Rada

Recepty na výrobu lečo s ryžou na zimu

Recepty na výrobu lečo s ryžou na zimu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zima je pred nami a veľa gazdiniek chystá zimné prípravy. Koniec koncov, vždy chcete rozmaznávať seba a svoju rodinu niečím letným a chutným. Existuje obrovské množstvo občerstvenia, ktoré je možné pripraviť v multivarke na zimu a nielen.

Väčšina žien v domácnosti však radšej lecho na zimu uzavrie ryžou. Nie je to také ľahké urobiť to svojpomocne, a preto sa na takúto prácu musíte vopred pripraviť.

Klasický recept

Existuje veľa rôznych receptov na výrobu lečo s ryžou na zimu, ale najobľúbenejší je klasický recept. Je to ten, kto sa najčastejšie používa pri vytváraní obrobku. Na uzavretie lecho budete musieť použiť nasledujúce ingrediencie:

 • kilogram paradajok;
 • 600 g korenia;
 • 200 g ryže;
 • dve cibule;
 • 250 ml oleja;
 • 50 ml octu;
 • 120 g cukru;
 • 50 g soli.

Varenie lečo začína predbežnou prípravou všetkej zeleniny. Najskôr sa umyjú horúcou vodou a odstránia sa z nich stopky, plevy a semená. Paprika je nakrájaná na malé slamky a cibuľa je nakrájaná na kolieska alebo pol krúžky. Potom by ste mali začať pripravovať paradajky. Odporúča sa ich olúpať. Aby ste to uľahčili, mali by byť všetky paradajky niekoľko minút namočené v horúcej vode. Po oddelení kôry od paradajok musia byť vložené do mixéra na mlynček na mäso. Môžete ich tiež nastrúhať. V takom prípade však nemusíte paradajkovú šupku olúpať.

Nalejte paradajkovú zmes do malého hrnca a pridajte do nej trochu oleja a korenia. Potom sa to všetko dá na plynový sporák a povarí sa 10-15 minút. Paralelne s tým môžete urobiť prípravu ryže. Spustí sa do nádoby s horúcou vodou a varí sa v nej pol hodiny. Počas varenia nepridávajte do vody soľ ani cukor.

Potom sa ryža prenesie do samostatnej misy, posype sa soľou a pridá sa do hrnca so zeleninou. Lecho by malo byť varené 20 minút. V tomto čase sa musí pravidelne miešať, aby sa zmes nezačala lepiť na panvicu.

Ak chcete skontrolovať pripravenosť misky, mali by ste venovať pozornosť obr. Nemal by sa zmeniť na kašu a byť trochu tvrdý.

Keď je lečo hotové, pridá sa do neho trochu octu. Pripravená zmes sa rozdelí medzi banky a uzavrie sa švovými viečkami. Všetky nádoby by sa mali skladovať v teplej miestnosti, kým úplne nevychladnú.

S mrkvou

Tento recept pomôže ľuďom, ktorí nevedia, ako si pripraviť lečo s ryžou a mrkvou. Aby ste to dosiahli, budete si musieť vopred kúpiť nasledujúce ingrediencie:

 • 2 kg mäsitých paradajok;
 • 2 kg ryže;
 • tri mrkvy;
 • dve papriky;
 • cesnak;
 • 500 ml oleja;
 • 150 g cukru so soľou;
 • dva bobkové listy.

Po zakúpení všetkých potrebných prísad si môžete pripraviť šalát. Najskôr sa pripravujú paradajky. Zalejú sa vriacou vodou a máčajú sa v nej 50 - 10 minút, potom sa ihneď preložia do studenej vody a stiahnu z kože. Potom sú jemne nakrájané s nohou a rozložené v hrnci. Potom by ste mali riešiť papriku, ktorá je najskôr dôkladne umytá a nakrájaná na malé plátky. Keď skončíte s korením, môžete začať s mrkvou. Rovnako ako všetky ostatné druhy zeleniny, aj ona je najskôr umytá a olúpaná. Potom by mal byť strúhaný na hrubom strúhadle a spolu s korením pridaný do hrnca s paradajkami. Cibuľa s paprikou musí byť tiež pridaná do zeleniny.

Zeleninová zmes by sa mala variť 20 minút. Počas tejto doby je potrebné do nej pridať olej, soľ a cukor. Celý obsah by mal byť neustále miešaný, aby nemal čas nalepiť sa na steny alebo dno hrnca. Keď zmes zovrie, pridá sa do nej rôzne korenie. Môžete to urobiť pomocou:

 • tri karafiáty;
 • desať paprík;
 • Bobkový list;
 • horčičné semienka.

Potom sa do misky pridá suchá a predpraná ryža. Na prípravu tohto lecha sa odporúča použiť dlhú ryžu, ktorá je pre toto jedlo najvhodnejšia. Po pridaní ryže do panvice sa jedlo dusí ďalšiu pol hodinu. Počas varenia nezabudnite šalát premiešať.

Pri varení lecha musíte starostlivo sledovať ryžu, aby sa úplne nerozvarila. Malo by byť varené do polovice varenia. Po zašití bude ryža dlho udržiavať teplá, a preto bude mať čas ju dosiahnuť. Ak to hneď uvaríte, potom sa v konzervách ukáže varená kaša.

Pred šitím je potrebné pripraviť nádobu. Dôkladne sa umyje sódou bikarbónou alebo špeciálnym prostriedkom na umývanie riadu. Potom je každá plechovka sterilizovaná a presunutá na uterák, aby sa ďalej sušila.

Po príprave nádoby možno zeleninovú zmes z panvice rozdeliť medzi nádoby a uzavrieť. Všetky zrolované tégliky sú umiestnené hore dnom a pokryté prikrývkou alebo uterákom. Keď je všetko úplne v pohode, konzervácia sa môže preniesť na chladné miesto pre ďalšie skladovanie.

Záver

Pre ľudí, ktorí sa nikdy nezúčastňovali konzervácie, je ťažké pripraviť si lečo sami. Aby ste to dosiahli, musíte študovať recepty s fotografiou lecho na zimu s ryžou.


Pozri si video: Lečo s klobásou (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Bobby

  Výborná a včasná reakcia.

 2. Arie

  Áno vážne. It was and with me. We can communicate on this theme. Here or in PM.

 3. Airavata

  výber je pre teba ťažký

 4. Eburscon

  Certainly, it is not right

 5. Jamon

  Fuuuuu ...

 6. Tahmelapachme

  Obávam sa, že neviem.Napíšte správu