Rada

Charakteristika a opis odrody rajčiakov Heavyweight of Siberia, jej výnos

Charakteristika a opis odrody rajčiakov Heavyweight of Siberia, jej výnos


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajka Vysokou hmotnosťou Sibíri sú rôzne skoré dozrievajúce paradajky. Odporúča sa na pestovanie na pozemkoch pozemkov súkromných domácností, čo potvrdzuje zaradenie tejto odrody do štátneho registra v Rusku. Svojou veľkosťou a chuťou poteší záhradkárov.

Opis odrody

Sibírska ťažká váha uvedená v niektorých katalógoch je určená na vonkajšie pestovanie.

Výška rastlín dosahuje 60-80 centimetrov. Napriek nízkemu rastu rastliny existuje veľké riziko odlomenia stoniek pod hmotnosťou zeleniny. Kvôli veľkej hmotnosti ovocia si priviazanie k podložke vyžaduje nielen stonky, ale aj ich kefy. List je na nerozoznanie od ostatných paradajok, má tmavozelenú farbu a strednú veľkosť.

Po prvých výhonkoch uplynie 96-106 dní a môže sa jesť paradajka Heavyweight of Siberia. Tieto paradajky si získali svoju popularitu vďaka niekoľkým výhodám:

 • Ťažká váha Sibíri je paradajka odolná voči chorobám;
 • Nízke teploty nie sú dôvodom poklesu úrody, čo znamená, že táto odroda je ideálna na pestovanie na Sibíri;
 • Rastlina rodí ovocie rovnako dobre na otvorenom aj chránenom území;
 • Plody majú nádherný vzhľad;
 • Paradajky dobre znášajú prepravu;
 • Veľké veľkosti ovocia.

Paradajky odrody Heavyweight of Siberia našli svoje uplatnenie medzi ženami v domácnosti pri výrobe džúsov a pást, navyše sa používajú čerstvé a pridávajú sa do šalátov.

Priemerná hmotnosť paradajky sa pohybuje od 400 do 500 gramov.

Plody sú sýto ružovej farby. Tvar je v tvare srdca, mierne sploštený. Dužina je mäsitá a šťavnatá. Chuť je sladká. Počet komôr v plodoch je štyri alebo päť.

Takáto zelenina nie je vhodná na konzervovanie.

Podnebie

Popis a vlastnosti odrody rajčiakov vysokej váhy na Sibíri naznačujú, že nie je absolútne určená pre horúce podnebie (viac ako +30 stupňov). Preto sa táto odroda nedá nájsť v teplých oblastiach. Pre klíčenie semien bude optimálna teplota 23 - 25 stupňov.

Aký druh úrody budú záhradníci zbierať, preto závisí od toho, aké bude leto. Mierna teplota počas leta prinesie záhradníkom chutné a veľkoplodé plodiny. Horúce počasie výrazne zníži úrodu paradajok.

Tí, ktorí takéto rastliny vysadili, si všimli, že správne miesto na výsadbu sa pomôže chrániť ich pred kyslými plodmi. Malo by byť dobre osvetlené a slnečné. V takom prípade budú plody vynikajúce.

Existuje rozdiel v dobách výsadby pre rôzne spôsoby pestovania:

 • V apríli sú paradajky vysadené vo vykurovaných skleníkoch;
 • V máji nastáva čas zasadiť ťažkú ​​váhu do skleníkov bez vykurovacieho systému;
 • Jún je vhodný čas na vonkajšiu výsadbu.

Miesto pre zasadené paradajky si vyberajú neutrálne, ľahké a vysoko úrodné pôdy. Výsev semien sa vykonáva 60-65 dní pred zamýšľaným zasadením do zeme.

Táto kultúra musí byť hojne zalievaná teplou vodou a kŕmená hnojivami, ktoré obsahujú minerály. Keď sa objaví pár listov, paradajka by sa mala potápať. Rastlina sa kŕmi pri výsadbe do zeme, ako aj hneď ako sa objavia prvé vaječníky.

