Rada

Kedy môžu káčatá začať plávať a čo ovplyvňuje ich kúpací vek

Kedy môžu káčatá začať plávať a čo ovplyvňuje ich kúpací vek


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kačice sú vodné vtáky. Zdá sa, že by mali plávať od narodenia. Tento prístup však poškodí zdravie vtáka alebo ho zničí. Začínajúci chovatelia hydiny by mali presne vedieť, kedy je možné káčatá nechať kúpať. Vtáky sa budú cítiť lepšie, ak sa podrobia vodným procedúram. Preto musíte k prvému kúpeľu zaujať zodpovedný prístup.

V akom veku sa dajú káčatá kúpať?

Káčatká sú pripravené „okúpať sa“ od prvých dní života. Ale ak im v počiatočných fázach dovolíte plávať, môžu podchladiť a ochorieť. Ochrana dospelých vtákov pozostáva z peria a tuku. Tuk mastí kačacie telo, takže sa vo vode nepodchladí a zvlhčí sa zvnútra.

Do 3 - 4 týždňov nemá kačica žiadne mazanie, pretože žľaza začne produkovať tuk 20. - 25. deň. Výmena peria sa začína od deviateho týždňa a môže trvať 3 týždne. Preto je minimálny vek, od ktorého môžu káčatá plávať na otvorenej vode, 3-4 týždne.

Predtým musíte kurčatá naučiť plávať. Z vhodnej nádoby, napríklad z umývadla, urobte malý bazén. Môžete teda sledovať mláďa a pomáhať mu. Je potrebné nechať mladý porast do bazéna 30 - 60 minút. Nemôžu dlho plávať, pretože môžu mrznúť. Po stanovenom období káčatá vyberte, utrite a odložte na teplé miesto, aby sa zohriali. Ako ohrievač je možné použiť vyhrievaciu podložku.

Po dosiahnutí 20 - 25 dní je možné plod vyslať do otvorenej nádrže. Na kúpanie je vhodné používať rybníky hlboké až 1 m, s veľkým množstvom rýb. Čím viac vtákov, tým rozmanitejší planktón sa objaví vo vode. Dostupnosť potravy zvyšuje populáciu rýb.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Musíte sledovať teplotu vody. Ak je nižšia ako 14 ° C, potom by káčatá nemali byť povolené. Je tiež dôležité udržiavať ich oddelené od dospelých. V opačnom prípade môže staršia generácia zabiť alebo utopiť mladé; pozor na dravé zvieratá.

Dostať káčatko z jazierka nie je ľahké. Naučiť ich, aby samy opustili rybník, musíte použiť malý trik. Od narodenia, pred kŕmením, podajte podmienený zvukový signál. Napríklad náraz do kovového predmetu. Káčatkám sa časom vypracuje podmienený reflex a po začutí známeho zvuku sa rozbehnú nakŕmiť.

Pred vypustením kurčiat do vody ich nie je potrebné kŕmiť. Potom by ste im mali dať jedlo v 10-11 hodinách. Potom večer, pred odchodom, reprodukujte podmienený signál a kačiatka vyjdú z vody na kŕmenie.

Čo môže ovplyvniť načasovanie?

Načasovanie prijatia vtákov na kúpanie môže byť ovplyvnené ich fyzickým stavom. Ak sú chorí, neaktívni, nedostatočne rozvinutí, nemali by byť prepustení.

Dodatočné zaťaženie vo forme hypotermie môže zhoršiť zdravie mláďat.

Načasovanie môže byť tiež ovplyvnené chladným počasím. Ak je teplota vody nižšia ako 14 ° C, potom kurčatá nesmú plávať. Zvyčajne na juhu Ruska začnú vtáky plávať koncom apríla a na severe koncom mája.


Pozri si video: Ako naučiť plávať dieťa s pomocou videoanalýzy (Septembra 2022).