Rada

Jednoduchý recept na výrobu hruškového lekváru s makom na zimu

Jednoduchý recept na výrobu hruškového lekváru s makom na zimu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Najlepším spôsobom, ako zbierať hrušky, je pripraviť si sladkú šťavu so šťavnatými plodmi. Hruškový džem s prídavkom vyprážaného maku má neobvyklý vzhľad, jemnú textúru a neuveriteľnú arómu. Gurmáni prišli s mnohými rôznymi spôsobmi výroby zimných dezertov a jedným z najchutnejších je recept na hruškový džem s makom.

Vlastnosti výroby hruškového džemu na zimu

Ak chcete objaviť nové kombinácie chutí, nebude nadbytočné pridávať rôzne koreniny a koreniny. Počas varenia hruškového džemu sa neodporúča opustiť sporák, pretože hmota rýchlo horí.

Aby mal sladký prípravok jemnejšiu chuť, odporúča sa najskôr z ovocia odstrániť šupku. Za týmto účelom sa polia vriacou vodou a namočia sa do studenej vody. Musí sa odstrániť príliš hustá pokožka. Pre jemnejšiu textúru sa odporúča mixér, ale ovocie môžete miesiť aj vidličkou.

Počas procesu varenia sa vytvorí pena, ktorú je potrebné odstrániť špeciálnou lyžičkou.

Požadované prísady pre recept

Na prípravu neobvyklého a zdravého hruškového dezertu budete potrebovať nasledujúcu sadu ingrediencií:

 • hrušky - pol kilogramu;
 • citrónová šťava - 3 veľké lyžice;
 • kryštálový cukor - 150 gramov;
 • potravinový mak - 2 veľké lyžice.

Ak sú plody príliš sladké, odoberá sa na varenie menej kryštálového cukru. Chuť zimného zberu sa dá zriediť citrónom a inými citrusovými plodmi.

Pravidlá pre výber surovín

Na získanie voňavého a chutného dezertu sa vyberajú iba zrelé plody bez známok znehodnotenia. Hrušky môžu byť akejkoľvek veľkosti a rozmanitosti, ale najlepšie sú mäkké a šťavnaté plody.

Plody na prípravu dezertu na zimu sa odoberajú rovnako zrelé, aby bol džem homogénny a neobsahoval nedovarené kúsky. Mak na varenie dobrôt bude potrebovať jedlo.

Príprava nádob pred začatím procesu

Všetky nádoby na konzerváciu a ďalšie príslušenstvo podliehajú povinnej sterilizácii. Drevená miešacia lyžica a viečka sa ošetria vriacou vodou alebo parou. Sklenené nádoby musia byť spracované ľubovoľným pohodlným spôsobom: umiestnite a odstráňte desať minút v horúcej rúre, zohrejte ich v mikrovlnnej rúre, držte vo vodnom kúpeli v kastróle alebo v dvojitom kotli.

Aby sa obrobok dlhšie skladoval, odporúča sa naplnené nádoby pasterizovať. Za týmto účelom sú nádoby s obsahom zakryté a umiestnené do hlbokého umývadla s vriacou vodou a udržiavané po dobu desiatich minút.

Kroky varenia

Najskôr je potrebné začať s prípravou ovocia na konzerváciu: ovocie sa umyje, ošúpe, jadro sa rozreže a hruška sa rozreže na rovnaké kocky. Ďalej sa kúsky dajú do misy, zalejú sa citrónovou šťavou a posypú kryštálovým cukrom.

Po premiešaní sa hmota nechá dve hodiny, aby pustila šťavu. Po stanovenom čase sa plody prenesú do hrnca, varia sa a pol hodiny sa varia. Hmotu je potrebné neustále miešať vareškou.

Ďalej sa polovica obrobku rozomelie v mixéri a vybraný mak sa vypráža na suchej panvici tri minúty. Mak sa zmieša s džemom a povarí sa ďalších desať minút. Zostáva len naliať hotovú pochúťku do nádoby a zrolovať ju. Po dni sa džem vyberie na uskladnenie.

Ako správne ukladať obrobky?

Ak bol polotovar sladkej hrušky zvinutý v nádobách pripravených podľa všetkých pravidiel, je povolené skladovanie pri izbovej teplote. Na zvýšenie trvanlivosti sa však odporúča skladovanie na tmavom a chladnom mieste. Obsah nádob sa nezhorší do troch rokov. Dózy bez sterilizácie sa uchovávajú v chladničke jeden rok.


Pozri si video: Recept na sorbet z čiernych ríbezlí bez zmrzlinovača Zuzana Machová (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Leon

  dakujem za informaciu. nevedel som to.

 2. Melchoir

  Prepáčte, vymazané

 3. Mavrick

  podla mna nemas pravdu. mám istotu. Napíšte mi do PM.

 4. Txanton

  I am ready to help you, set questions. Together we can find the decision.

 5. Eckerd

  good selection)Napíšte správu