Rada

Pokyny na použitie herbicídu Targa Super, miera spotreby a analógy

Pokyny na použitie herbicídu Targa Super, miera spotreby a analógy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Targa Super je herbicíd, ktorý sa podľa pokynov používa na postemergentnú liečbu a ničenie buriny na poliach so zeleninou. Droga systémovej a selektívnej aktivity nepoškodzuje hlavné plodiny. Tento nástroj nielen rýchlo ničí, ale riadi rast jednoročných a viacročných burín obilnín počas celej sezóny.

Zloženie, forma uvoľňovania a účel herbicídu Targa Super

Je to herbicídny prostriedok systémového a selektívneho účinku, ktorý sa používa na ničenie jednoročných a viacročných obilnín vo výsadbe hlavných plodín. Liečivo vyrába japonská spoločnosť NISSAN CHEMICAL INDUSTRIES, LTD.

Herbicíd obsahuje aktívnu zložku - chizalofop-P-etyl. Formulácia je koncentrovaná emulzia. Predáva sa v plechovkách s objemom 5 ... 20 litrov alebo v plastových fľašiach (1 liter).

Ako liek funguje?

Herbicíd pôsobí iba na burinu obilnín. Účinné látky prenikajú cez listy a korene do rastliny a sú redistribuované vo všetkých orgánoch. Herbicíd narúša syntézu mastných kyselín a ničí meristematické tkanivá oddenky.

Droga vedie k smrti pozemnej a podzemnej časti rastliny. Depresívny účinok a prvé príznaky poškodenia možno pozorovať po 1-2 dňoch.

Burina úplne zahynie za 1-2 týždne.

Výhody aplikácie

Výhody herbicídneho činidla:

 • rýchlo sa vstrebáva, dlho si zachováva herbicídne vlastnosti;
 • používa sa raz za sezónu, nevyžaduje opätovné spracovanie;
 • ničí burinu obilnín bez poškodenia hlavných plodín;
 • postrek nezávisí od počasia;
 • ekonomická spotreba;
 • rýchlo sa rozkladá v pôde, neovplyvňuje následné plodiny.

Odporúčané použitie lieku

Herbicídne činidlo sa používa v nasledujúcich dávkach (pri prietoku pracovnej tekutiny - 200 - 300 l / ha):

 1. Pre zemiaky: 2 - 3 l / ha.
 2. Na kapustu, cviklu, mrkvu, cibuľu: 1 - 2 l / ha.
 3. Pre repku, slnečnicu: 0,75 - 1,5 l / ha.
 4. Pre sóju: 1-2 l / ha.
 5. Pre ľan: 2 - 3 l / ha.
 6. Pre melón: 2 l / ha.
 7. Pre paradajky: 1 - 2 l / ha.

Metódy prípravy pracovného riešenia

Na prípravu herbicídneho roztoku musíte použiť čistú, mäkkú vodu bez nečistôt a suspendovaných častíc. Príjem vody z rezervoárov sa musí vykonávať cez filtre. Na zavlažovanie poľa sa používa jemný postrekovač.

Spočiatku je jeho nádrž naplnená do polovice vodou. Potom sa pridá herbicíd. Po premiešaní pridajte potrebné množstvo vody. Matricový roztok je možné pripraviť manuálne a naliať do rozprašovača. Pri príprave herbicídnej zmesi nepoužívajte pozinkovaný riad, povolené sú iba plastové nádoby.

Inštrukcie na používanie

Herbicíd sa používa na postrekovanie burinových polí na začiatku vegetačného obdobia. V priemere na úplné zničenie jednoročných obilnín je miera spotreby drogy 1 l / ha. V prípade viacročných obilnín sa táto dávka zdvojnásobuje a predstavuje 2 l / ha.

Aby sa dosiahol maximálny účinok po ošetrení herbicídom, je potrebné opustiť mechanické obrábanie pôdy po dobu 5-10 dní.

Pole je možné nastriekať kedykoľvek, bez ohľadu na vývojovú fázu hlavnej plodiny. Ak sa použije metóda sadeníc, potom sa ošetrenie burín vykonáva 15-20 dní po výsadbe sadeníc. Všetky buriny sa postriekajú cieleným spôsobom pomocou jemného postrekovača. Spracovanie sa vykonáva v suchom, pokojnom a teplom počasí.

Bezpečnostné opatrenia

Targa Super nie je toxický, ale pri jeho používaní sa odporúča dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Je zakázané zapojiť do tohto herbicídu osoby mladšie ako 18 rokov, tehotné ženy, osoby s lekárskymi kontraindikáciami.

Na ochranu tela pred vniknutím herbicídov sú pracovníkom k dispozícii kombinézy, respirátor, obuv, ochranné okuliare a gumené rukavice. Po terénnych prácach sa odporúča umyť si tvár a ruky teplou vodou a mydlom a vypláchnuť si ústa roztokom sódy. Je zakázané inhalovať výpary a piť pripravený roztok herbicídu.

Toxicita činidla

Herbicíd Targa Super získal 3. triedu nebezpečnosti. Liek je netoxický pre ľudí, zvieratá, vtáky, pôdny hmyz, rýchlo sa rozpadá v pôde. Zavlažovanie herbicídnym prostriedkom sa nevykonáva v osobitne chránených prírodných oblastiach (v blízkosti vodných plôch, zdrojov zásobovania pitnou vodou). Počas aktívneho leta včiel sa neodporúča postrek burinou.

Zlučiteľnosť s inými látkami

Targa Super herbicíd sa môže používať s inými chemickými prípravkami na ničenie širokolistých burín. Tento liek je kompatibilný s herbicídmi Kontaktvin, Torero, Goltiks 700. Targa Super sa používa v tank-mixoch s insekticídnymi a fungicídnymi látkami.

Pred spoločným použitím chemikálií sa skontroluje ich kompatibilita. Herbicíd Targa Super sa odporúča používať s povrchovo aktívnou látkou Olemix, aby sa zvýšila rýchlosť pôsobenia a zosilnil účinok.

Podmienky skladovania

Herbicídny produkt skladujte v špecializovanom sklade na pesticídy. Izba musí spĺňať hygienické a protipožiarne normy. Liečivo sa uchováva v tesne uzavretej pôvodnej nádobe 3 roky od dátumu výroby. Po uplynutí doby použiteľnosti je výrobok zakázané používať. Miestnosť, kde sa herbicíd uchováva, sa nesmie používať na skladovanie potravín.

Analógy herbicídu

V predaji nájdete analógy Targa Super s podobným zložením a princípom účinku. Napríklad Norvel, Bagheera, Starga, Targon-S. Tieto lieky sa používajú na ničenie buriny.

Herbicídne výrobky ničia listy a korene buriny, zabraňujú ich opätovnej regenerácii. Pri užívaní drog je potrebné mať na pamäti, že letničky zomierajú za 1-2 týždne, trvalky - za 2-3 týždne. Účinok herbicídnych látok sa nevzťahuje na zeleninové plodiny.


Pozri si video: TARGA SUPER HERBICIDE - Dhanuka Agritech Limited (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Gak

  Pochop ma?

 2. Mezigor

  Absolútne s vami súhlasím. V ňom niečo je a je to dobrý nápad. Podporím ťa.

 3. Melwas

  si abstraktný človek

 4. Alanson

  Skôr výborný nápad

 5. Iphis

  Ospravedlnujem sa, ale podla mna nemas pravdu. mám istotu. Napíšte mi do PM, budeme komunikovať.

 6. Allard

  Bravo, aká fráza ... skvelá myšlienka

 7. Nathrach

  nie zléNapíšte správu