Rada

Návod na použitie a zloženie fungicídu Cideli Top, dávkovanie a analógy

Návod na použitie a zloženie fungicídu Cideli Top, dávkovanie a analógy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Počet fungicídov na trhu sa každým rokom zvyšuje. Používajú sa na ochranu obilnín, okopanín, rôznych záhradných a zeleninových plodín pestovaných v priemyselnom meradle. Prípravky sa stávajú účinnejšími a bezpečnejšími pre rastliny. Používanie Cideli Top v prísnom súlade s pokynmi vám umožňuje chrániť jablko a mrkvu pred celým radom chorôb.

Účinná látka a prípravná forma

"Cideli Top" patrí k najnovšej generácii fungicídov, patrí do triedy triazolov, fenylacetamidov a je to viaczložkový prípravok. Prítomnosť niekoľkých účinných látok zvyšuje účinnosť činidla, potláča vývoj plesňových a bakteriálnych infekcií rastlín.

Fungicíd sa používa na profylaktické účely a počas vývoja infekcií s nevýznamnými léziami. Produkt je dostupný vo forme disperzného koncentrátu. Táto formulácia sa lepšie zachováva na listoch a stonkách rastlín. Aktívne účinné látky liečiva sú:

 • difenokonazol - 125 gramov / liter;
 • cyflufenamid - 15 gramov / liter

Výrobok vyrába švajčiarska spoločnosť Syngenta, ktorý je balený v plastových nádobách s objemom 5 litrov a pevným skrutkovacím uzáverom.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Každý z nich má podrobné informácie o výrobcovi, účelu lieku, dodáva sa s pokynmi na prípravu a bezpečnostnými pravidlami pri práci s fungicídom.

Princíp fungovania lieku "Cideli Top"

Cyflufenamid je nový typ fungicídu. Je schopný preniknúť z povrchu listov dovnútra a byť rovnomerne rozložený v tkanivách. Potláča rast a vývoj plesňových chorôb (účinný proti múčnatkam). Pôsobí preventívne, terapeuticky a reziduálne. Zabraňuje vývoju a šíreniu spór, zastavuje rast mycélia, ničí vytvorené plesňové kolónie.

Difenokonazol je schopný narušiť biosyntézu sterolov v hubách a zastaviť vývoj a rast mycélia. S vysokou účinnosťou nie je komponent agresívny pre rastliny. Ak sa použije, klíčenie semien sa urýchli, sadenice pôsobia priateľskejšie a zvyšuje sa keratosť rastlín, čo môže uľahčiť zber mrkvy. Užívanie drogy je spôsobené mnohými výhodami:

 • nie je zmytý dažďom a nerozkladá sa pri vysokých teplotách;
 • má dlhodobý terapeutický a profylaktický účinok;
 • začne konať okamžite po spracovaní;
 • môžu byť použité pri vývoji rezistencie na strobiluríny, azoly a niektoré ďalšie triedy chemických zlúčenín;
 • pri dodržaní odporúčaní výrobcu na použitie fungicídu nevykazuje fytotoxicitu;
 • bezpečné pre entomofágy, málo nebezpečné pre včely.

Chráni pred múčnatkou a inými plesňovými chorobami 2 týždne po liečbe. Nad miestom, kde sa do listu dostane kvapka fungicídu, sa vytvorí plynová guľa, ktorá na infekciu pôsobí vo vzdialenosti 4 centimetrov. Pracovníci môžu opustiť polia a záhrady do 3 dní po postreku mechanizovanou prácou a do 7 dní pri manuálnej manipulácii.

Účel použitia

Liečivo sa používa na prevenciu tvorby chrastavitosti a múčnatky na jabloní. Môže sa použiť, ak sú stromy už infikované infekciou (asi 10%, pri výraznejšej infekcii nepomôže zachovanie úrody použitie akýchkoľvek fungicídov).

Chráni mrkvu pred hnedou škvrnou (kladosporióza), antraknózou, múčnatkou, alternáriami, askochitózou. Používa sa na veľké plochy v poľnohospodárskych podnikoch a poľnohospodárskych podnikoch. V súkromných záhradách a zeleninových záhradách na malej ploche je použitie zakázané z dôvodu nemožnosti presného výpočtu dávky fungicídu.

