Rada

Mesačný sejací kalendár záhradníka a záhradníka, tabuľka prác na október 2021

Mesačný sejací kalendár záhradníka a záhradníka, tabuľka prác na október 2021


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je lepšie vykonať agrotechnické opatrenia s ohľadom na kalendár lunárneho výsevu profesionálneho záhradníka a záhradníka na október 2021. S jeho pomocou bude možné vyhnúť sa mnohým chybám pri dôležitých poľnohospodárskych prácach. Ak poznáte priaznivé dátumy mesiaca, môžete správne vypočítať preferované počty výsadby a neskôr môžete zbierať vynikajúcu úrodu.

Fázy mesiaca v októbri 2021

Mesiac, ktorý je pozemským satelitom, ovplyvňuje pohyb miazgy vo vnútri rastlín. Stav a vývoj mnohých záhradných a záhradníckych plodín závisí od ich polohy vo vzťahu k Zemi.

Lunárne fázy v októbri:

 • Pestovanie (1 ... 13);
 • Spln (14);
 • Klesajúce (15 ... 27);
 • Nov Mesiaca (28).

Ako znamenia zverokruhu ovplyvňujú rastliny

V októbri sa mesiac zastaví pri každom z 12 znamení zverokruhu. Poloha tohto satelitu vo vzťahu k iným planétam a vo vzťahu k Zemi ovplyvňuje vegetáciu. Stav rastlín a ukazovatele budúcej úrody závisia od polohy Mesiaca.

Ak je Mesiac v plodných znameniach, odporúča sa pestovať plodiny v týchto dňoch. Existujú náznaky, ktoré majú negatívny vplyv na rôzne rastliny. Plodné sú: Rak, Ryby, Škorpión, Býk, Váhy, Kozorožec. Relatívne produktívne: Panna, Strelec, Blíženci. Neplodná: Baran, Lev, Vodnár.

Aké poľnohospodárske činnosti je možné vykonávať v októbri:

 • zber plodov: Škorpión (1,2), Strelec (3,4), Kozorožec (5,6), Ryby (10,11), Strelec (30,31).
 • zber koreňových plodín, výsadba sadeníc stromov: Býk (15.16), Blíženci (17.18.19), Rak (20.21), Panna (24.25), Váhy (26.27).

Priaznivé kalendárne dni pre úspešnú výsadbu

Poľnohospodársky pracovný stôl na október:

Čísla mesiacaDruhy pracovných miest
1…6zimný výsev petržlenu, kôpru, rôznych šalátov, šťavelu, rukoly
7…9zber listov, čistenie stanovišťa
10…11zimný výsev zelene
13 ... 15 dní splnusanitárne čistenie
16…21zimná výsadba cibule, cesnaku, mrkvy, reďkovky, repy; výsadba sadeníc, opätovná výsadba kríkov, výsadba cibuľovitých kvetov
22…23hnojenie, nabíjanie vlhkosti
24…26zimná výsadba cibuľovitých kvetov a záhradných plodín koreňovej zeleniny
27 ... 29 dní Nového Mesiacasanitárne opatrenia, prerezávanie
30…31zimný výsev kôpru, petržlenu a šalátov

Aké rastliny sa odporúčajú vysádzať počas ubúdajúceho Mesiaca

Vykonávajú jesennú výsadbu cibule, cesnaku, mrkvy, reďkovky, cvikly. Od 15 do 27 rokov sú vysadené tulipány, liesky, narcisy, ľaliové žiarovky. V druhej októbrovej dekáde sa sadia stromy a mladé kríky.

Aké rastliny sadiť na Rastúci mesiac

Od 1 do 13 sú zasiate semená petržlenu, šalátu, špenátu. Tieto plodiny sa objavia až v budúcej sezóne. Prvé zelené sa objavia skoro na jar.

Nesprávny čas na nástup

V dňoch splnu (13 ... 15) a Nového mesiaca (27 ... 29) sa snažia na ihrisku nerobiť nič. Je nežiaduce venovať sa poľnohospodárskym prácam, keď je mesiac vo Vodnárovi (7 ... 9), Baranovi (12 ... 14), Levovi (22-23).

Kalendár starostlivosti o rastliny október 2021

V októbri sa poľnohospodárske činnosti vykonávajú v závislosti od polohy Mesiaca. Na jeseň vykopávajú pôdu, odstraňujú burinu, aplikujú hnojivá a vykonávajú sanitáciu pôdy. V októbri sú starané stromy a kríky, vytrvalé kvety, ktoré na zimu zostanú v zemi, sú zateplené. Je pravda, že nadzemnú časť je potrebné odrezať.

Zvädnuté jednoročné kvety sa najlepšie odstránia z kvetinového záhonu.

Zlé dni

Na Novom Mesiaci (27 ... 29) a Splne (13 ... 15) je lepšie robiť zber odpadkov, ničenie buriny, hmyzích škodcov. V takýchto dňoch sa odporúča vykopať pôdu, zbierať padlé listy, vetvičky.

Vhodné dni na záhradkárčenie a záhradkárčenie

Prvých desať októbrových dní sa zaoberajú jesennou výsadbou zelene, kompostovaním. Od 15. sa sadia hľuzy.

Na konci októbra vykonávajú nabíjanie vody, kŕmenie trvaliek, orezávanie konárov.

Kedy v októbri 2021 vysadiť a presadiť záhradné plodiny a izbové rastliny

Od 1 do 14 sa zberá neskoré ovocie a zelenina, ktoré v nadzemných častiach prinášajú ovocie. Od 15 do 27 vykopávajú všetky korene v pôde, presádzajú jednoročné kvety zo záhonov do vnútorných kvetináčov.

Okrem zberu sa v októbri v zime vysádzajú reďkovky, červená repa, cibuľa, cesnak a mrkva. Tieto plodiny sa vysádzajú v klesajúcej fáze, to znamená od 15 do 27 rokov. Teplota pôdy by mala byť + 2 ... + 5 stupňov Celzia (nie vyššia).

V rovnakom období sa v regiónoch s teplou, dlhou jeseňou (s teplotou pôdy +10 stupňov) vysádzajú sadenice. Pred príchodom chladného počasia by sa mladé stromy mali zakoreniť na novom mieste a mať čas prispôsobiť sa novým podmienkam. Od 15. do 27. októbra môžete začať množiť kvety a kríky delením kríkov alebo oddeniek.

V druhej polovici októbra sú v zemi zakopané tulipánové tulipány, liesky, hyacinty, narcisy, ľalie, krokusy. Neskorá výsadba sa vykonáva iba v tých regiónoch, kde je v čase výsadby teplota pôdy 10 stupňov Celzia a pred začiatkom mrazu najmenej 20 dní.

Na konci jesene je lepšie nevysievať semená izbovej rastliny. Odporúča sa presunúť túto udalosť na jar. Ale od 15. do 27. októbra môžete začať presádzať izbové kvety. Rastliny sa zvyčajne presádzajú do veľkých nádob alebo kvetináčov, ak sú prerastené a v starom kvetináči je pre ne malý priestor.


Pozri si video: Jak pěstovat rajčata tipy pro zvýšení úrody, jak je ochránit před plísní (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Vilkree

  Nevidím vašu logiku

 2. Dacage

  Jednoznačne ideálna odpoveď

 3. Mikagar

  I suggest you to visit a site on which there is a lot of information on this question.

 4. Doujora

  In my opinion, this is relevant, I will take part in the discussion.

 5. Hershel

  smolaNapíšte správu