Rada

Opis odrody uhorky Borisych, jej vlastnosti a úroda

Opis odrody uhorky Borisych, jej vlastnosti a úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorka Borisych f1 patrí do radu stredne skorých partenokarpických hybridov. Od okamihu, keď sa objavia prvé výhonky, uplynie priemerne 45 až 50 dní. V stredne veľkých ruských regiónoch sa zber uskutočňuje od júna do augusta. Odroda sa považuje za vysoko výnosný typ plodiny určený na vonkajšie pestovanie a do fóliových prístreškov. Tento druh si získal veľkú obľubu nielen u nás, ale aj na územiach iných štátov. Odroda sa aktívne pestuje na farmách moldavských a ukrajinských farmárov.

Záhradná kultúra sa vyznačuje ženským typom kvetenstva. Silné výhonky sú schopné poskytnúť rastline a plodu dostatočné množstvo výživných látok. Výška kríkov pri kultivácii skleníkov dosahuje 2,5 metra. Pri výsadbe na otvorenom teréne môže byť indikátor o niečo menší. Rastlina sa považuje za nízko rastúcu, čo veľmi uľahčuje starostlivosť kvôli malému množstvu vytvorenej zelenej hmoty.

Kvalitu semenného materiálu a ukazovatele úrody dnes potvrdila štátna inšpekcia. Na ruskom trhu sa semená predávajú v špecializovaných predajniach a predávajú sa vo forme malých vrecúšok so semenami s hmotnosťou 0,3 gramu.

Výhody odrody

Rastlina má silné výhonky, ktoré vydržia náročné pestovateľské podmienky a veľké množstvo plodov uhoriek. Recenzie záhradníkov zdôrazňujú nasledujúci popis výhod odrody:

 • vysoké výťažnosti;
 • vynikajúca chuť zeleniny;
 • nedostatok horkosti aj v zrelých plodoch;
 • schopnosť zachovať bohatosť chuti počas skladovania;
 • výrazná uhorková aróma, ktorá dodáva šalátom neobvyklú chuťovú pikantnosť;
 • tolerancia stresu;
 • vysoká imunita voči hlavným chorobám uhoriek.

Rastlina dokonale odoláva invázii uhorkovej mozaiky, múčnatky. Vďaka dobrej tolerancii voči stresu je odroda vhodná na pestovanie nielen pre skúsených pestovateľov, ale aj pre začínajúcich pestovateľov. Vzhľadom na to, že plody nie sú maličké, hlavný smer odrody sa považuje za použitý v šalátoch.

Aké ovocie dáva rastlina?

Odroda uhorky poskytuje čisté, podlhovasté ovocie. Priemerná dĺžka jednej uhorky sa pohybuje od 18 do 20 cm. Zelenina má charakteristickú tmavozelenú farbu a nízky povrch kože, na ktorom je veľa tuberkulóz s malými bielymi tŕňmi. Priemerná hmotnosť jednej uhorky je od 170 do 180 gramov.

Valcovitá buničina sa vyznačuje jemnou štruktúrou a šťavnatosťou. Niektoré plody na povrchu šupky môžu mať jemné pruhy. Kvôli sladkastej chuti sú uhorky obľúbené u detí i dospelých.

Záhradnícka kultúra sa vyznačuje dobrým indikátorom sadenia ovocia a v jednom uzle sa tvoria v priemere 2 až 3 uhorky. Vlastnosti ukazovateľov výnosu odrody sa považujú za vysoké as 1 m2 dostať až 19 kg zeleniny. V podmienkach pouličného obrábania môžu byť ukazovatele o niečo nižšie a pohybovať sa od 15 do 16 kg na 1 m2.

Vlastnosti kultivačnej poľnohospodárskej technológie

Kultivácia sa najčastejšie uskutočňuje zo semien priamym zasadením do zeme. Ak chcete získať včasný zber v regiónoch s nedostatočným počtom teplých, výsadbu praktizujú sadenice. Na otvorenom teréne sa sejba vykonáva, keď pôda dosiahne teplotu 8 až 15 ° C.

Pôda musí byť bohatá a úrodná, preto sa obohatenie vykonáva o hnoj, rašelinu a minerálne hnojivá. Bezprostredne pred výsadbou sa miesta budúcich otvorov vysypú teplou vodou a semená sa prehĺbia na vzdialenosť 1,5 až 2 cm. Odporúčaná schéma výsadby je 50 x 50 cm. Najskôr sa odporúča vytvoriť filmový obal, ktorý sa odstráni po objavení sa prvých výhonkov.

Pri pestovaní metódou sadeníc sa čas práce so sadivovým materiálom určuje tak, aby v čase výsadby sadenice dosiahli vek 20 až 25 dní a mali od 3 do 5 pravých listov. Optimálny čas na vylodenie je polovica mája, kedy sa nebezpečenstvo mrazu znížilo na nulu.

Starostlivosť o rastliny nemá žiadne zvláštne špecifické požiadavky. Technika kultivácie spočíva v pravidelnom odstraňovaní zelenej hmoty, kyprení, zalievaní pôdy a aplikácii minerálnych hnojív. Na zvlhčenie pôdy sa používa teplá voda, inak sa môžu znížiť ukazovatele výnosu.


Pozri si video: Jak pěstovat rajčata tipy pro zvýšení úrody, jak je ochránit před plísní (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Zion

  Myslím, že nájdete správne riešenie.

 2. Hartun

  Ospravedlňujem sa, ale podľa môjho názoru sa mýlite. Môžem to dokázať. Napíš mi v PM, povieme.

 3. Stocleah

  I find that you are not right. Som si istý. We will discuss it. Write in PM.

 4. Abdul-Quddus

  This remarkable idea is necessary just by the way

 5. Domi

  Ospravedlnujem sa, ale podla mna nemas pravdu. mám istotu. Môžem obhájiť pozíciu. Napíšte mi do PM, porozprávame sa.

 6. Ruford

  This is just a great idea.Napíšte správu