Tajnosť

Uhorka „konkurent“: opis odrody a odrôd pestovania

Uhorka „konkurent“: opis odrody a odrôd pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

„Konkurent“ je charakterizovaný ako včelina opelená, vysoko výnosná odroda uhoriek skorého dozrievania. Rastlina je dlhá lezenie, so zväzkom vaječníkov. Hromadné zhromažďovanie zelene sa objavuje mesiac a pol po výskyte sadeníc.

Plody majú oválny valcový tvar, s hrubo vyvýšeným povrchom, výraznej zelenej farby, 9 až 12 cm dlhé. Hmotnosť jedného zrelého skleníka najčastejšie nepresahuje 125 g. Odroda je určená na univerzálne použitie. a dobré ako v šalátoch, tak aj na konzervovanie.

Výhody a nevýhody

„Konkurent“ je vynikajúcim príkladom veľmi kvalitnej a úspešnej odrody uhoriek, ktoré prakticky nemajú nedostatky a majú veľké množstvo výhod:

 • stabilná slušná produktivita;
 • vynikajúca chuť a vynikajúce vonkajšie údaje o ovocí;
 • vysoká miera opelenia;
 • dobré klíčenie semien a prežitie sadeníc;
 • odolnosť rastlín voči múčnatke;
 • dlhé plodové obdobie;
 • Všeobecné ukazovatele produktivity závisia od klimatických a poveternostných podmienok a môžu sa meniť od 3,3 do 3,8 kg na meter štvorcový výsadby.

Miny odrody zahŕňajú rýchle žltnutie plodov v prípade predčasného zberu. Zarastené greeny majú hrubú šupku pokrytú trhlinami, navyše klasická aróma uhoriek zmizne. Dužina konkurenčných odrôd môže byť horká, ak zalievanie nie je dostatočné.

Uhorka „konkurent“: vlastnosti odrody

Pravidlá vykládky na otvorenom priestranstve

Uhorky „konkurent“ nie sú vôbec náladové a dobre rastú a prinášajú ovocie, ak sú správne zasadené:

 • výsev semien tejto odrody na otvorenom priestranstve sa uskutočňuje v máji alebo začiatkom júna podľa schémy 40 x 40 cm;
 • výsev predtým pripravených semien tejto odrody sa môže uskutočňovať páskou alebo bežnou metódou;
 • siatie osiva v južných oblastiach sa vykonáva od druhej polovice apríla;
 • hrebene by sa mali dostatočne zahriať a teplota pôdy nesmie byť nižšia ako 15 ° C;
 • za všetkých podmienok a pri použití úkrytu doba od zasiatia semien po vzhľad prvých sadeníc nepresahuje 5 až 6 dní.

Dobré prežitie a vysoká produktivita sa pozorujú pri pestovaní uhoriek na úrodnej a voľnej pôde s vysokým obsahom humusu.

Funkcie starostlivosti

Uhorky potrebujú pre dobrý rast a hojnosť plodov včasné zavlažovanie, pravidelné burenie hrebeňov, plytké uvoľňovanie pôdy okolo rastlín a vrchnú úpravu. Udržiavacie uhorky sa ľahko ošetrujú a poznajú niektoré biologické vlastnosti tejto rastliny:

 • hrebene by mali pozostávať z ľahkej, stredne hlinitej hliny s dostatočným množstvom minerálnych a organických látok;
 • hrebene by sa mali pripraviť ihneď po zbere prekurzorov zeleniny;
 • hlboké vykopávanie hrebeňov sa musí kombinovať so zavedením organických hnojív, uprednostniť by sa mal kvalitný hnoj alebo vermicompost s pridaním draslíkových a fosforových zložiek;
 • vo fáze aktívnej vegetácie by sa hnojivé uhorky mali vykonávať na začiatku kvitnutia, ako aj vo fáze pučania;
 • Zavlažovanie sa odporúča pomocou moderného zavlažovacieho systému pre záhradné plodiny.

Ak sa na uhorkách zistia prvé príznaky výskytu škodcov alebo chorôb rastlín, je potrebné okamžite začať ochranné opatrenia s použitím najúčinnejších chemických prípravkov.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o uhorkách odrody Pôvab.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Uhorka „Konkurent“ bola vyšľachtená v roku 1980 a pôvodne bola určená na pestovanie v južných oblastiach našej krajiny. V súčasnosti táto odroda vykazuje vynikajúce výsledky, keď sa pestuje v nechernozemskej zóne poľnohospodárstva. Podľa pozorovaní pestovateľov zeleniny, ktorí pestujú túto odrodu už niekoľko rokov, prinášajú rastliny ovocie najlepšie, keď používajú mrežu. Pri kultivácii na štandardných hrebeňoch sa pozoruje nižší výnos. Rastlina je dosť náročná na pôdnu vlhkosť a jej teplotné ukazovatele.

Ako pestovať uhorky

Mnohokrát kontrolovanú konkurenčnú známku pestovatelia zeleniny tvrdia. Je potrebné poznamenať, že s náležitou starostlivosťou uhorky dorastajú do malej veľkosti. Spomedzi spotrebiteľských výhod tejto odrody rozlišujú letní obyvatelia: Zelentsy dozrievajú veľmi rýchlo, sú veľmi chutné, atraktívne a sú ideálne na domáce varenie. Uhorky „Konkurent“ sú vhodné na zber vlastných semenných materiálov, čo ocenia mnohí záhradníci v našej krajine.