Rastliny

Najodolnejšie odrody zemiakov "Vineta"

Najodolnejšie odrody zemiakov "Vineta"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na území bývalého Sovietskeho zväzu sa zemiaky Vineta tešia zvýšenej pozornosti pestovateľov zemiakov. Ďalší pôvodca: Europlant. Raná odroda tabuľky "Vineta" je súčasťou štátneho registra Ruskej federácie pre stredné a severné Kaukazské regióny.

Popis, vlastnosti a fotografie odrody "Vineta"

Rastlinu tvoria rozľahlé kríky s malými kvetinovými koruna bielej farby. Listy so slabými vlnitými okrajmi, svetlozelenej farby. Hľuzy sú pokryté žltou kožou a majú malé oči. Tvar hľúz je okrúhly. Priemerná hmotnosť hľúz neprekročí 97 g. Buničina v sekcii je svetlo žltá, s škrobivosťou nepresahujúcou 15,5%. Zemiaky majú vysokú chuť. S vysokou poľnohospodárskou technológiou a priaznivým poľnohospodárskym zázemím dosahujú ukazovatele maximálneho výnosu v priemere 235 - 239 kg / ha.

Výhody a nevýhody odrody

Odrody zemiakov "Vineta" majú mnoho výhod, ktoré sú výsledkom vysokej úrovne kvality hľúz a hlavných charakteristík:

 • priateľský návrat skorých rastlinných produktov;
 • predajnosť od 87 do 97%;
 • vysoká odolnosť voči suchu;
 • indexy vysokej chuti;
 • udržanie kvality je 87%;
 • nie sú ovplyvnené vráskavým a prúžkovaným vírusom mozaiky, rezistentné voči rakovine zemiakov a nematódam;
 • žiadne skrútenie listov.

Pri pestovaní je potrebná profylaxia proti plesniam vrcholov a hľúz.

Odroda odrôd zemiakov

Pristátie

Zemiaky Vineta sa v Rusku pestujú od roku 2002. Počas tejto doby pestovatelia zeleniny zhromaždili dostatočné skúsenosti, čo im umožňuje získať vysoké výnosy s minimálnym úsilím a časom.

Poľnohospodárske postupy pri pestovaní tejto odrody zemiakov sú štandardné:

 • pred výsadbou sa hľuzy roztriedia, následne spracujú alebo ošetria a postriekajú rastovými stimulátormi;
 • na získanie dobrej úrody by ste mali zvoliť odrodové hľuzy, ktorých hmotnosť nie je menšia ako 35 a nie vyššia ako 85 g;
 • na pristátie je potrebné pripraviť plochý (najlepšie na kopci) úsek, ktorý je dobre osvetlený slnkom a vyznačuje sa skorým klesaním snehovej hmoty;
 • na mieste je potrebné načrtnúť riadky pre pestovanie zemiakov alebo použiť špeciálny kábel pri výsadbe. Výsadbový vzor 60 x 35 cm alebo 70 x 35 cm. Je dôležité príliš prehĺbiť hľuzy, priľnúť k hĺbke 8 až 10 cm;
 • ako hnojivá, ktoré prispievajú k zlepšeniu kvality pôdy, sa odporúča používať hnilobu alebo mulleín.

Pravidlá starostlivosti

Odrody zemiakov "Vineta" nenáročné, ale reagujúce na dodržiavanie základných poľnohospodárskych činností:

 • Plevelenie, kultivácia, orba a zalievanie výrazne ovplyvňujú výnosy plodín. Na rozmiestnenie radov burín sa odporúča používať chodiaci traktor vybavený rotačnými nožmi a lantánovými labkami alebo ručnými ježkami; použitie mechanizačných nástrojov malého rozsahu v záhradách a malých letných chatkách značne zjednodušuje a uľahčuje odstraňovanie buriny.
 • Asi mesiac a pol po výsadbe je potrebné zemiaky rozotrieť, aby sa zlepšila tvorba hľúz. Uskutočnenie maximálneho uzemnenia zemiakov pomocou kopcov alebo ježkov na burinu môže nahradiť nielen burinu, ale aj kvalitné uvoľnenie pôdy.

 • Hnojenie zemiakov tekutými hnojivami na suchej pôde veľmi často spôsobuje popáleniny koreňom rastlín, preto sa vykonávajú po zalievaní alebo daždi. Prvé obliekanie by sa malo vykonávať v štádiu aktívneho rastu vrcholov, a ak sú kríky zemiakov málo vyvinuté a majú tenké stonky, odporúča sa používať vrchný listový list.
 • Veľkosť plodiny zemiaka a jej kvalita sú výrazne ovplyvnené chorobami a škodcami. Prvé preventívne postrekovanie proti plesni sa uskutočňuje vo výškach zemiakových krov 15 až 20 cm pomocou drog "Acrobat" alebo Ridomil Gold Proti chrobákovi zemiakovému v Colorado môžete postrekovať takým mocným moderným spôsobom, akým je "Decis", "Actellik" alebo "Fosbetsid".
 • Zemiaky sa zberajú po úplnom dozrievaní hľúz, čoho dôkazom je žltnutie a uloženie vrcholov zemiakov.

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s odrodovými charakteristikami zemiakov delfínov.

Recenzie letných obyvateľov

Zemiaky Vineta dostali poprední nemeckí chovatelia agronómov v polovici minulého storočia a po krátkom čase sa dokázali rozšíriť do mnohých krajín. Hodnota tejto odrody je jej vysoká odolnosť voči suchu. Z tohto dôvodu záhradníci pestujú tento zemiak presne v oblastiach s nedostatočnými zrážkami.

Technológia pestovania zemiakov v teplých posteliach

Spotrebitelia oceňujú rozmanitosť pre svoju vynikajúcu chuť a schopnosť používať ako prvý, tak aj druhý chod pri varení, je to ideálna surovina na výrobu hranoliek. Odrodu "Vineta" možno bezpečne pripísať prémiovým odrodám, ktoré si zaslúžene získajú popularitu medzi ruskými pestovateľmi zemiakov vďaka ich neuveriteľnej tolerancii voči suchu, vysokej imunite a vynikajúcej chuti.


Pozrite si video: Brahms - Vineta UniversitätsChor München (December 2022).