Tajnosť

Funkcie pestovania odrôd viniča "Arch"

Funkcie pestovania odrôd viniča "Arch"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

„Oblúkové“ hrozno u záhradníkov v našej krajine ešte nie je veľmi obľúbené. V poslednej dobe však existuje tendencia zvyšovať dopyt po tejto odrode hrozna, ktorá je známa aj ako „ružové priateľstvo“, „farba“ alebo „III-14-1-1“.

História výberu

Hrozno tejto odrody sa získalo ako výsledok práce na krížení odrôd "Intervitis Magaracha" a "Friendship". Výberové práce sa vykonávali na území Ruska VNIIViV nich Y. I. Potapenko. Odroda je klasifikovaná ako jedálne a vyznačuje sa skorým dozrievaním.

Vlastnosti triedy

Úroda hrozna sa vytvára asi štyri mesiace po otvorení púčikov. Odroda "Arch" je veľmi zaujímavá pre svoje hlavné vlastnosti.

Hrozno "Arch": opis stupňa

Biologický opis

Kríky viniča tejto odrody sa vyznačujú silným rastom a vinič je v počiatočných fázach náchylný na dozrievanie. Starnutie sa pozoruje takmer po celej dĺžke rastu. Zakorenenie odrezkov je vynikajúce. Ovocné sadenice sa vyskytujú v druhom roku po výsadbe hrozna.

Hrozny odrôd viniča „Arched“ veľké, s priemernou hmotnosťou 0,4 až 0,6 kg. Štandardný tvar zväzku je zarovnaný valcovitý. Charakteristická je stredná alebo absolútna hustota hroznovej kefy. Berry prakticky chýba. Ukazovatele plodnosti výhonkov sa môžu meniť od 65% do 80%.

Technické vlastnosti bobúľ

Bobule na viniči sú vytvorené z veľkých rozmerov, oválneho alebo bradavkového tvaru. Pri pestovaní rastliny v tieni má hrozno svetlozelenú farbu s jemným ružovkastým odtieňom. Pestovanie viniča na oblohe na slnku vám umožňuje získať úrodu bobúľ tmavo červenej farby.

Bobule sa vyznačujú pomerne harmonickou chuťou, hustou a mäsitou dužinou. Štandardná hmotnosť sa pohybuje od 4,5 do 5,5 g. Koža bobúľ je relatívne tenká. Obsah cukru v hrozne tejto odrody sa pohybuje od 16% do 18%. Kyslosť môže dosiahnuť 5 g / l. Ochutnávka je 7,7 bodov.

Výhody a nevýhody

Podľa opisu má rastlina značné množstvo výhod, medzi ktorými sú pre vinárov obzvlášť dôležité tieto:

  • vysoká mobilita plodín;
  • indikátory mrazuvzdornosti do -25 ° C;
  • zimná strata očí nie je kategorická a na dvojitých púčikoch môže pretrvávať plodenie;
  • praktické vyhliadky na kultiváciu v podmienkach severného vinohradníctva;
  • dostatočne vysoká a stabilná produktivita;
  • bobule sa skladujú na viniči po dlhú dobu, bez straty ich chuti a vzhľadu;
  • integrovaná odolnosť proti poškodeniu chorobami;
  • silná vínna réva za predpokladu vysokej odolnosti proti mrazu.

Okrem toho hrozno tejto odrody vyzerá veľmi atraktívne a jej rázna a dekoratívna vínna réva umožňuje jej použitie pri navrhovaní oblúkov, otvorených terás alebo tŕňov.

Funkcie výsadby a starostlivosti

Pristátie by sa malo uskutočňovať v dostatočne otvorených, dobre osvetlených a teplých oblastiach slnka a chránených pred nárazmi vetra. Pre túto odrodu je tiež dôležitá štandardná schéma pre výsadbu hroznových sadeníc.

Hlavnými podmienkami sú získanie kvalitného a zdravého sadivového materiálu, ako aj predbežná príprava výsadbovej jamy s rozmermi zodpovedajúcimi priemeru koreňového systému sadenice.

Osobitná pozornosť sa vyžaduje včasnému zavlažovaniu a systematickému používaniu komplexných hnojív, ktoré majú priaznivý vplyv na množstvo a kvalitu plodiny. Hrozno „Arch“ sa vyznačuje svojou reakciou na zavedenie vysokých dávok hnojív organického a minerálneho typu.

Orezanie viniča by sa malo vykonávať na 6 alebo 8 očiach. Plodné ukazovatele ocelli na úrovni základne výhonkov sú pomerne vysoké, čo umožňuje vykonávať krátke prerezávanie - 3 až 4 oči.

Recenzie vinárov

Spätná väzba od vinárov o tejto odrode je veľmi kontroverzná. Názory sú jednomyseľné v tom, že ukazovatele odolnosti viniča voči poškodeniu hlavnými chorobami charakteristickými pre väčšinu odrôd hrozna sú priemerné. Použitie dvoch štandardných liečebných postupov však umožňuje takmer úplne zabudnúť na túto chorobu.

Poznamenáva sa, že v južných oblastiach pestovania je dĺžka viniča najmenej tri metre a dozrieva najskôr na celom vinohrade. Vinič na základni je pomerne silný a profesionálni pestovatelia odporúčajú okamžite mu dať požadovaný tvar. Ako rastie, tvar viniča bude takmer nemožné zmeniť.

Ako tvarovať hrozno do oblúka

Mnoho záhradníkov miluje odrodu hrozna „Arched“ pre veľmi krásne, obchodovateľné a prepraviteľné strapce s hmotnosťou do 0,4 kg. Medzi spotrebiteľské mínusy patrí prítomnosť pomerne veľkých semien v plodoch. Vo všeobecnosti, napriek existujúcim nedostatkom, väčšina vinárov, ktorí sa zoznámili s touto odrodou, ju odporúča na pestovanie.