Inštrukcia

Zemiakový „inovátor“: nová a sľubná odroda

Zemiakový „inovátor“: nová a sľubná odroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vysoko výnosný zemiakový „inovátor“ od pôvodcu HZPC-Holland je zaradený do štátneho registra Ruskej federácie na pestovanie v stredných a volga-vyatských oblastiach a pestovatelia zemiakov ho považujú za veľmi sľubnú skorú odrodu na stolové použitie.

Opis stupňa

Odrody zemiakov "Inovátor" je rastlina so stredným až vysokým stupňom rastu, stredným typom rastu. Kvetinové koruny sú dosť veľké, biele. Listy sú veľké, otvorené, svetlozelenej farby. Okrajová zvlnenie je stredné.

Šupka na hľúzach je žltá, drsná. Oči sú malé. Tvar hľúz je podlhovastý ovál. Buničina je svetlo žltá (jej farba sa počas procesu lúpania a spracovania zemiakov nemení), neobsahuje viac ako 15% škrobu. Priemerná hmotnosť hľúz neprekročí 147 g.

Vlastnosti kvality

Zemiak s názvom Innovator má nasledujúce výhody:

 • obchodovateľný výťažok najmenej 329 - 330 c / g je stabilný;
 • dobrá odolnosť odrody voči pôvodcovi rakoviny zemiakov;
 • dostatočná odolnosť proti svetlým háďatkom zemiakovým;
 • nízka citlivosť vrcholov a koreňových plodín na neskorú pleseň;
 • zachovanie zozbieraných koreňových plodín na úrovni 95% a dobrá prenosnosť zozbieranej plodiny;
 • vysoká chuť a vhodnosť na použitie pri varení.

Indexy holandského chovu klasifikujú túto odrodu ako triedu „A“.

Zemiakový „inovátor“: kontrola kvality

Pristátie

Zemiakový „inovátor“ by sa mal pestovať podľa štandardnej schémy pestovania a pestovania tejto zeleniny:

 • Je veľmi dôležité brať požiadavky na striedanie plodín vážne: zemiaky by sa mali pestovať po odporúčaných záhradných plodinách vrátane papriky, kapusty, cesnaku, cibule a uhoriek;
 • Pred výsadbou sa všetky hľuzy zemiakov pripravené na výsadbu musia podrobiť povinnému školeniu, ktoré spočíva v klíčení hľúz vo svetle, ako aj spracovaní pomocou špeciálnych zlúčenín, ktoré zabraňujú poškodeniu patogénmi a stimulujú tvorbu koreňov;
 • pôda v lokalite by mala byť mierne kyslá alebo neutrálna a akékoľvek odchýlky si vyžadujú osobitné opatrenia na vyváženie kvalitatívneho a štrukturálneho zloženia pôdy;
 • Pred výsadbou zemiakov by ste mali venovať pozornosť nielen zloženiu pôdy, ale aj ukazovateľom pôdnej vlhkosti;
 • pri výsadbe semien sa odporúča zaviesť zložité alebo organické hnojivá, medzi ktorými je obzvlášť účinný humus s drevným popolom;

Odporúčaná schéma pestovania zemiakových hľúz odrody Innovator je 60 x 35 cm s hĺbkou osiva 8 až 10 cm.

Pravidlá starostlivosti

Pri pestovaní zemiakov Innovator je potrebné dodržiavať väčšinu všetkých pravidiel starostlivosti o zeleninové plodiny vrátane nasledujúcich opatrení:

 • Vykonajte burinovú prácu a zabráňte aktívnemu rastu burín na pozemku so zemiakmi.
 • Pestovanie rastlín by sa malo vykonávať najmenej trikrát počas celého obdobia rastu a vývoja tejto zeleniny.
 • Zemiaky potrebujú vrchný dresing (pri správnom jesennom obrábaní pôdy a pri zavádzaní dostatočného množstva hnojiva do procesu výkopu sa minimalizuje potreba pravidelného vrchného obrábania).
 • Je potrebné pravidelne zavlažovať, berúc do úvahy, že zvýšená vlhkosť v tejto oblasti môže viesť k poškodeniu hľúz hnilobou zemiakov a nedostatok vlhkosti má negatívny vplyv na rast, vývoj a hlízenie.
 • Bez ohľadu na odolnosť odrody voči hlavným škodlivým faktorom deklarovaným pôvodcom sa odporúča vykonávať pravidelné kontroly vrcholov zemiakov av prípade potreby ošetriť rastliny účinnými a modernými prípravkami alebo alternatívnymi prostriedkami.

Recenzie záhradníci

Zemiakový „inovátor“ je v našej krajine pomerne nová a doposiaľ populárna odroda. Charakteristiky kvality rastlinných výrobkov, ako aj opis odrody deklarovaný pôvodcom však umožňujú, aby bol vysoko ocenený. Letní obyvatelia a profesionálni pestovatelia zemiakov odporúčajú túto odrodu nielen na kultiváciu v hospodárstve usadlostí, ale aj vo väčšom meradle - s cieľom komercializovať úrodu.

Ako pestovať zemiaky