Liečivo je odolné voči zmývaniu a vystaveniu vysokým teplotám, účinkuje 2-3 hodiny po liečbe. Ochranné vlastnosti prostriedku zostávajú 1-1,5 mesiaca po nastriekaní. Podľa pravidiel používania sa odolnosť nevyvíja.

Miera spotreby a návod na použitie

Produkt „Cideli Top“ sa používa na postrek jabloní počas vegetačného obdobia, od začiatku výskytu ružových púčikov až do počiatočnej fázy dozrievania ovocia. Ošetrenie stromov proti chrastavitosti a múčnatke zabraňuje vývoju ďalšej hniloby jadra plodu.

Použité 0,5-0,7 litra / hektár koncentrovaného fungicídu. Spotreba pracovného riešenia je 800-100 litrov / hektár. Pri spracovaní mrkvy je spotreba koncentrátu 1 liter na hektár, množstvo pracovného roztoku je 800 - 1000 litrov / hektár. Povolené sú až 2 ošetrenia za sezónu, posledné ošetrenie jabloní sa vykonáva najmenej 28 dní pred zberom. Prvé ošetrenie sa vykonáva s cieľom zabrániť chorobám, ďalšie - po 1-1,5 týždňoch.

Spracovanie sa vykonáva s čerstvým pracovným roztokom, ktorý sa skladuje najviac jeden deň od okamihu prípravy. Postrekovač je naplnený vodou (1/3 z celkového množstva požadovanej kvapaliny), koncentrát je dôkladne zmiešaný v nádobe, potom je odmerané potrebné množstvo fungicídu. Koncentrát sa pridá do postrekovača vodou, dôkladne sa premieša a pridá sa zvyšné vypočítané množstvo vody. Zmes sa opäť dôkladne premieša.

Dôležité: pracovný roztok by sa mal miešať aj pri striekaní; väčšina moderných modelov postrekovačov je na to vybavená mixérom.

Pracovné riešenie je použité úplne, jeho skladovanie nie je povolené.

Opatrenia

Fungicíd má triedu nebezpečnosti 2 pre ľudí a triedu nebezpečnosti 3 pre včely. Je vysoko toxický, takže všetky práce musia byť vykonávané prísne v súlade s pokynmi výrobcu. Pred postrekom je potrebné 5-7 dní vopred varovať včelárov v okolitých včelniciach a zdržať útek hmyzu. Cideli Top je toxický pre ryby. Spracovanie sa nevykonáva v chránenej oblasti vodných útvarov. Nepoužíva sa na postrek malými lietadlami.

Práce s koncentrovaným prípravkom sa vykonávajú na špeciálne vybavených miestach. Sú umiestnené ďaleko od obytných budov, poľnohospodárskych budov, vodovodných systémov. Pripravia pracovné riešenie a naplnia postrekovač. Na ihriská majú zakázaný vstup nepovolané osoby a domáce zvieratá. Na konci práce sú vyčistené.

Personál musí mať povolenie na prácu s fungicídmi, musí byť poučený. Práce sa vykonávajú v ochranných odevoch. Oči sú chránené okuliarmi alebo ochranným štítom. Na rukách sú potrebné gumené rukavice. Chĺpky sa odstránia pod čiapkou a na ochranu dýchacieho systému sa nasadí respirátor. Pri práci nefajčite, nejedzte. V prípade kontaktu s otvorenými časťami tela sa fungicíd zmyje tečúcou vodou s použitím čistiaceho prostriedku.

Kompatibilita s inými liekmi

Produkt je vhodný na prípravu tankových zmesí, mali by ste sa najskôr ubezpečiť, že sú kompatibilné.

Podmienky skladovania

Fungicíd sa umiestni do skladovacích miestností pre pesticídy. Doba používania je 3 roky. Skladujte pri teplotách od -5 do +35 ° C v tesne uzavretej továrenskej nádobe obsahujúcej informácie o názve, účele a pravidlách použitia fungicídu.

Fungicídne analógy

Úplným analógom účinných látok je „Dinali DK“.


Pozri si video: Jak začít při zateplování? (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Noach

  Súhlasí, užitočný kúsok

 2. Nikojora

  Tento nápad sa mi páči, úplne s tebou súhlasím.

 3. Rang

  A single theme, interesting for me :)

 4. Silvino

  Bravo, aké slová ... úžasná myšlienka

 5. Fitz Simon

  Yes, happens...

 6. Brayden

  Kreatívne!Napíšte správu