Rastliny

Zemiaky "Pekný": charakteristika odrody a pravidlá poľnohospodárskej technológie

Zemiaky "Pekný": charakteristika odrody a pravidlá poľnohospodárskej technológie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odrody zemiakov "Pekné" chované odborníkmi VNIIKH. A. G. Lorch. Dobre zavedená spoločnosť vytvára nové vysoko produktívne a konkurencieschopné odrody zemiakov komerčnej a špeciálnej orientácie s celým radom ekonomicky cenných vlastností. Táto odroda je zaradená do štátneho registra rastlinných plodín Ruskej federácie pre strednú oblasť čiernej zeme.

Opis stupňa

Kríky sú stredne vysoké, so stredným rastom, polopriamené. Priemerná intenzita antokyanínového zafarbenia je pozorovaná na vnútornej strane kvetinovej koruny. Modré škvrny úplne alebo úplne chýbajú. Listy sú stredne veľké, stredne zelené, zelenkavé.

Šupka na hľúzach je hladká, ružovkastočervená. Oči sú malé. Tvar hľúz zemiakov je oválny. Priemerná hmotnosť zemiakov sa môže pohybovať od 91 do 160 g. Buničina má krémovú krémovú farbu s obsahom škrobu 12 až 18%. Zrenie v počiatočných fázach. Obdobie od sadeníc po technickú zrelosť trvá 80 - 90 dní.

Výhody a nevýhody

Odrody zemiakov "Pekné" možno charakterizovať takto:

 • široká oblasť pestovania;
 • vysoká produktivita 170 - 202 kg / ha;
 • vysoké komoditné charakteristiky (predajnosť až 98%);
 • miera držania je 97%;
 • dobrý vkus a hľuzy vysokej kvality;
 • dopyt po surovinách na spracovanie;
 • odroda je odolná voči chorobám, ako sú mozaiky vrások a prúžkov zemiakov a rakovina.

Medzi niekoľko nevýhod patrí citlivosť zemiakov na háďatká tvoriace zlaté cysty. Opis pôvodcu, ako aj hlavná charakteristika odrody naznačujú odolnosť hľúz a priemernú odolnosť vrcholov voči plesni.

Ako pestovať zemiaky

Dátumy a vlastnosti vykládky

Zemiaky s názvom „Pekný“ sa umiestňujú po vytrvalých bylinách, zimných plodinách, strukovinách, jednoročných bytoch a ľane. Zemiaky sa môžu opätovne vysádzať na mieste až po troch rokoch. Pri pristávaní by sa mali dodržiavať tieto odporúčania:

 1. Zemiaky veľmi milujú svetlo a reagujú na kvalitné osvetlenie zeleninovou plodinou, aby sa zabezpečilo rovnomerné osvetlenie, riadky musia byť orientované zo severu na juh.
 2. Ph-acidita pôdy v oblasti pestovania zemiakov by mala byť 5,0-5,5, v prípade potreby sa vykoná vápnenie.
 3. Hĺbenie pôdy v jesennom období sa vykonáva do hĺbky asi 25 - 30 cm, kombinuje ju s obehom zemských vrstiev.
 4. Počas jesenného výkopu je potrebné pridať na každú stotinu asi 300 kg hnoja a 1 kg drevného popola.
 5. Na výsadbu by sa mali vyberať iba kvalitné a zdravé hľuzy, ktoré sa musia pred výsadbou zahriať, klíčiť a upravovať na slnku.
 6. Dobrý účinok sa pozoruje pri spracovaní hľúz zemiakov s regulátormi rastu. Na tento účel je povolené používať „Epin“ alebo „Zircon“.
 7. Aby ste stimulovali klíčenie obličiek na zemiakovej hľuze, musíte urobiť hlboký priečny rez.

Pravidlá starostlivosti

Včasná a kompetentná starostlivosť o výsadbu zemiakov počas celého vegetačného obdobia je nevyhnutným predpokladom na získanie veľkých a kvalitných plodín. Pestovanie, uvoľňovanie pôdy, burina burín, úprava pôdy a podľa potreby vykonávanie zavlažovacích opatrení sú súčasťou úspešného pestovania zemiakov na domácich pozemkoch.

Činnosti, ktoré sú súčasťou komplexnej starostlivosti o zemiaky odrody "Pekný", sú štandardom.

Pôda pre zemiaky musí byť hnojená, je potrebné hnojiť:

 • odporúča sa vykonávať jednorazové kŕmenie rastlín infúziou mulleínu alebo vtáčieho trusu v množstve 1 - 2 l roztoku na zemiakovú ker;
 • kvalitný hnoj sa môže počas výsadby aplikovať priamo pod rastlinnú plodinu, čo pomôže zdvojnásobiť úrodu zemiakov, ale po výsadbe sa môžete kŕmiť;
 • na samom konci kvitnutia vykazuje hnojenie listov zemiakov listovými listami s použitím fosforečných hnojív veľmi vysokú účinnosť;
 • hnojivá obsahujúce dusík, je žiaduce aplikovať súčasne s potašom a odporúča sa obmedziť používanie drevného popola.

Odporúčame vám prečítať si článok o odrode zemiakov Jelly.

Recenzie záhradníci

Zemiaky odrody Krasivchik, ktoré dozrievajú dozrievanie, sa vo veľkej miere používajú pri varení na prípravu prvého a druhého jedla, sú vhodné na spracovanie na hranolky a sú tiež veľmi žiadané ako suroviny na výrobu sušených zemiakových kaší. Pestovatelia zeleniny vysoko oceňujú chuť zemiakov a dávajú odrode pozitívnu spätnú väzbu nielen z hľadiska kvalitatívnych charakteristík, ale aj z hľadiska hodnotenia úrody. Zemiaky tejto odrody sú z hľadiska vonkajších parametrov celkom v súlade s názvom a tvoria v každom hniezde veľa pomerne veľkých a krásnych zemiakov.

Ako pripraviť zemiaky na výsadbu