Rada

Charakteristika a opis odrody rajčiakov Supermodel

Charakteristika a opis odrody rajčiakov Supermodel


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pre záhradkárov, ktorí chcú prekvapiť novými formami zeleniny a vysokými výnosmi, je paradajka Supermodel ideálna. Okrem toho má vysokú chuť a moriace vlastnosti.

V štátnom registri supermodelky od roku 2008. Popis odrody: obdobie dozrievania - skoré, obdobie od klíčenia do zberu je 100 - 120 dní. Kríky sú determinované, môžu dosiahnuť výšku 60 - 80 cm, je potrebné ich vytvarovať a priviazať o podperu alebo na nízku mriežku.

Vlastnosti plodov: pretiahnuté, dosahujú 10 - 15 cm, pri solení sa veľa paradajok zmestí do zaváracích pohárov, na slaný nálev je málo miesta. Farba je sýta ružová. Koža je tenká, hladká. Dužina je homogénna, pomerne hustá, semien je málo, komory semien sú malé, v plode sú iba dve alebo tri. Hmotnosť ovocia zriedka presahuje 120 g.

Výnos odrody Supermodel je priemerný, pri dobrej starostlivosti sa zvyšuje a môže dosiahnuť 7,5 kg / m2... Táto odroda je známa svojimi lahodnými plodmi na solenie a výrobu paradajkového pretlaku a omáčok, má vysoký obsah sušiny. Rastliny sú nenáročné, odolné voči hlavným chorobám paradajok. Odroda sa odporúča pestovať vo všetkých regiónoch.

Termíny sejby

Supermodelky sú skoré, takže ich možno vysievať niekoľkokrát, vrátane neskorého výsevu, a získať dobre tvarované a zrelé plody mliečne voskovej zrelosti. Približné termíny sejby pre semená paradajok Supermodelka:

  • v boxoch na sadenice - od 25. februára do 10. marca;
  • skoro v pôde pod filmom - od 10. do 30. apríla;
  • neskoro do pôdy - od 1. do 5. mája.

Pestovanie paradajok prostredníctvom sadeníc spočíva v ich výsadbe vo veku 60 - 65 dní na otvorenom teréne okolo 10. - 25. mája. Prvé ovocie je možné získať začiatkom júla. Kultúra bez semien zahŕňa výsev semien do pôdy v rôznom čase. Pri skorom sejbe sa začiatok plodenia vyskytuje v prvej dekáde augusta, pri neskorom zasiatí v tretej dekáde. Je dôležité mať na pamäti, že bezsemenná plodina musí byť intenzívna, aby sa tvorba plodiny nezdržiavala. To znamená, že rastliny potrebujú dobrú starostlivosť:

  • zalievanie 1-2 krát týždenne;
  • kŕmenie organickými a minerálnymi hnojivami každé dva týždne;
  • pravidelné vytrhávanie buriny;
  • odstránenie ďalších nevlastných synov.

Všetko úsilie sa viac ako vyplatí s veľkým počtom tuhých podlhovastých paradajok, ktoré sú už na konci leta na zber pre budúce použitie na zimu.

Čo robiť, ak čoskoro zasiahne mráz, a krík je plný nezrelých paradajok

Odroda paradajok Supermodel má dostatočnú hustotu plodov na dlhodobé skladovanie a dozrievanie, preto nie je pre túto odrodu kritická situácia, keď na konci jesene je na kríkoch veľa plodov, ktoré sú v mliečnej voskovej zrelosti.

Ak nie je príliš veľa ovocia, je možné ich zhromaždiť z kríka a vložiť do krabice v jednej alebo dvoch vrstvách, potom premiestniť do miestnosti na dozrievanie. Ak je veľa ovocia, potom na záhrade alebo na letnej chate môžete vybaviť hromadu - to je jama na dočasné skladovanie zeleniny, hlboká 0,5-0,6 m a široká 0,4 m. Dĺžka sa volí ľubovoľne, v závislosti na počte paradajok.

Jama je pokrytá slamou alebo geotextíliou, do nej sa nalejú paradajky s vrstvou 30-40 cm, zhora sú pokryté rovnakými materiálmi, stlačené drevenými štítmi.

V tomto stave sa plody začiatkom jesene neboja mrazu. Nie všetky odrody sú vhodné na skladovanie, ale iba s hustou buničinou, ako je to u supermodelky. Burt musí byť vytriedený, zhnité ovocie odstránené a vetrané. V tomto stave môžu byť paradajky Supermodel uchovávané až jeden mesiac.

Čo je dobré na odrode Supermodel

Početné recenzie o odrode svedčia o jej pozitívnych vlastnostiach: dobrá prispôsobivosť podmienkam rastu a nenáročnosť, hladké, krásne a chutné ovocie, čerstvé a solené. Podobá sa na odrody Petrusha a Rose Stella, ale jeho plody sú o niečo menšie a nepraskajú.

Uistite sa, že ste do svojej záhrady zasadili supermodelku, tento kmeň si zaslúži každoročný pestovanie!


Pozri si video: systemy (Septembra 2022).