Tipy

Hrozno „Na pamiatku Negrula“: moldavská odroda na ruskej pôde

Hrozno „Na pamiatku Negrula“: moldavská odroda na ruskej pôde


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hybridná forma „Negrul's Memory“ je vysoko výnosná čierna odroda hrozna s priemerným oneskorením úplného dozrievania plodiny.

Hrozno „Na pamiatku Negrulu“ chované chovatelia M. S. Zhuravel, G. M. Borzikova, I. P. Gavrilov, I. N. Naydenova a G. A. Savin. Ako rodičovský pár boli použité odrody "Corna Nyagra" a "Datier de Saint-Valle". Pôvodcom hybridnej formy je Vierul v Moldavsku. Podľa niektorých zdrojov je rodičovská línia zastúpená odrodou moldavskej čiernej a odrody Save Saillar 20-366.

Opis stupňa

Hrozno „Na pamiatku Negrula“ je jednou z najpopulárnejších odrôd v kategórii stredne neskorých. Úroda je úplne pripravená na zber za 145 alebo 160 dní, v závislosti od oblasti pestovania a poveternostných podmienok.

Kríky „Memory Negrul“ sú silné, s vysokým stupňom zrenia viniča od 2/3 do 6/7 celkovej dĺžky. Počet plodných výhonkov sa pohybuje od 55 do 70%. Rastová sila výhonkov je pomerne silná a pohybuje sa od 2,1 do 3,0 m.

Kvitnutie je bisexuálne a vyznačuje sa vysokou úrovňou opelenia. Hrozny tohto hybridu majú valcový tvar s priemernou veľkosťou 20 x 12 cm. Priemerná hmotnosť hroznovej kefy sa môže meniť od 350 do 700 g. Štruktúra dozretého strapca je sypká alebo stredne hustá. Počet klastrov na únik sa pohybuje od 0,9 do 1,4 ks.

Bobule hybridnej formy „Negrulovej pamäte“ majú vysokú mieru vonkajšej príťažlivosti, ktorá je jasne viditeľná na fotografii. Bobule majú podlhovastý tvar s ostrosťou v koncových úsekoch. Priemerná veľkosť bobúľ je 3 x 2 cm, hmotnosť od 5 do 9 g. Hlavná farba bobule je purpurová s výrazným hustým voskovým povlakom.

Buničina zrelého bobule je mäsitá a veľmi šťavnatá. Chuť je trochu jednoduchá, ale harmonická. Šupka sa vyznačuje relatívnou hustotou a takmer sa necíti v procese stravovania. Bobule obsahujú 2 alebo 3 semená. Ochutnávacia známka je 8,5 bodu. Obsah cukru v hroznovej šťave je asi 16,3 g / 100 cm³ a ​​kyslosť nepresahuje 6 g / dm³. Produktivita môže byť od 180 do 200 kg / ha.

Hrozno "na pamiatku Negrula: Zber

Výhody triedy

Hrozno „Na pamiatku Negrulu“ má pre záhradníkov veľké množstvo výhod a vlastností:

 • vysoká produktivita;
 • atraktívne bobule s výrazným jarným (voskovým) povlakom;
 • harmonická, osviežujúca a príjemná chuť bobúľ;
 • odolnosť voči hubovým infekciám na úrovni 2-2,5 bodov;
 • zvýšená odolnosť proti poškodeniu chorobami a rastlinnými parazitmi, ako je múčnatka, hniloba sivých bobúľ, oidium, americká fyloxéra, roztoče a listy listov;
 • dôstojná príbuznosť (anatomická a fyziologická príbuznosť k európskym odrodám) s mnohými odrodami;
 • vysoká obchodovateľnosť a prepraviteľnosť na veľké vzdialenosti;
 • zvýšená odolnosť proti mrazu až - 26 ° C;
 • bobule nie sú poškodené osami;
 • veľmi dlhá trvanlivosť zozbieranej plodiny.

Použitie osvedčenej odrodovej poľnohospodárskej technológie môže výrazne zvýšiť produktivitu tejto odrody.

