Nápady

Uhorka „Všetci závislí f1“: kríženec, ktorý odôvodňuje jeho názov


Nová hybridná forma uhoriek „Každý, kto závidí f1“, sa odvoláva na parthenokarpické, vysoko výnosné a rýchlo dozrievajúce odrody parta uhoriek, ktoré požadujú záhradníci.

Opis stupňa

Samoopelená uhorka s nádejným názvom „To All Envy“ sa môže pestovať na hrebeňoch otvoreného terénu, ako aj vo filmových tuneloch alebo na jarných skleníkoch. Hybrid má nielen integrovanú odolnosť voči najbežnejším chorobám uhoriek a nepriaznivým poveternostným podmienkam, ale vyznačuje sa tiež stabilne vysokým výnosom bez ohľadu na podmienky kultivácie.

Bočné výhonky rastú veľmi dobre. Rastlina sa vyznačuje samoreguláciou vetvenia, ktorá umožňuje trvanie a hojnosť plodov. Každý uzol tvorí 3 až 6 a niekedy aj kvalitnejšie vaječníky.

Zelentsy sú veľmi krásne, majú jasne zelenú farbu a biele hroty a majú strednú pubertu. Priemerná dĺžka plodu sa pohybuje od 9 do 12 cm. Tvar uhoriek je elegantný. Buničina je dosť hustá a veľmi chrumkavá. Zelentsy majú vynikajúcu chuť a sú vhodné na solenie.

Významnou výhodou tohto hybridu je možnosť hojného a veľmi stabilného plodenia rastliny pri slabom osvetlení, čo umožňuje pestovať tieto uhorky ako izbovú plodinu. Hybridná forma je rezistentná na múčnatku, olivovú škvrnu a vírus mozaiky. Charakteristická je tolerancia na porážku plesňami a koreňovou hnilobou.

Druhy uhoriek lúčov

Výhody a nevýhody

Uhorky hybridnej formy „Všetci závislí“ patria do elitnej kategórie z dôvodu veľkého množstva výhod:

 • samoopelivý hybrid zaručuje stabilný výnos aj bez prítomnosti opeľujúceho hmyzu;
 • predajnosť a vysoká chuť zozbieraného ovocia;
 • vysoká a stabilná produktivita;
 • možnosť univerzálneho využitia plodiny;
 • vynikajúca prepraviteľnosť a možnosť dlhodobého skladovania zeleniny;
 • možnosť pestovania ako izbovej kultúry;
 • nedostatok horkosti v chuti uhoriek, ktoré sú predmetom poľnohospodárskej technológie.

Vysoká odolnosť proti poškodeniu rôznymi chorobami má priaznivý vplyv na produktivitu a znižuje potrebu chemických látok. Hybrid nemá prakticky žiadne nevýhody, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť rast a vývoj rastliny.

Pravidlá vykládky

Uhorky tejto hybridnej formy sa môžu pestovať zasiatím semien do pôdy alebo sadeníc, pričom sa zohľadnia tieto vlastnosti:

 • na získanie vysokokvalitných a silných sadeníc by sa osivo malo vykonávať v poslednej dekáde marca alebo v prvých dňoch apríla;
 • hĺbka siatia semien je asi 1,5 až 2 cm;
 • optimálnymi podmienkami pre pestovanie sadeníc sú teplota vzduchu +25 ° C a zahrievanie pôdy do +14-15 ° C;
 • Je veľmi dôležité pestovať sadenice na lôžkach na otvorenom priestranstve iba vtedy, keď je hrozba neskorých jarných mrazov úplne odstránená.

Plodiny musia byť pokryté akýmkoľvek netkaným ochranným materiálom alebo plastovým obalom. Schéma výsadby sadeníc je 60 x 15 cm. Vysadené rastliny je potrebné zatieniť pred spálením slnka.

Funkcie starostlivosti

Pri pestovaní parta hybridov by sa mali používať tieto agrotechnické metódy, ktoré pozitívne vplývajú na výnos rastlín a kvalitu zelene:

 • optimálna je tvorba rastlín striktne do jediného kmeňa, ktorý zlepšuje osvetlenie hlavného kmeňa a poskytuje zlepšenú výživu formovaných vaječníkov;
 • je potrebné zaslepiť spodné tri alebo štyri uzly a potom sa úplne všetky výhonky odstránia do mreží;
 • každý uzol umiestnený na hlavnej stonke by mal mať jeden list a tvoriť kopu zelene;
 • po vytvorení prvej plodiny zelených listov na hlavnej stonke by sa mala rastlina kŕmiť dusíkatým hnojivom;
 • okrem dusíka by sa na kŕmenie plodníc mali používať aj kvalitné komplexné hnojivá;

 • Včasný vrchný dresing vám umožňuje vytvárať nové vaječníky uhoriek v pazuchách listov;
 • zalievanie uhoriek by malo byť dostatočné a pravidelné, aby chránilo hrebene pred vysušením pôdy a malo priaznivý vplyv na kvalitu zelene;
 • Na preventívne postrekovanie, ktoré je dostatočne odolné voči chorobám a škodcom, by rastliny mali používať prírodné a ekologicky nezávadné prostriedky - infúziu listov alebo cibuľky nočného čaju s cesnakom.

Aby sa rastliny mohli správne formovať a získať vysokú úrodu kvalitného ovocia, sadenice uhoriek by sa mali vysádzať pomerne zriedka. Odporúča sa pestovať viac ako pár rastlín na každý štvorcový meter plochy záhrady. Je tiež potrebné vykonávať pravidelný zber. Dodržiavanie pravidiel poľnohospodárskej technológie prispieva k výťažku 40 kg na meter štvorcový.

Ponúkame tiež možnosť oboznámiť sa s odrodovými charakteristikami uhoriek "Zyatek".

Recenzie pestovateľov zeleniny

Podľa recenzií záhradníkov, ktorí už dokázali lepšie spoznať hybridnú uhorku Hybrid Envy, sa rastliny vyznačujú produktivitou, vizuálnym pôsobením a tvorbou veľmi krásnych zelených rias. Uhorky nemajú významné nedostatky a úplne zdôvodňujú svoje nezvyčajné meno. Medzi najvýznamnejšie nevýhody pestovateľov zeleniny patria pomerne vysoké náklady na semená tohto hybridu, ako aj neschopnosť samostatne pripraviť semenný materiál.

Ako pestovať uhorky

Hodnota odrody je výrazná odolnosť voči stresu, ktorá môže byť spôsobená nepriaznivými poveternostnými podmienkami. V horúcom alebo naopak chladnom a príliš oblačnom počasí je ovocie veľmi vysoké. Dokonca aj v pomerne chladných letách sa pozoruje stabilný výnos uhoriek hybridnej formy „Všetci závislí f1“.