Nápady

Pestovanie novej hybridnej formy hrozna "Lada T" z amatérskeho výberu E. G. Pavlovského

Pestovanie novej hybridnej formy hrozna "Lada T" z amatérskeho výberu E. G. Pavlovského


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odrody viniča "Lada T" sú výsledkom kríženia odrôd viniča "Talisman" a "Pekná žena". Rastlina sa vyznačuje veľmi skorým zrením.

Biologický opis

Od okamihu, keď sa púčiky tvoria, až kým plodina úplne nedozrela, uplynie menej ako štyri mesiace, čo umožňuje klasifikáciu tejto hybridnej formy ako hrozna skorého dozrievania.

Vlastný typ rastlín sa vyznačuje vysokou úrovňou rastu. Kríky sú silné. Trsy sú veľké a kužeľovitého tvaru. Priemerná hmotnosť strapca je 750 g, ale môže byť aj vyššia. Snímky dozrievajú dobre. Charakteristické vysokokvalitné zakorenenie odrezkov. Bisexuálne kvety.

Technická špecifikácia

Bobule sú veľké, oválne, červenkasté. Štandardná veľkosť bobúľ je 3 x 2 cm. Priemerná hmotnosť sa môže pohybovať od 8 do 10 g. Buničina je mäsitá, s dostatočnou šťavnatosťou a príjemnou, veľmi harmonickou chuťou. Podľa stupnice ochutnávky sa hrozno "Lada T" odhaduje na 8,6 bodu. Bobule akumulujú asi 25% cukrov. Po úplnom zrení je v chuti pozorovaný mierny náznak muškátového orecha.

Výhody triedy

Podľa opisu má nová hybridná forma nasledujúce výhody:

 • vyznačuje sa dobrou odolnosťou proti chorobám a škodcom;
 • bez prístrešku rastlina ľahko toleruje mrazy až do -24 ° C;
 • dobrá mobilita plodín;
 • vynikajúca chuť hustých bobúľ.

Značná časť výhod si vyžaduje overenie v podmienkach dlhodobého pestovania.

Hrozno "Lada T": vlastnosti odrody

Pravidlá vykládky

Všetky formy chované amatérskym šľachtiteľom E. G. Pavlovským patria medzi nové, preto sa sadenice hrozna Lada T musia kupovať v škôlkach.

Výsadba tejto odrody je nasledovná:

 • na jeseň aj na jar sú vhodné na výsadbu, je však lepšie vykonávať výsadbu na jeseň;
 • optimálnym miestom pre výsadbu rastlín je miesto na južnej strane budov a výsadba by nemala byť v konštantnom tieni;
 • pôda v lokalite by mala byť úrodná, jej pestovanie je povolené použitím komplexu hnojív;
 • jamka alebo priekopa pre sadenice by sa mala pripraviť vopred a mala by mať hĺbku 80 cm a priemer;
 • dve tretiny výsadbovej jamy alebo priekopy by mali byť pokryté zmesou voľnej pôdy s komplexnými hnojivami;
 • sadenice pred výsadbou by sa mali jeden deň uchovávať vo vodnom roztoku stimulátora koreňov;
 • rastlina by sa mala spustiť do otvoru s pripevneným kolíkom, pričom koreňové hrdlo sadenice by malo zostať nad povrchom;
 • vyplnenie rozšíreného koreňového systému by malo byť čo najšetrnejšie.

Vysadené rastliny sa musia napojiť na zviazaný oporný kolík. Počas jesennej výsadby by sa mala pôda okolo sadeníc mulčovať.

Funkcie starostlivosti

Nielen vonkajší stav rastliny, ale aj kvalita, ako aj výška výnosu bobuľovej kultúry do veľkej miery závisí od kvality opatrení, ktoré sa prijmú.

Zalievanie

Prítomnosť mulčovacej vrstvy významne znižuje potrebu zavlažovania rastlín. Pre úplnú tvorbu bobúľ je však veľmi dôležité vykonávať pravidelné zavlažovacie opatrenia pred a po kvitnutí. V štádiu tvorby bobúľ by sa malo zalievať, aby sa hrozno nepoškodilo od popraskania a odlupovania. Nezabudnite vykonať hojné zalievanie v období sucha.

Vrchný obväz

Hnojenie hrozna prvýkrát po výsadbe nie je potrebné, ale celkom užitočné. Stav rastlín môžete vylepšiť mulčovaním pôdy okolo stonky pomocou humusu s prídavkom sčernenej piliny alebo machu. Optimálna vrstva mulča je 3 centimetre. Dobrým výsledkom je zavedenie fosforečných a potašových hnojív.

Tvarovanie a orezávanie

Prerezávanie viniča na plodenie by sa malo vykonávať stredne, pri 6 alebo 8 očiach. Tento postup je zvlášť dôležitý pre rastliny charakterizované silným rastom. Počas zimného obdobia by hrozno malo byť zakryté bez problémov, ak je v pestovateľskej oblasti možný mráz a teplota je nižšia ako -20 ° C.

Choroby a škodcovia

Hybrid E. G. Pavlovsky „Lada T“ autor deklaruje ako rastlinu s vysokou úrovňou ochrany pred poškodením chorobami. Odborníci však stále odporúčajú, aby sa preventívne rozprašovanie uskutočňovalo s použitím liekov:

 • Strobi, Thanos, Topaz alebo Horus;
 • Antracol, Bordeaux tekutina, Kuproskat, Ridomil a chlorid meďnatý na ochranu proti plesniam a na boj proti tejto chorobe;
 • Anthracol, Acrobat, Ridomil, Thanos alebo Chorus na ochranu pred antracózou.

Spracovanie sa môže uskutočniť buď na pružine alebo v systéme. Pri prvom kontakte na jar sa odporúča použitie prípravkov obsahujúcich meď.

O vlastnostiach hrozna White Wonder sa tiež môžete dozvedieť prečítaním príslušného článku o našom zdroji.

Recenzie záhradníkov

Popisy odrôd a fotografie sú na webe zriedkavé. Na hlavných fórach záhradníkov a vinárov nájdete pozitívne alebo neutrálne recenzie na hybrid "Lada T". Stolové hrozno tejto odrody je nové a pestovatelia viniča sa naňho začali podrobnejšie obzerať.

Podľa niekoľkých hodnotení majiteľov tohto hybridu sa hlavné plodiny a nevlastné plodiny formujú aj pri slabom tienení. Všetky výhonky sú úplne zrelé. V niektorých rokoch sa pozoroval silný hrach.

Ako pestovať hrozno

Odroda hrozna Lada T má teoreticky dobrý zimný mrazuvzdornosť vďaka prítomnosti odrody Krasotka, ktorá je dosť mrazuvzdorná v rodičovskom páre. Rastlina si, samozrejme, vyžaduje dlhšiu a podrobnejšiu štúdiu o podmienkach osobnej kultivácie, ktorá potvrdí alebo vyvráti údaje uvedené pestovateľom.Komentáre:

 1. Nitis

  Between us speaking, in my opinion, it is obvious. I recommend to you to look in google.com

 2. Mushakar

  Vďaka. Very useful infoNapíšte správu