Rada

Pokyny na použitie glyokladínu pre rastliny a dávkovanie fungicídu

Pokyny na použitie glyokladínu pre rastliny a dávkovanie fungicíduWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V zozname mikrobiologických látok nie posledné miesto je obsadené modernými liekmi ruskej výroby. Zvážme princíp pôsobenia a účel "Glyocladinu", jeho zloženie a vlastnosti. Na aké choroby sa liek používa, ako pripraviť roztok, v akých dávkach a ako sa používa na otvorené rastliny a kvety v interiéroch.

Zloženie, zloženie a výrobca

„Glyocladin“ je mikrobiologické činidlo používané na bakteriálne choroby rastlín a plesne. Určené na spracovanie zeleniny a ovocných plodín, kvetov pestovaných vonku a v interiéroch.

"Glyokladin" vyrába ruská spoločnosť CJSC "Agrobiotechnology" vyrábaná v tabletách, 100 a 50 kusov. v obaloch (niekedy vyrobené vo forme koncentrovanej suspenzie). Jeho aktívnou zložkou sú huby Trichoderma harzianum VIZR-18, navyše je v kompozícii obsiahnutá užitočná pôdna mikroflóra. Produkt patrí k bakteriálnym fungicídom a biopesticídom.

Má rýchly nepretržitý účinok, čakacia doba sa líši v závislosti od počasia a teploty vzduchu - od 3 do 7 dní.

Princíp činnosti

Huby z lieku sa množia spórami a rýchlo vytvárajú vyvinuté mycélium. Dobre sa rozvíja v organicky bohatej pôde, vlhkej (60-80%), pri teplote 14-27 ° C. Trichoderma harzianum opletené s kolóniami mycélia patogénnych húb a baktérií zastavuje ich vývoj. Alebo sa dostane do sklerócií patogénnych húb, rozpustí ich zvnútra. Trichoderma nevytvára symbiózu s koreňovým systémom plodín; jej život a vývoj pokračuje, pokiaľ sú v pôde ľahko dostupné sacharidy.

Na aké choroby sa používajú?

„Glyokladín“ sa zavádza do pôdy, zabraňuje množeniu plesní na záhradných a izbových rastlinách. Používa sa na profylaxiu aj liečbu. Výrobca poznamenáva, že výrobok čistí pôdu od toxických látok, ktoré sa do nej dostávajú pomocou agrochemikálií. Účinná látka sa nehromadí v rastlinných tkanivách, a preto sa môže „Glyocladin“ použiť pri pestovaní čistých poľnohospodárskych produktov. Je povolené používať v blízkosti vodných plôch a včelínov. Liek sa môže používať opakovane, nie je návykový na patogény.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Po použití lieku dochádza k výraznému zlepšeniu pôdnej mikroflóry a imunitných funkcií rastlín. Produkt nemá fytotoxicitu.

Ako správne riediť roztok

"Glyocladin" je určený na prípravu substrátu pred výsadbou sadeníc alebo pred presádzaním rastlín, ako aj pred sejbou semien. Na postrekovanie počas vegetačného obdobia sa nepoužíva. Huby v zložení produktu sú aktívne výlučne v horných vrstvách zeme - nie hlbšie ako vrstva 8 cm, vlhkosť by mala byť 60-80%, teplota - 20-25 ° C, mierne zásaditá kyslosť. V kyslých pôdach je rast plesní výrazne znížený.

Je nemožné rozpustiť tablety "Glyocladinu" vo vode. Používajú sa suché, jednoducho ich zavedením do pôdy, kde sa aktivujú prospešné huby.

Inštrukcie na používanie

Liečivo sa používa na kultiváciu pôdy pre záhradné a zeleninové záhradné rastliny, ako aj pre vnútorné kvety. Zvyčajne sa používa jednorazovo, v čase výsadby alebo presádzania rastlín.

Pre vonkajšie rastliny

V substráte určenom na siatie semien zeleniny je 1 tableta prípravku zaliata do hĺbky nie väčšej ako 1 cm. Účelom antibiotika je zabrániť hnilobe koreňov. 1 tableta sa minie na pôdu s objemom 0,3 litra, to znamená asi 3-4 ks. na rastlinu. Umiestnite ich bližšie ku koreňom.

