuje na to, že sú očistené od nečistôt, umyté vo viacerých vodách a olúpané. Viac ako polovica vody (asi 5 litrov) sa naleje do 7-litrového kastróla, zaleje sa 0,5 šálky soli, nechá sa prejsť varom a huby sa tam ponoria. Voda by ich mala úplne zakryť. Po 5 minútach sa výrobky vrhnú do cedidla, umyjú sa pod tečúcou vodou a nechajú sa vychladnúť.

Vrstva húb otočená hore dnom sa vloží do dreveného suda alebo do sklenenej nádoby a posype soľou. Poukladáme ďalšiu vrstvu šampiňónov, opäť osolíme a tak ďalej, kým sa misky nenaplnia. Spotreba soli na 2 kg výrobkov je 0,5 šálky. Na vrch sa položí čistý kus látky, drevený kruh a zatlačí sa dolu kameňom alebo iným ťažkým predmetom. Je to nevyhnutné, aby šampiňóny šampiňóny neplávali.

Po 2 dňoch sa výrobky usadia, potom sa pripraví nová dávka, ako je opísané vyššie, a tiež sa pridá do nádoby. Keď je zrejmé, že huby úplne ustáli a nie je potrebné pridávať nové, jedlo sa vyberie do suterénu alebo na balkón. Po mesiaci a pol sú kyslé uhorky pripravené na použitie.

Uhorky s octom a cesnakom

Horúce solenie s cesnakom a octom umožňuje rýchle varenie húb, aby sa dali jesť v ten istý deň. Rovnakým spôsobom môžete zbierať šampiňóny na zimu.

Sada produktov:

 • stredne veľké šampiňóny - 2 kg;
 • ocot 9% - 200 g;
 • chudý olej - 2 šálky;
 • nové korenie (jamajské) - 40 hrášku;
 • kamenná soľ - 4 dezertné lyžice;
 • lavrushka - 16 ks.

Huby sa umyjú v tečúcej vode, olúpú sa, sušia sa na bavlnenom uteráku. Nakrájajte cesnak na najjemnejšom strúhadle, premiešajte s hubami, pridajte zvyšok surovín a hmotu vložte do hlbokej panvice alebo na praženicu. Dusíme prikryté 7 minút.

Riad je ochladený, hmota je zabalená do sklenených nádob, pokrytých plastovými viečkami alebo pergamenovým papierom. Po 3 - 4 hodinách možno nakladané huby vyložiť na tanier a zjesť alebo použiť na varenie. Uložte obrobok na spodnú poličku chladničky.

Recept na kyselinu citrónovú

Potreba marinovať huby namiesto octu kyselinou citrónovou je diktovaná starostlivosťou o deti. Ich žalúdky sú príliš jemné, takže by ste im nemali dávať jedlá, ktoré obsahujú ocot. Konzervácia s kyselinou citrónovou chutí rovnako dobre a rovnako dobre aj udržuje. Ako nakladať huby s kyselinou citrónovou je popísané nižšie. Predtým, ako dieťaťu dáte kyslé uhorky, mali by ste sa poradiť s pediatrom.

Na solenie mladých húb kyselinou citrónovou budete potrebovať nasledujúce produkty:

 • 250 ml vody;
 • 700 g šampiňónov;
 • 6 - 7 g soli;
 • 1 g kyseliny citrónovej;
 • listy čerešní a ríbezlí;
 • korenie;
 • kôprová zeleň.

Huby sú triedené, vyberajú sa iba tie, ktorých čiapka má priemer nie viac ako 5 cm, veľké a staré sa zriedka nakladajú - ukážu sa nie tak krásne. Sú ponorené do vody, umyté, vybraté a vysušené.

Proces umývania zakúpených húb môžete zjednodušiť jednoduchým ponorením do studenej vody - všetky odpadky, ak existujú, klesnú na dno.

Do vody sa pridáva kyselina citrónová a soľ, dávajú sa tam dary lesa a varia sa, kým neklesnú na dno. Soľanka sa naleje do čistej misky a huby sa hodia do cedníka, takže všetka tekutina je sklo. Potom sa marináda prefiltruje a ochladí na asi 65 - 70 stupňov. Medzitým sú varené huby balené v nádobách tak, aby vyplnili priestor až po plecia.

Doma sa solené šampiňóny zvyčajne pripravujú bez dodržania prísnych proporcií, takže množstvo výrobkov sa môže mierne líšiť. Počet plechoviek môžete vypočítať nasledovne: na 0,5 litra sa spotrebuje 100 - 150 ml marinády a 370 - 380 g húb. Naplnené nádoby sa zalejú marinádou tak, aby nedosahovala vrchol o 2 cm, na vrchu sa zakryjú kovovými viečkami a dajú sa na sterilizáciu. Tento proces spočíva v uvarení pohárov na hrnci s vodou s handričkou alebo dreveným stojanom na dne (aby sa zabránilo rozbitiu pohára).

Solené huby sú zapečatené viečkami, ochladené, ako obvykle, obrátené pod dekou a potom umiestnené v suteréne.

Vo vani

Originálny recept na solené šampiňóny - v drevenej vani. Šampiňóny sa najskôr umyjú a nakrájajú, potom sa namočia v slanom náleve: na 10 g soli - 2 g kyseliny citrónovej a 1 liter vody.

Stačí ho pár minút vydržať. Potom sa suroviny sušia a blanšírujú 5 minút vo vriacej vode, potom sa jedlá so šampiňónmi odstránia zo sporáka, ale šampiňóny sa neodstránia. Necháme ich 50 minút máčať v horúcej vode. Po stanovenom čase sa huby prenesú do studenej vody, ochladia sa a vyhodia sa na sito. Teraz môžete nakladať.

Príprava hlavne

Vaňa sa niekoľkokrát zaleje vriacou vodou z vnútra, potom sa vysuší. Na spodok sa naleje soľ, na ňu sa položí 6-centimetrová vrstva húb, ktorá ich vytočí nohami nahor. Na vrch sa opäť rovnomerne naleje soľ a tak ďalej až na samý vrch. Po chvíli sa huby usadia, potom musíte pridať novú porciu, rovnakým spôsobom nasypte na huby soľ. Toto sa vykonáva, kým sa zmršťovanie neskončí. Vďaka tomu sa vaňa naplní a na vrchu budú 2 - 3 cm soľanky.

Po celú dobu musia byť huby vystavené útlaku. Robí sa to nasledovne: na povrch sa položí čistá handrička, na ňu sa položí drevený kruh a zhora sa položí hladký kameň.

V pivnici by sa mala uchovávať vaňa s kyslou uhorkou pri teplote +1 až +7 stupňov. Huby nesmú byť umiestnené na povrchu: zhoršia sa pri kontakte s kyslíkom. Ak nie je dostatok soľanky, pridajte soľný roztok pripravený z 1 litra vody a 1 polievkovej lyžice. lyžice soli.

Teraz majú gazdinky k dispozícii niekoľko vynikajúcich receptov, podľa ktorých sa huby solia doma. Môžete si zvoliť ľubovoľnú metódu alebo vyskúšať všetko.


Pozri si video: Dubaky za minútu.. (November 2022).