Funkcie vykládky

Odrody hrozna „Na pamiatku Negrulu“ nemožno pestovať v oblastiach, ktoré predstavujú slané močiare, vysoko ílovitá pôda a pôdy s vysokým výskytom podzemnej vody. Najlepšou voľbou pre počítanie stabilných a najvyšších výnosov je použitie výsadby višní, hlinitých pôd alebo pôd prepúšťajúcich pôd. Štandardné pravidlá pre výsadbu hrozna sú tieto:

 • skoré vykopávanie vykladacej plochy zavedením organických hnojív vo forme hnoja alebo kompostu;
 • použitie na výsadbu mimoriadne zdravého a kvalitného materiálu s rozvinutým výhonkom a silným koreňovým systémom;
 • hĺbka jamy pre výsadbu sadeníc by mala byť približne 80 cm, s priemerom približne 100 cm;
 • na usporiadanie spodnej drenážnej vrstvy by sa mal použiť jemne rozdrvený kameň s prídavkom piesku;
 • Vyťažená zemina sa zmieša s humusom, superfosfátom a chloridom draselným a potom sa naplní cez drenážnu vrstvu.

Po výsadbe sa sadenice musia dobre zalievať pomocou približne dvoch až troch vedierok vody a stonka by sa mala pripevniť na drevený kolík, aby sa dosiahol rast.

Pravidlá starostlivosti

Hroznové kríky „Na pamiatku Negrula“ nie sú príliš náročné, ale dobre reagujú na kompetentnú starostlivosť a dodržiavanie poľnohospodárskej technológie. Hlavné činnosti, ktoré zabezpečia najlepší rozvoj a rast rastlín, sú tieto:

 • vykonávanie mierneho, ale pomerne pravidelného zavlažovania;
 • uvoľňovanie, odstraňovanie buriny a mulčovanie pôdy okolo kríkov hrozna;
 • zabezpečenie kvalitného útočiska pre zimu;
 • prerezávanie viniča;
 • systematické hnojenie;
 • vykonávanie celého radu ochranných opatrení.

Orezanie je priemerné. Na každom hroznovom kríku by nemalo byť ponechaných viac ako 45 očí a 4 uzly substitúcie. Mnohí odborníci odporúčajú orezávanie viniča dlhé, 8-14 očami, ale ako ukazuje prax, je povolené vykonať krátke prerezávanie, 3 - 4 oči.

Po prečítaní príslušného článku o našom zdroji sa dozviete viac o charakteristikách a pravidlách pestovania hrozna „Codrianka“.

Recenzie vinárov

Recenzie, údaje o hrozne "Memory of Negrul" sú väčšinou pozitívne. Odroda má jednoduchú, ale bohatú chuť, zatiaľ čo úrodu je možné skladovať po dlhú dobu v chladnej a tmavej miestnosti bez straty základných chuťových charakteristík a predajnosti. Zrenie sa pozoruje každoročne okolo prvej dekády alebo polovice septembra. Bobule dozrievajú veľmi krásne, predĺžené bradavky.

Vinári poznamenávajú, že v lete majú za mokra a daždi dlhší tvar ako v horúcom počasí. Na prevenciu závažných chorôb stačí vykonať dve preventívne liečby. Podľa recenzií je výnos tejto odrody ročný a stabilný. Nevýhodou mnohých je, že v dôsledku dlhých dažďov v štádiu zrenia môžu niektoré bobule prasknúť. Rovnaký problém so stratou asi 20% plodiny sa môže vyskytnúť, ak sa vo fáze dozrievania plodiny nedodrží režim zavlažovania.

Funkcie pestovania hrozna "Na pamiatku Negrula"

Odroda hrozna „In Memory of Negrul“ sa dá bezpečne klasifikovať ako požadovaná kultivácia na osobných pozemkoch av súkromných záhradách. Na dosiahnutie vysokého výnosu by sa však malo vyvinúť veľké úsilie a malo by sa postupovať podľa poľnohospodárskej technológie, čo je pre začínajúcich pestovateľov dosť ťažké.