Inštrukcia

Funkcie pestovania hrozna "Maxi white"

Funkcie pestovania hrozna "Maxi white"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno „Maxi white“ sa vzťahuje na elitné odrody, ktoré sa široko používajú v oblasti výroby vína a predávajú sa aj na čerstvú spotrebu.

Vlastnosti triedy

Elite odrody hrozna vyžadujú úrodu s vynikajúcimi technickými a kvalitatívnymi vlastnosťami. Odroda Maxi White sa najčastejšie pestuje na predaj. Hromadný zber prebieha v auguste alebo septembri v závislosti od oblasti pestovania a poveternostných podmienok.

Biologický opis a vlastnosti bobúľ

Kríky majú strednú rastovú silu. Vinič sa vyznačuje skorým plodením. Hlavný vrchol plodu sa vyskytuje v polovici augusta. Banda je vytvorená z veľkého, krásne usporiadaného tvaru s vysokými komoditnými sadzbami. Štandardná hmotnosť jedného zhluku sa môže pohybovať od 500 do 900 g. Pomerne často kefy dosahujú hmotnosť 1 kg.

Bobule majú veľmi harmonickú sladkú chuť s jemnou kyslosťou. Hrozno je pôsobivé aj pre skúsených záhradníkov podľa veľkosti ovocia, guľatý tvar plodov a vzhľad. Ukazovatele chuti sú veľmi vysoké. Na poschodí sú zachytené príjemné ovocné odtiene. Štandardná hmotnosť bobúľ nepresahuje 6 g. Hlavná farba je žltkastobiela. Pomerne mäkká, ale silná šupka pokrýva hustú, charakteristickú chrumkavú dužinovú dužinu.

Výhody a nevýhody

Odroda "Maxi biela" nemá prakticky žiadne nevýhody. Počet výhod tohto hrozna je navyše veľmi vysoký. Osobitnú pozornosť si zasluhujú tieto výhody:

 • zaručené bobule s veľkým ovocím;
 • veľmi vysoká úroveň kvality a prezentácie plodov;
 • zvýšená odolnosť odrody proti mrazu, čo umožňuje viniču ľahko tolerovať mrazy až do -32 ° C;
 • vynikajúce chuťové vlastnosti bobúľ, ktoré sa vyznačujú prítomnosťou jemnej a rafinovanej ovocnej arómy a optimálnou rovnováhou cukrov a kyselín;
 • vynikajúce prepravné sadzby;
 • trvanie skladovania plodiny bez straty chuti a prezentácie.

V závislosti od poľnohospodárskej technológie má závod dobrú vytrvalosť a vysokú produktivitu.

Sadenice z hroznových elít

Pravidlá výsadby a vlastnosti pestovania

Vo fáze získavania sadivového materiálu by ste mali venovať pozornosť sadencom, aby ste mali vysoko kvalitný a dobre vyvinutý koreňový systém. Rastlina musí byť úplne zdravá a nesmie mať najmenšie príznaky choroby alebo poškodenia škodcami.

Hlavné požiadavky na výsadbu sadeníc sú tieto:

 • výsadba by sa mala vykonávať od poslednej dekády marca do mája alebo od septembra do polovice októbra;
 • rastlina by mala byť umiestnená na dobre osvetlenej ploche, výsadba je však možná aj v čiastočnom tieni;
 • je veľmi dôležité zachovať štandardnú vzdialenosť medzi vysadenými rastlinami, ktorá sa môže meniť od jedného do dvoch metrov;
 • hĺbka výsadby sa môže líšiť v závislosti od objemu koreňového systému sadenice, štandardná hĺbka je 50 centimetrov.

Miera prežitia sadeníc je dobrá. Na získanie stabilnej ročnej plodiny by sa mali zohľadniť vlastnosti odrody a príslušné požiadavky na starostlivosť o rastliny:

 • najčastejšie je vinica poškodená rôznymi chorobami, ako aj nadmerným množstvom alebo nedostatkom živín v pôde a vystavením nepriaznivým poveternostným podmienkam;
 • prevencia proti plesniam je postrekovaná fungicídmi, ako je 1% Bordeauxova kvapalina, 0,4% roztok kuprosanu alebo polychómu;
 • na ochranu pred oídiom by sa na vinice malo pôsobiť sírnymi prípravkami vrátane koloidnej síry alebo prípravkov ako Benlate, Topsin alebo "Fundazol";
 • sivá hniloba, ktorá ovplyvňuje zelenú hmotu viniča, ako aj bobule a ročné dozrievané výhonky, sa dá odstrániť pomocou fungicídov, ako sú Benlate, Euparen a "Topsin".

Je dôležité si uvedomiť, že v auguste, v štádiu dozrievania, je neprijateľné používať chemické prípravky. Počas tohto obdobia môžete použiť koloidnú síru, ružový roztok manganistanu draselného, ​​ako aj sodný popol a liečivo. "Aktofit". Pri pestovaní tejto odrody by sa malo vinič orezávať na 4 až 6 očí a pre každý krík by sa mala tvoriť rastlina s 18 až 20 očami.

Hrozno patriace k stolovým alebo univerzálnym odrodám by sa malo hnojiť častejšie. Počas vegetačného obdobia sa postup vykonáva každých desať dní pomocou zriedeného mulleínu, superfosfátu a horčíka.

Ponúkame vám tiež informácie o odrodových vlastnostiach a pravidlách pestovania hrozna "Konvalinka".

Recenzie vinárov

Pestovatelia révy začali pomerne nedávno pestovať odrodu Maxi White a jej sadenice sa na trhu vyskytujú zriedka. Počet recenzií je stále malý, ale všetky sú pozitívne. Táto rozmanitosť je medzi konzumentmi stále veľkým dopytom, čo je dôsledkom vysokých ukazovateľov komodít a vynikajúcich chuťových vlastností hrozna.

Negatívne recenzie najčastejšie pochádzajú od nedostatočne kompetentných alebo začínajúcich pestovateľov, ktorí sa zle orientujú v technológii pestovania hrozna a nesúvisia s náležitou pozornosťou k požiadavkám poľnohospodárskej technológie na pestovanie odrôd.

Ako pestovať hrozno sadenice

Hrozno „Maxi White“ si skutočne zaslúži pozornosť. Odroda nie je veľmi vhodná pre začínajúcich záhradníkov, ale skúsení vinári sa s pestovaním tejto odrody celkom ľahko vyrovnajú a medzi spotrebiteľmi získajú stabilne vysoké výnosy kvalitných a veľmi populárnych bobúľ.

Výsadba hrozna


Pozrite si video: MAXI-WHITE BODY WHITENING LOTION REVIEWFOUR TIMES SKIN WHITENING EFFECT (Septembra 2022).