Pre izbové rastliny

Pre kvety sú 3 tablety umiestnené na kvetináči s priemerom 15-17 cm. Sú ponechané v hornej vrstve pôdy, v blízkosti koreňového systému rastliny. Pre hrniec s väčším priemerom (20 cm) je potrebných viac tabliet - minimálne 4 ks. Je potrebné ich rovnomerne rozložiť, v určitej vzdialenosti od seba v zóne koreňov kvetu. Ak je rastlina chorá s koreňovou hnilobou, vädnutím alebo čiernou nohou, musíte do pôdy vložiť 1 tabletu.

Na sadenice použite 1 tabletu na vzorku. Pridajte do pôdy pri zbere alebo pri presádzaní do jamy. Zavedenie zabraňuje rozvoju koreňovej hniloby, pityózy, fusária, neskorej plesne, verticilózy, rhizoctonia.

Bezpečnostné opatrenia pri používaní fungicídu

"Glyocladin" je netoxický liek, patrí do triedy nebezpečnosti 4. Je neškodný pre pôdu, rastliny, zvieratá, hmyz, je dovolené ho používať v blízkosti dávok a vodných zdrojov. Môžete s ním pracovať bez ochranného odevu a dýchacieho prístroja. Dajte si na ruky rukavice.

Počas používania nepite, nejedzte a nefajčite. Po práci si umyte ruky a tvár teplou vodou a mydlom. Neexistujú prakticky žiadne prípady otravy liekom. Ak sa tableta stále dostane dovnútra alebo na sliznice, mali by ste žalúdok vypláchnuť vodou.

Zlučiteľnosť s inými látkami

Biologický produkt "Glyocladin" nie je kompatibilný s agresívnymi agrochemickými produktmi. Potlačujú prospešnú mikroflóru, čím neutralizujú liečivo. Nerozpúšťajte vo vode a miešajte v cisternových zmesiach.

Nástroj je kompatibilný iba s prípravkami, ktoré obsahujú aj plesne trichoderma. Je povolené používať biofungicídy ako Planriz, ktoré nezasahujú do práce Glyokladinu. Po liečbe fungicídmi "Alirin-B" a "Gamair", s ktorými sa odporúča používať "Glyokladin", musíte stáť najmenej 3-5 dní, alebo dokonca 1-2 týždne, ako odporúčajú niektorí odborníci.

Podmienky a doba použiteľnosti lieku

Tak ako všetky biologické produkty, aj „Glyokladin“ sa skladuje v suchej, tmavej miestnosti. Produkt je dobre skladovaný pri teplote + 5-15 ° C. tablety sa nesmú mraziť. V blízkosti tabliet by nemali byť lieky, potraviny, obilie a iné krmivá pre zvieratá. Skladovací priestor by mal byť izolovaný od detí a domácich miláčikov.

Analógy nápravy

„Glyocladín“ sa považuje za analóg „Trichodermina“, preto ho možno nahradiť týmto všeobecne známym prostriedkom. Niektoré ďalšie analógy sú Trichophyte, Fitosporin, Riverm, Azotofit, Gaulsin, Fitodoctor. Tieto lieky sú tiež založené na prospešných hubách, ktoré blokujú aktivitu patogénnych.

Biologický produkt "Glyocladin" sa odporúča používať na liečbu plesňových chorôb rastlín pestovaných na otvorenom teréne a vo vnútorných podmienkach a na ich prevenciu. Aktívne brzdí vývoj plesní, ktoré spôsobujú choroby trápiace mnoho plodín. Obnovuje prospešnú mikroflóru v zemi a na samotných kultúrnych rastlinách. Nie je fytotoxický a nie je návykový na patogény. "Glyokladín" sa nehromadí v pôde a rastlinných tkanivách, je schválený na použitie pri pestovaní ekologicky čistých poľnohospodárskych produktov. Znižuje obsah toxických látok v zemi, ktoré zostávajú po ošetrení agrochemikáliami.