Inštrukcia

Uhorky "Herman f1": opis a pravidlá pestovania

Uhorky "Herman f1": opis a pravidlá pestovaniaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorka „Herman f1“ je v posledných niekoľkých rokoch „najlepším predajcom“ medzi pestovateľmi zeleniny a záhradníkmi. Odroda sa osvedčila, keď sa pestuje na osobných pozemkoch.

Opis stupňa

Hybridný „Herman f1“ ultra-predčasný a vysoko výnosný, s parthenokarpickým typom opelenia. Kríky sú formované silné a silné, tvoria 6-7 vaječníkov. Rastlina je odolná voči poškodeniu kladkoporózou, múčnatkou a veľmi bežným vírusom mozaiky uhoriek.

Zelentsy cylindrický tvar, dlhý od 8 do 10 cm, má drsný povrch hľúz. Buničina je veľmi chutná, chrumkavá, s malými semenami a sladkou chuťou bez horkosti, aj keď sa pestuje v podmienkach nedostatočnej vlhkosti. Priemerná hmotnosť jedného zeleného listu sa pohybuje od 70 do 100 g. Zrelé plody sa používajú nielen na spotrebu v čerstvom stave, ale sú tiež ideálne na konzervovanie a morenie.

Výhody a nevýhody

Tento hybrid holandského pôvodu je u nás obľúbený kvôli veľkému počtu výhod:

 • možnosť pestovania na osobných parcelách, ako aj v skleníkoch alebo v skleníkoch;
 • zaručená vysoká odolnosť proti chorobám;
 • nenáročnosť a ľahkosť kultivácie;
 • vynikajúca chuť ovocia;
 • dobré výnosy úrody;
 • vysoká a stabilná produktivita;
 • nevyžaduje opelenie včelami;
 • Zelentsy sa skladujú dlhú dobu a nezožltnú;
 • veľmi skorá tvorba plodín, ktorá sa vyskytuje 38 až 40 dní po vzídení.

Hybrid vytvára dobrú úrodu aj pri nedostatočnej starostlivosti. Dodržiavanie poľnohospodárskej technológie má pozitívny vplyv na rastliny a zvyšuje produktivitu. Výnos nemeckých uhoriek f1 presahuje 20 kg na meter štvorcový.

Uhorky "Herman f1": rastúce

Výsevné pravidlá

Veľmi skorý vysoko výnosný partenokarpický uhorkový hybrid "nemecký" demonštruje stabilný výnos pri správnej príprave a sejbe materiálu semien.

Predsieňová úprava osiva

Aj v jednom zelenom liste sa semená môžu líšiť hmotnosťou aj veľkosťou. Preto sa v prvej fáze prípravy pred výsadbou uskutočňuje triedenie semenného materiálu a výber vyváženejších semien, ktoré po ponorení do soľného roztoku klesnú na dno. Semená vhodné na siatie by sa mali sušiť.

Pred výsevom by sa semená uhoriek mali zohriať na teplotu 60 ° C na niekoľko hodín. Potrebnú dezinfekciu je možné vykonávať suchou metódou, široko sa používa aj dezinfekcia semenného materiálu za mokra. V prvom prípade sa používajú prostriedky „NIUIF-2“ alebo „TMTD“. Vlhká dezinfekcia sa vykonáva v 1% roztoku manganistanu draselného.

Otvorená sejba

Kvalitná pôda v oblasti určenej na siatie by mala byť voľná a organicky hnojená. Dobrým výsledkom je zavedenie konvenčného drevného popola do pôdy pred výsevom. Výsev na otvorenom priestranstve sa uskutočňuje v máji s úplným zahriatím pôdy a stabilnými pozitívnymi teplotami vzduchu. CUhorky môžete vytlačiť bežným spôsobom. Vzdialenosť medzi radmi by mala byť asi 65 cm. Štandardná vzdialenosť medzi rastlinami je 10 - 15 cm. Môžete sledovať sejací vzor 90 x 30 cm s hĺbkou semien 1,5 - 2 cm.

Získanie sadeníc

Pri pestovaní uhoriek metódou sadenia sa odporúča osivo osiva do samostatných výsadbových nádob, ktoré by sa mali plniť výživnou pôdnou zmesou určenou na pestovanie zeleniny. Výsadba sadeníc uhoriek na trvalom mieste je možná, keď hrozí nebezpečenstvo nočného mrazu. Najlepší čas na sadenie sadeníc je do polovice júna. Dobrý výsledok ukazuje bežný spôsob pestovania. Pri presádzaní by sa sadenice mali pochovať do listov kotyledónu.

Pestovanie uhoriek

Pestovanie uhoriek nie je ťažké, ale mali by sa dodržiavať určité pravidlá starostlivosti o rastliny.

Vonkajšie pestovanie

Hlavnou starostlivosťou o uhorky na otvorenom priestranstve je zalievanie, obliekanie do vrchu, orba a podvádzanie rastlín, pričom sa berú do úvahy nasledujúce odporúčania:

 • vodné uhorky potrebujú výlučne teplú vodu;
 • frekvencia zavlažovania je asi 2-3 krát týždenne;
 • po každom zalievaní je potrebné veľmi opatrne uvoľniť pôdu;
 • uhorky by sa mali vypudzovať po objavení tretieho listu;
 • hlavným hnojivom pre túto rastlinu sú kaly a vtáčí trus;
 • na orovnávanie listov sa používajú minerálne hnojivá.

Malo by sa pamätať na to, že draselné soli s obsahom chlóru sa nemôžu použiť na vrchné uhorky.

Pestovanie skleníkov

Pri pestovaní v skleníku je mimoriadne dôležité udržiavať mikroklimatické podmienky optimálne pre rast a plodenie uhoriek. Porušenie režimu osvetlenia a vlhkosti v skleníku, ako aj prehriatie, môže významne znížiť produktivitu rastlín. Starostlivosť o uhorky v skleníku alebo skleníku spočíva vo vytváraní kríkov uhoriek, včasnom štiepaní výhonkov, zalievaní a kŕmení.

Ponúkame vám tiež prečítanie článku o konkurenčných uhorkách.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Mnoho záhradkárov, ktorí už pestovali nemecký hybrid f1, to chváli as veľkým potešením ukazujú fotografie svojich plodín na internete. Hodnotenie chuti hybridu „Herman f1“ je 5 z 5 bodov. Je potrebné poznamenať, že dozrievané zelene nemajú horkosť: tento defekt sa eliminuje na genetickej úrovni počas šľachtenia hybridnej formy. Zrelé uhorky sú husté, neobsahujú v buničine žiadne dutiny a sú optimálne vhodné na morenie a morenie. Konzervované ovocie je veľmi chrumkavé, chutné a má výraznú uhorkovú príchuť.

Ako pestovať uhorky "Herman f1"

Malo by sa však pamätať na to, že tento hybrid je nestabilný voči mrazu a mal by byť vysadený sadbami v pôde pri teplote vzduchu najmenej 18 - 20 ° C. Okrem toho mnohí pestovatelia zeleniny čelia skutočnosti, že uhorky tejto hybridnej formy sú masívne postihnuté takým hubovým ochorením, ako je hrdza, ktoré sa dá liečivom Fundazol eliminovať.

Vzhľadom na vlastnosti odrody môžete podniknúť včasné opatrenia na ochranu zdravia rastlín. Všeobecne platí, že kríženec uhoriek "Herman f" je vynikajúcou nenáročnou odrodou a je vynikajúci na pestovanie na domácich pozemkoch.