Rastliny

Odroda odrody "Courage f1" s plodom typu "kytica"

Odroda odrody "Courage f1" s plodom typu "kytica"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorka „Courage f1“ je moderný vysoko výnosný hybrid s kytičkovým typom ovocných vaječníkov, ktoré na fotografii vyzerajú veľmi pôsobivo a poskytujú vysoký výnos bez ohľadu na poveternostné podmienky.

Opis stupňa

Hybridný "Odvaha" sa vyznačuje ženským typom kvitnutia. Od sadeníc po plodenie trvá asi 35 - 45 dní. Kríky sú stredne veľké, s priemerným tkaním a 2-5 vaječníkmi. Odroda patrí medzi parenokarpické a vysoko výnosné, líši sa v skorej zrelosti. Rastlina je odolná voči chorobám a veľmi zriedkavo je ovplyvnená olivovými škvrnami, pravými a plesnivými plesňami a vírusom mozaiky uhoriek.

Plody sú určené na solenie, konzervovanie a čerstvé použitie. Chuť a prezentácia uhoriek sú veľmi dobré. Dĺžka jemne rebrovaného zeleného materiálu sa môže meniť od 13 do 16 cm, priemer je 3,5 až 4 cm, povrch zrelého zeleného materiálu sa vyznačuje častou tuberozitou a prítomnosťou bielych ostní. Forma zelene je oválna-valcová. Priemerná hmotnosť je asi 130 g. Buničina je veľmi voňavá a chrumkavá.

Výhody a nevýhody

Hybridná forma uhoriek s názvom "Courage f1" má veľké množstvo výhod, ktoré nám umožňujú klasifikovať túto odrodu ako sľubnú pre amatérske pestovanie:

 • skoré zrenie;
 • skorá zrelosť a vysoká produktivita;
 • odolnosť voči chorobám a škodcom;
 • univerzálnosť používania zrelých zelených rastlín;
 • vynikajúce ukazovatele chuti a predajnosti ovocia.

Tento hybrid sa môže pestovať nielen v chránenom teréne, ale aj v hrebeňoch na otvorenom priestranstve bez použitia filmového krytu.

Uhorka "Courage f1": rastie

Výsevné pravidlá

Na získanie zdravých a silných rastlín, ktoré budú tvoriť bohatú a kvalitnú plodinu, by sa mala vykonať správna príprava a sejba.

Predsieňová úprava osiva

Pokladanie budúcej plodiny uhoriek sa vždy začína uskutočňovaním prípravy semien pred výsevom, ktorá zahŕňa:

 • triedenie a výber vysokokvalitných semenných materiálov umiestnením do soľného roztoku;
 • zahrievanie semien na batériách ústredného kúrenia;
 • obaľovanie alebo dezinfekcia osiva v roztoku manganistanu draselného pred poškodením chorobou alebo sušenie za sucha pomocou NIUIF-2;
 • klíčenie semenného materiálu pomocou stimulantov, ako je kyselina boritá, síran zinočnatý alebo sóda na pečenie;
 • stvrdnutie klíčených semien v chladničke na pár dní.

Kvalitatívne pripravené semená klíčia dostatočne rýchlo a dávajú veľmi silné, zdravé sadenice.

Otvorená sejba

Výsev osivového materiálu na otvorenom teréne sa uskutočňuje na vopred pripravených hrebeňoch. Na pozemku by ste si mali zvoliť hrebene, na ktorých sa predtým pestovala kapusta, zemiaky alebo strukoviny.

Počas jesennej prípravy pôdy na každý štvorcový meter sa pridajú tri poháre popola, tri vedrá kvalitného hnoja a 70 g nitrofoska. Na jar sa vykonáva hlboké vykopávanie pôdy. Každý hotový hrebeň by mal byť pokrytý plastovým obalom na týždenné zahriatie pôdy. Výsev by sa mal vykonávať v apríli až máji, pričom sa musí dodržať vzor 50 x 50 cm s hĺbkou výsevu 3 až 4 cm.

Získanie sadeníc

Na získanie vysoko kvalitných sadeníc je potrebné včas vysiať pripravené semená do samostatných výsadbových nádob naplnených úrodnou pôdou. Pred prvým výhonkom prikryte plodinou film a nádoby umiestnite na zasiate semená na teplé miesto. Hlavnou starostlivosťou o sadenice je pravidelné zavlažovanie a jednorazové kŕmenie nitrofos alebo riedenej suspenzie.

Pestovanie uhoriek

V našej krajine sa takmer všetci pestovatelia zeleniny zaoberajú pestovaním uhoriek. Táto kultúra je úspešne riadená skúsenými záhradníkmi a začínajúcimi letnými obyvateľmi. Malo by sa to pamätať Pestovanie uhoriek v otvorenom a uzavretom teréne má určité črty.

