Rada

Popis odrôd hrušiek Skorospelka z Michurinsku, schéma výsadby a starostlivosť

Popis odrôd hrušiek Skorospelka z Michurinsku, schéma výsadby a starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hruška Skorospelka z Michurinsku je vybraná pre svoju vysokú produktivitu, dostatočný stupeň zimnej odolnosti a vynikajúcu chuť. Táto ovocná rastlina priťahuje pozornosť záhradných nadšencov aj pre svoju relatívnu nenáročnosť na podmienky pestovania. Pestovať ju môžu aj začiatočníci, ak dodržiavate určité pravidlá poľnohospodárskej techniky.

Opis odrody a vlastností hrušky Skorospelki z Michurinsku

Hruška Skorospelka z Michurinsku sa vyznačuje svojou výškou až 4 metre a pyramídovým tvarom koruny. Jeho dlhé hlavné vetvy, ktoré rastú hore, majú šupinatú kôru. S kmeňom zvierajú ostrý uhol. Farba kôry na priamych výhonkoch je prevažne žltohnedá, je tam nejaká šošovica. Listové platne dorastajú do strednej veľkosti, ich tvar je vajcovitý, hrot je hrotitý a mierne pílkovitý.

Kvety hrušky Skorospelki z Michurinsku sú biele, okvetné lístky sa navzájom prekrývajú. Plodina je stredne veľká, s hmotnosťou 70-100 gramov, hruškovitého tvaru. Farba šupky ovocia je zelenožltá, s dozrievaním úplne žltne. Hybrid sa vyznačuje miernou hrdzavosťou na plodoch.

Hruška Skorospelka z Michurinsku má vysoké chuťové vlastnosti. Šťavnatá dužina má jemnú sladkokyslú chuť, voľnú štruktúru, bez granulácie.

Pre informáciu! Obsah cukru v hruške Skorospelka z Michurinsku je 8,2% a kyslosť 0,78%.

Opeľovače

Hruška Skorospelka z Michurinsku je všeobecne schopná priniesť ovocie bez dodatočného opelenia. Ale s množstvom opeľujúcich odrôd sa výkonnostné ukazovatele výrazne zvyšujú. Najlepšou možnosťou je rozmanitosť Pamäti Jakovleva.

Výhody a nevýhody odrody

Medzi pozitívne aspekty, ktoré sa pozorujú pri pestovaní hrušiek Skorospelka z Michurinsku, skúsení záhradníci rozlišujú:

 • schopnosť odolávať mrazom až do -40 stupňov;
 • zvýšená imunita voči hlavným chorobám;
 • vhodné pre začínajúcich pestovateľov;
 • sebaúrodnosť;
 • vysoká produktivita;
 • vynikajúca chuť;
 • univerzálne použitie ovocia;
 • skoré dozrievanie hrušiek;
 • nenáročná starostlivosť.

Ale napriek celému zoznamu výhod má hruška Skorospelka z Michurinsku aj niektoré nevýhody:

 • vyžaduje veľa miesta v záhrade kvôli roztiahnutej korune;
 • náchylný na moniliózu;
 • prideľovanie úrody.

Vlastnosti pestovania stromu

Aj keď sa hruška Skorospelka z Michurinsku etablovala ako ľahko kultivovateľný strom, na získanie bohatej úrody potrebujete poznať zložitosť výsadby aj starostlivosti.

Kedy sadiť?

Najlepšie je vysadiť sadenice na jeseň - 1 mesiac pred nástupom chladného počasia. Výsadba je možná aj na jar, keď je sneh úplne roztopený. Výhodou jesennej výsadby je schopnosť umožniť hruške vytvoriť silnú podzemnú časť. Navyše do jari budú takéto sadenice pripravené na začiatok vegetačného obdobia.