Ak je úlohou získať luxusný krík a pestovať veľké plody, je potrebné odstrániť nevlastných synov. Ale to nie je povinné. Za účelom získania veľkého ovocia sú vaječníky odrezané, vďaka čomu môžete získať paradajky s hmotnosťou 700 - 800 gramov.

Popis odrody Ťažká váha Sibíri má prísnu schému výsadby: 3 - 5 rastlín na 1 štvorcový. m. pozemok. Ak toto odporúčanie ignorujete, výnosy utrpia.

Starostlivosť o paradajky pozostáva z:

 • Včasné zalievanie rastlín;
 • Používanie obväzov, ktoré zahŕňajú minerálne hnojivá;
 • Prevencia chorôb rastlín;
 • Vystúpenie (ak je to potrebné);
 • Odstránenie buriny.

V nasledujúcich rokoch bude možné túto plodinu pestovať z vlastných semien. To zaručuje skvelú chuť úrody.

Choroby

Choroby ohrozujúce ťažkú ​​váhu:

 1. Neskorá pleseň, choroba, ktorá postihuje paradajky, môže rýchlo zničiť celú úrodu a stať sa zdrojom infekcie pre ďalšie rastliny. Je nevyhnutné, aby záhradníci pochopili, že neskorá pleseň nie je ako iné choroby. Ochorenie najčastejšie postihuje iba listy alebo spôsobuje obmedzené poškodenie plodov, a hoci môže znížiť úrodu, zvyčajne nespôsobí úplnú stratu. Okrem toho, pretože väčšina patogénov nie je ľahko rozptýliteľná vetrom, sú ich účinky lokalizované. Na druhej strane neskorá pleseň zabíja rastliny priamo a je veľmi nákazlivá. Jeho vzhľad v jednej záhrade môže v dôsledku vetra rozptýleného sporu ovplyvniť iné záhrady.
 2. Koreňová hniloba - Ako už názov napovedá, choroba ovplyvňuje koreňový systém. Katastrofálny výsledok, ktorý spôsobí odumretie rastliny, sa získava z latentnej formy ochorenia. Pretože ochorenie koreňového systému nie je viditeľné pre oko, je pre záhradníka ťažké rozpoznať nástup koreňovej hniloby jeho paradajok.
 3. Tabakový mozaicizmus môže spôsobiť žltnutie a spomalený rast rastlín, čo má za následok stratu sily a zníženie výnosov. Vírus môže navyše spôsobiť nerovnomerné dozrievanie ovocia, čo ešte viac znižuje úrodu.

Na prevenciu chorôb sú potrebné komplexné opatrenia vo všetkých fázach pestovania paradajok.

Ohlasy

Ak vezmeme do úvahy recenzie záhradníkov, je možné povedať, že odroda paradajok Heavyweight of Siberia má vysokú podobnosť s takými odrodami, ako sú Noble a Danko.

Tí, ktorí pestovali túto odrodu, zaznamenávajú pozitívne vlastnosti, ktorými sú:

 • Príjemná chuť;
 • Predčasná zrelosť;
 • Mäsitosť;
 • Veľké veľkosti ovocia;

Medzi negatívne vlastnosti ovocia patria:

 • Nízky rast rastlín, čo nie je vhodné pri pestovaní v skleníku;
 • Malé množstvo semien;

Všeobecne platí, že záhradníci, ktorí zasadili ťažkú ​​váhu, ju uprednostňujú, a to aj napriek nízkemu výťažku tejto zeleniny. Pozitívne vlastnosti prevažujú nad týmto faktorom. Vlastnosti a popis odrody priťahujú záhradníkov. Milovníci paradajok majú právom veľkú váhu na Sibíri, ktorú si veľmi vážia.


Pozri si video: Jak sázet rajčata (Septembra 2022).