Vonkajšie pestovanie

Technológia pestovania uhoriek na hrebeňoch otvoreného terénu je založená na biologických vlastnostiach tejto populárnej zeleniny.

Horizontálne pestovanie

Pristávacie otvory sa vyrábajú vo vzdialenosti 40 cm od seba. Do každej jamky by mali byť zasiate 3-4 semená do hĺbky 2-4 cm, po ktorej sa posypú sypkou zeminou. Po zasiatí by mali byť hrebene pokryté fóliou alebo iným materiálom vhodným na tento účel. Riedenie by sa malo vykonať po dvoch týždňoch. Pri tomto spôsobe pestovania sa riasy uhoriek šíria po zemi a nepodliehajú formovaniu. Počas procesu rastu by mali byť riasy starostlivo rozmiestnené po celom povrchu hrebeňa.

Vertikálne pestovanie

Tento spôsob zahŕňa výsev do drážok, ktoré sa tvoria na vopred pripravených hrebeňoch. Štandardná vzdialenosť medzi drážkami je meter. Semeno by malo byť pochované 2,5 až 3 cm vo vzdialenosti 15 cm a po vzídení by sa semenáčky mali medzi rastlinami nariediť na vzdialenosť 35 cm. Vertikálna metóda pestovania spočíva v tom, že sa rastlinám poskytne podpora, pričom uhorky sa držia svojich fúzy.

Pestovanie skleníkov

Starostlivosť o kríkové uhorky na skleníkových hrebeňoch podlieha týmto pravidlám:

 • zalievanie sa vykonáva každý druhý deň teplou vodou vo večerných hodinách;
 • na kŕmenie by sa hnoj mal používať na hnojovanie hnoja alebo komplexného hnojiva;
 • rastliny by sa mali formovať do jedného kmeňa, čo vám umožní získať výnos viac ako 10 kg na meter štvorcový za dva mesiace plodenia;
 • neodporúča sa vykonávať kŕmenie vaječníkov v pazuchách listov;
 • 2 alebo 3 výhonky by mali zostať na hlavnej stonke pod mrežami a pritlačiť ich na pár listov.

Pri formovaní je veľmi dôležité venovať veľkú pozornosť organizácii dobrého osvetlenia skleníkovej agrofytocenózy.

Základné pravidlá starostlivosti

Hybridný „Courage“ vyžaduje produkty štandardnej starostlivosti pre všetky uhorky:

 • uhorky potrebujú pravidelné zalievanie, ale nereagujú dobre na zamokrenie pôdy;
 • rastliny by mali byť kŕmené štyrikrát do roka roztokom mulleínu alebo vtáčieho trusu alebo komplexného minerálneho hnojiva;
 • rastliny reagujú na aplikáciu vrchného obväzu na list vo forme roztoku močoviny, najmä v štádiu kvitnutia a so spomalením vývoja;
 • Na zvýšenie výťažku sa štiepenie hlavnej stonky vykonáva po piatom liste, čo stimuluje rast výhonkov druhého poriadku.

Zber plodov, ktoré sú úplne zrelé, sa odporúča každé dva dni, čo má pozitívny vplyv na tvorbu nových vaječníkov.

Ponúkame vám tiež prečítanie článku o uhorkách odrody "Berendey f1".

Ako sa starať o uhorky

Recenzie pestovateľov zeleniny

Hybridný "Courage f1" sa výrazne líši od ostatných odrôd uhoriek a technológia jeho pestovania sa nedá dosiahnuť pomocou všeobecných kritérií, inak sú možné veľké chyby v poľnohospodárskej technológii. Medzi záhradníkmi sú veľmi obľúbené moderné hybridy s plodom typu „banda“. Dnes je veľa pestovateľov zeleniny spokojných s uhorkami uhorky. Vďaka pozitívnym hodnoteniam sa hybrid stáva veľmi obľúbeným a žiadaným u záhradníkov, čo nám umožňuje dospieť k záveru, že je sľubný.

Hybrid uhorky "Courage f1" je súčasťou štátneho registra Ruska a odporúča sa na pestovanie na záhradných pozemkoch, v domácich záhradách a malých farmách. Pôvodcom hybridu je známa spoločnosť Gavrish. Najvyšší výnos sa pozoruje pri pestovaní pod krytom filmu. Hybrid je veľmi stabilný z hľadiska vysokej produktivity a odolnosti voči závažným chorobám.


Pozrite si video: Ivan Hričovský: Odrody jabloní na štíhle vreteno (December 2022).