Tajnosť

Hrozno "Kesha" a jeho hlavné odrody vo vinárstve usadlostí

Hrozno "Kesha" a jeho hlavné odrody vo vinárstve usadlostí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno "Kesha" je skorá a stolová odroda požadovaná na trhu s bielym hroznom. Tento hybrid je veľmi populárny a má niekoľko veľmi kvalitných odrôd.

História výberu

Hrozno "Kesha" získané krížením. Odrody Frumoasa Albe a Vostorg boli zapojené ako rodičovský pár. Autorstvo patrí ruským chovateľom od VNIIViV. ya Potapenko. Hybrid je tiež známy pod názvami „FV-6-5“ a „Delight better“.

Vlastnosti triedy

Hrozno odrody Kesha sa vyznačuje skorým alebo skorým stredným dozrievaním a umožňuje vám získať úrodu 120 - 130 dní po prebudení vegetatívnych púčikov.

Biologický opis

Hrozno odrody Kesha tvorí pomerne silné kríky a vyznačuje sa dobrou produktivitou. Kvety sú bisexuálne, čo zaručuje vysokú mieru opelenia.

Hroznová skupina sa vyznačuje valcovým alebo výrazným kužeľovým tvarom. Pomerne často sa na dlhom, ale elegantnom hrebeni vytvárajú beztvaré, mierne husté štetce hroznovej štruktúry. Priemerná hmotnosť jednej kefy sa môže meniť od 0,6 do 0,9 kg.

Technické vlastnosti bobúľ

Hybridná forma hrozna Kesha sa vyznačuje veľmi veľkými bobuľami, ktorých rozmery sú asi 3,2 x 2,5 cm. Priemerná hmotnosť oválneho bobule je od 10 do 12 g. Bobule sú pokryté pomerne hustou bielou kožou. Buničina je typicky hustá, s harmonickou chuťou a vysokou mierou akumulácie cukru. Celkový obsah cukru sa pohybuje od 19% do 24%, kyslosť na úrovni 5 - 8 g / l. Buničina obsahuje stredne veľké semená v množstve jedna až tri.

Fotogaléria

Výhody a nevýhody odrody

Opis odrody nám umožňuje urobiť jednoznačné závery o významnom počte výhod hrozna Kesha:

 • vysoký stupeň prepravovateľnosti zberanej plodiny;
 • skoré a veľmi priateľské, plnohodnotné dozrievanie výhonkov;
 • počet plodných výhonkov sa pohybuje od 60% do 85%;
 • v prípade jedného výstrelu v priemere 1,2 - 1,6 hroznových kief;
 • mrazuvzdornosť rastliny dosahuje - 23 ° C;
 • zvýšená odolnosť hrozna proti plesniam;
 • vysoká miera zakorenenia odrezkov;
 • skorý vstup do plodu.

Medzi niekoľko nevýhod patrí drvenie bobúľ s významným počtom vytvorených hroznových kefiek.

Hrozno "Kesha": vlastnosti odrody

Odrody odrody

Vinárom sa doteraz podarilo vyskúšať pestovanie niekoľkých pomerne úspešných odrôd hybridnej formy „Kesha“. Napriek určitej podobnosti medzi nimi nie je pre skúsených záhradníkov ťažké rozlišovať medzi dvoma populárnymi druhmi.

Odroda "Kesha-1"

Táto hybridná odroda je lepšie známa pod názvami „Super Kesha“ a „Talisman“. Hlavná úroda sa vyskytuje v polovici septembra.

Hroznová kefa je dosť masívna a ťažká. Priemerná hmotnosť strapca sa pohybuje od 0,8 do 1,1 kg. Bobule sú veľmi veľké, dokonca aj svojím tvarom a veľkosťou. Priemerná hmotnosť bobúľ dosahuje 15 g.

Odroda je odolná proti hlavným chorobám hrozna. Odlíšiť „Super Kesha“ od „neskúseného viniča“ je takmer nemožné.

Odroda "Kesha-2"

Známe vinárov pod názvami „Tamerlane“, „muškát Kesha“ a „Goldilocks“. Hybridná forma sa získala krížením odrôd Super Kesh a Radiant. Táto odroda má mnoho obdivovateľov, čo je spôsobené veľmi skorým dozrievaním: úrodu hrozna je možné získať po 105 - 115 dňoch.

Zrná hroznového zhluku tohto hybridu majú kónický tvar a priemerná hmotnosť každej kefy je 1,2 kg. Veľmi veľké, krásne bobule vo fáze úplného dozrievania získajú farbu jantáru. Chuť veľmi šťavnatej a sladkej dužiny zachytáva charakteristický muškát.

Pristátie a starostlivosť

Hrozno „Kesha“ sa najlepšie prejavuje, keď sa ako pažba používa vysoko kvalitné viacročné drevo zo starého, ale zdravého hroznového kríka. Sadenice získané v škôlkach sú zdravé a majú dobré kvalitatívne vlastnosti. Pristátie sa vykonáva podľa nasledujúcich odporúčaní:

 • výsadba sadivového materiálu by sa mala vykonávať na jar, keď sa vzduch zahreje na 15 ° C;
 • na jar sa na jeseň odporúča pripraviť pristávaciu jamu;
 • dno jamy musí byť vyplnené tretinou zmesou úrodnej pôdy s pridaním zhnitej, vysokokvalitnej humusy;
 • vzdialenosť medzi pristávacími jamami môže byť 1-1,5 metra;
 • pri výsadbe umiestnite miesto očkovania alebo koreňové hrdlo sadenice 5 centimetrov nad zemský povrch;
 • vedľa sadenice by mala byť pripevnená podpera, ku ktorej je rastlina pripevnená pre správne umiestnenie viniča;
 • Vysadené rastliny by sa mali hojne zalievať rýchlosťou asi 25 litrov vody na každú sadenicu.

Malo by sa pamätať na to, že rastliny vysadené v jesennom období potrebujú ochranu pred mrazom v zime. Hrozno "Kesha" dobre reaguje na hnojivo, ale netoleruje hnojenie močovinou alebo inými komplexmi obsahujúcimi dusík.

Recenzie záhradníkov

Hrozno "Kesha" obdivuje začiatočníckych pestovateľov na fotografii a žije pri návšteve stránok skúsenejších a profesionálnejších záhradníkov. Ochutnávacie skóre tejto hybridnej formy je 8 bodov, čo je dobrý výsledok pre stolové hrozno. Pri pestovaní hrozna tejto odrody záhradníci so skúsenosťami odporúčajú vykonávať silné útvary s výrazným prísunom trvalého dreva.

Väčšina pestovateľov vína tvrdí, že spomedzi odrôd Kesha je Talisman alebo Kesha-1 najlepší kvôli vyššej odolnosti voči najškodlivejším chorobám viníc, ako aj tvorbe veľkých a elegantných bobúľ.

Pestovanie hroznových sadeníc z odrezkov