Dom a záhrada

Zemiaková "etiketa": opis a pravidlá pestovania

Zemiaková "etiketa": opis a pravidlá pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Skoré zrelé stolové zemiaky Labella od pôvodcu Den Hartigh sú zaradené do štátneho registra Ruskej federácie pre oblasť severného Kaukazu. Odrody sa vyznačujú vysokou produktivitou a vynikajúcou adaptabilitou na nepriaznivé podmienky pestovania.

Opis stupňa

Zemiakové kríky labelly sú stredne vysoké, veľmi dobre listnaté, polopriamené, s atraktívnymi kvetmi červeno-fialovej. Hľuzy zemiakov majú podlhovastý oválny tvar s veľmi plytkými a stredne hlbokými očami. Zemiaková kôra červenej farby. Rezaná buničina je žltá. Priemerná hmotnosť obchodovateľných hľúz môže byť 78 až 102 g. Obsah škrobu nie je vyšší ako 15,8%. Stredná stráviteľnosť.

Chuť je vysoká. Predajnosť hľúz tejto odrody dosahuje 91 - 92%. Čas uchovania úrody nie je nižší ako 98%. Odroda Labella sa vyznačuje vysokou rezistenciou na pôvodcu rakoviny zemiakov, háďatka tvoriaceho zlatú zemiakovú cystu. Podľa údajov, ktoré poskytol pôvodca odrody, existuje zvýšená odolnosť zemiakov voči vírusu curlingu listov. Maximálna produktivita je 342 kg / ha. Obchodovateľný výnos 176-264 kg / ha.

Príprava a výsadba zemiakov

Dátumy výsadby sa líšia v závislosti od poveternostných podmienok v pestovateľskej oblasti. Zemiaková „etiketa“ by sa mala pestovať podľa poľnohospodárskych požiadaviek:

 • Hlavnými úlohami výsevu pôdy je vytvoriť najvoľnejšiu a najplodnejšiu pôdnu vrstvu vhodnú pre vývoj hľúz zemiakov, ktorá má dobrú priepustnosť pre vlhkosť, vzduch a teplo.
 • Jarné triedenie, triedenie a klíčenie zemiakov by sa malo začať asi tri týždne pred výsadbou. Na výsadbu sa odporúča používať iba čistý odrodový materiál vo forme hľúz štandardnej veľkosti. Pri nedostatočnom množstve sadivového materiálu je dovolené rezať veľké hľuzy s hmotnosťou väčšou ako 90 g. Rezanie vám umožňuje rozdeliť hľuzy na tri časti s prítomnosťou niekoľkých očí v každom segmente. Rezanie hľúz by sa malo vykonávať iba v deň výsadby.
 • Hĺbka výsadby by nemala prekročiť 6 - 8 cm.

Najlepšie odrody zemiakov

Pravidlá starostlivosti

Činnosti v oblasti starostlivosti o odrody zemiakov štandard "Labella":

 • Hilling. Stimuluje tvorbu ďalších stolonov (podzemné výhonky), zvyšuje kvalitu a množstvo hľúz o takmer tretinu, navyše účinne chráni rastliny pred jarnými spätnými mrazmi.
 • Uvoľnenie. Vyrába sa s cieľom zabezpečiť prístup vzduchu do hľúz zemiakov a odstrániť malé buriny z pôdy (je potrebné vykonať skoré plytké uvoľnenie pôdy hrablíkom).
 • Aplikácia hnojív. Prvé obliekanie sa vykonáva počas výsadby hľúz (1 polievková lyžica L. Močovina alebo špeciálny roztok „Malta“ sa nariedi v 10 litroch vody); druhé vrchné obaľovanie zemiakov sa uskutočňuje v štádiu pučania rastlín (1 polievková lyžica síranu draselného a 3 polievkové lyžice popola, zriedené v vedre s vodou); tretie kŕmenie sa uskutočňuje v štádiu kvitnutia, čím sa urýchľuje tvorba hľúz. Odporúča sa použiť mulleín alebo roztok vtáčieho trusu. Kŕmenie sa odporúča po daždi alebo zalievaní v prítomnosti dobre navlhčenej pôdy.

 • Zalievanie. Zemiakové kríky sa odporúčajú napojiť iba za sucha, pričom na každý krík sa musí použiť najmenej 12 - 15 litrov vody.
 • Ochranné opatrenia. Používa sa pri prvých príznakoch choroby alebo hrozbe ich rozšírenia. Pozitívne výsledky sa dosahujú postrekom zemiakových šupiek zmesou na báze Bordeauxovej kvapaliny alebo oxidu meďnatého s prídavkom superfosfátu.
 • Veľmi dôležité správna definícia načasovania zberu zemiakov. Predčasný zber môže viesť nielen k významnému zníženiu ukazovateľov kvality hľúz, ale aj k veľkým stratám rastlinných výrobkov.

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s odrodovými charakteristikami zemiakov Gourmet.

Recenzie záhradníci

Pestovatelia zemiakov ho považujú za jeden z najlepších zemiakov Labella a vyznačuje sa odolnosťou voči nematódam, vysokou odolnosťou voči vírusovým léziám a stabilným výnosom. Pestovatelia zeleniny charakterizujú túto odrodu zemiakov ako rýchlo sa rozvíjajúcu na začiatku rastu a prinášajúc vysoko kvalitnú plodinu. V jednom hniezde sa tvorí asi štrnásť hľúz zemiakov. Pri zbere je takmer úplná absencia veľmi malých a nadmerne veľkých hľúz.

Zber skorých zemiakov

Odroda "Labella" od nemeckých chovateľov dobre zachováva úrodu, prezentuje navonok atraktívne hľuzy s vynikajúcimi indikátormi chuti. Zberané plodiny sa môžu použiť na účely predaja skorých rastlinných výrobkov a dlhodobo skladovať. Rastlina je odolná voči vysokým teplotám a nedostatočne kvalifikovanej starostlivosti, čo ju robí veľmi obľúbenou medzi začiatočníckymi záhradníkmi. 1. Nazih

  Súhlasí to s tebou

 2. Marschall

  Celkom správne! Je to výborný nápad. Podporím ťa.

 3. Gagal

  Ospravedlňte sa, že zasahujem, je tu ponuka ísť inou cestou.

 4. Delbert

  I liked the first one - I think this one is not worse.Napíšte správu