Výber a príprava miesta

Odporúča sa identifikovať sadenice na čistote dobre osvetlenej slnkom, kde nie je blízky výskyt podzemných vôd (z dvoch metrov) a cez vetry. Pôda by mala byť s dostatočnou priepustnosťou vzduchu a vlhkosti, neutrálnym (mierne kyslým) prostredím. Prípravné opatrenia by sa mali vykonať 2-3 týždne pred dňom vylodenia a zaviesť do jamy zmes vyťaženej zeminy, zhnitého hnoja (tri vedrá), potašových hnojív (100 gramov) a superfosfátu (150 gramov).

Dôležité! Veľkosť jamy pre sadenicu hrušky Skorospelka z Michurinsku je 80-100 centimetrov v priemere a 100 centimetrov do hĺbky.

Príprava sadeníc

Sadivový materiál by sa mal vyberať s osobitnou starostlivosťou. Sadenice by nemali mať žiadne výrastky, hnilobu, príznaky choroby. Koreňový systém sa odporúča ošetriť roztokom Kornevin, heteroauxín, zriedeným podľa pokynov výrobcu.

Proces výsadby

Hruška Skorospelka z Michurinsku je zasadená pomocou tejto technológie:

 1. Na dno pripravenej jamy je položená drenáž, hrúbka vrstvy je 10 centimetrov.
 2. Úrodná pôda sa naleje vo forme kopca.
 3. Položte sadenicu a rozložte jej korene.
 4. Posypte výživným zložením.
 5. Zalievané rýchlosťou 10 litrov vody na rastlinu.
 6. Koreňovú zónu mulčujem, aby sa zabránilo rýchlemu odparovaniu vlhkosti.

Ďalšia starostlivosť o kultúru

Nie je ťažké postarať sa o hrušku Skorospelka z Michurinsku, hlavnou vecou je včas ju zaliať, odstrániť burinu, uvoľniť pôdu a pridať živiny.

Polievanie

Zavlažovanie by sa malo vykonávať, keď vrchná vrstva pôdy vysuší, raz za 7 dní v suchom počasí. Pri pestovaní v miernom pásme to stačí raz za 14 dní. V období častých dažďov - raz mesačne. Minúť 30-50 litrov vody na strom.

Vrchný obväz

Zloženie živín sa do pôdy pridáva až v treťom roku po výsadbe sadeníc, pričom sa na tieto účely použije na tieto účely močovina (25 gramov na meter štvorcový) alebo dusičnan amónny (30 gramov na meter štvorcový). V lete sa používajú organické hnojivá a na jeseň - chlorid draselný (1 polievková lyžica) a superfosfát (2 polievkové lyžice) na kopanie.

Prerezávanie

Aby ste udržali strom v zdravom stave, musíte 1-2 krát ročne orezávať choré a neschopné konáre. Skracujú sa alebo odstraňujú sa aj tie, ktoré silne zahusťujú korunu.

Choroby a škodcovia hrušiek

Agrochemical Skor funguje dobre proti monilióze; vhodné sú Horus, Mikosan-V, Bayleton. Ak si všimnete škodlivý hmyz, mali by sa použiť insekticídne látky ako Aktara, Confidor, Sherpa, Decis, Karate. Tiež je potrebné hlboko (12 centimetrov) znovu kúpiť pôdu a mulčovať ju.

Zber a skladovanie odrôd Skorospelka z Michurinsku

Úroda od 20. júla. K dozrievaniu dochádza priateľsky, súčasne. Indikátory produktivity sú 70 kilogramov na strom. Ovocie skladujte na chladnom a suchom mieste.


Pozri si video: Rez ríbezle (Jún 2022).


Komentáre:

 1. Carlaisa

  Incomparable topic

 2. Sale

  Bravo, aká je správna fráza ... skvelý nápad

 3. Negus

  Prijímam to s radosťou. Podľa mňa je to aktuálne, zúčastním sa diskusie. Spolu môžeme prísť na správnu odpoveď.

 4. Heber

  Zmena zasieva zmätok, stálosť – nudu

 5. Ramon

  neverim tiNapíšte správu