Návrh

Zemiaky "Lugovskoy": jedna z najlepších odrôd v ukrajinskom výbere

Zemiaky "Lugovskoy": jedna z najlepších odrôd v ukrajinskom výbere


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zemiaky „Lugovskoy“ označujú odrody riadu v sezóne. Chovali ho ukrajinskí chovatelia. Pôvodcom tejto odrody je Zemiakový inštitút Ukrajinskej akadémie poľnohospodárskych vied.

Vlastnosti triedy

Zemiaky "Lugovskoy" chované spoločnosťou NIIKH a IK NAAN na základe známych ruských pestovateľov zeleniny "Sineglazki". Časť puzdra je vztýčená, strednej výšky. Stonky sú malé, stredne rozvetvené a listnaté, v priereze hranaté. Listy strednej veľkosti, mierne odrezané a mierne odrezané, s priemernou úrovňou dospievania, matné, s výraznou zvrásnením. Koruna kvetov bielej farby, stredná veľkosť. Tvorba bobúľ je veľmi zriedkavá.

Koreňové plodiny majú oválny tvar a sú pokryté jemnou jemnou kôrou svetloružovej farby. Priemerná hmotnosť koreňovej plodiny sa môže pohybovať od 85 do 125 g. Oči sú malé, s miernym prehĺbením. Celulóza má bielu farbu s obsahom škrobu 12 až 19%, pri odlupovaní a krájaní nie je tmavšia. Obdobie pestovania zemiakov "Lugovskoy" trvá 90 - 110 dní.

Odroda je relatívne odolná voči háďatkom tvoriacim zlaté zemiakové cysty. Zemiaky sú rezistentné na rakovinu. Má tiež vysokú odolnosť proti plesniám a poškodenie chrastavitosti obyčajnej.

Hodnota odrody je vysoká produktivita a dosahuje 52 kg / 10 metrov štvorcových. m, vynikajúca chuť, dlhá trvanlivosť a vysoká predajnosť hľúz.

Ako pripraviť zemiaky na výsadbu

Pravidlá vykládky

Odrody zemiakov "Lugovskoy" by sa mali vysádzať pripraveným sadivovým materiálom po zahriatí pôdy asi o 1/2 bajonetovej lopaty na teplotu 8 - 10oS. Pred výsadbou sa odporúča kvalitatívne klíčiť hľuzy zemiaka a dodržiavať základné pravidlá výsadby:

 • Pred výsadbou by sa mala vykonať vysoko kvalitná kultivácia hornej ornej pôdy a ak je to potrebné, odburiňovacie buriny by sa mali odstrániť z výsadbovej plochy alebo buriny by sa mali postriekať ametylom s priemerným prietokom 250 l / ha;
 • na zvýšenie celkového výnosu, ako aj na zvýšenie antistresovej aktivity a rezistencie na hlavné choroby a zvýšenie výnosu zdravých hľúz by sa sadenice mali ošetriť bezprostredne pred výsadbou sadbou s prietokom 1 l / 100 kg;

 • výsadba sa vykonáva obvyklým spôsobom s použitím sejacej schémy 60 x 35 cm s hĺbkou výsadby hľúz osiva 8-10 cm;
 • pri striedaní plodín sa odporúča používať ako hlavné prekurzory pred zemiakmi zeleninu, ako sú strukoviny, kapusta, koreňové plodiny a uhorky. Striedanie plodín by malo zahŕňať pestovanie zemiakov na jednej ploche po 3 až 4 rokoch;
 • pri výsadbe hľúz by sa do každej výsadbovej jamky malo pridať 500 g humusu a hrsť drevného popola.

Po dokončení vykládky by ste mali plochu starostlivo, ale veľmi opatrne vyrovnať zhrabnutím.

Funkcie starostlivosti

Odroda "Lugovskoy" sa vzťahuje na nenáročné a dokonca aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach dokáže vytvoriť dobrý a stabilný výnos. Základná starostlivosť o pestovanie zemiakov sa obmedzuje na tieto činnosti:

 • kultivácia pôdy v prvom rade sa vykonáva týždeň po výsadbe a hĺbka kultivácie, ktorá by nemala byť väčšia ako 2 až 3 cm, má pri kultivácii v rade mimoriadny význam;
 • v sezóne sa viackrát vykonáva posypanie pôdy na dno rastlín. Hilling sa vykonáva po daždi alebo zalievaní, čo vám umožní posypať vlhkú pôdu na spodok stoniek a podporuje tuberizáciu;
 • ak v období dažďov nie je potrebné zalievať pri pestovaní zemiakov, potom by sa počas zavlažovania mali vykonávať opatrenia na zavlažovanie a zavlažovanie kvapkami môže zabezpečiť optimálne zavlažovanie vo všetkých fázach rozvoja rastlín;
 • Zemiaky si vyžadujú top obliekanie nielen vo fáze výsadby, ale aj vo všetkých fázach vegetačného obdobia. Hnojivo sa spravidla aplikuje trikrát za sezónu;
 • na zvýšenie odolnosti zemiakov voči chorobám, ako aj na zvýšenie výnosu obchodovateľných hľúz a zvýšenie produktivity sa odporúča striekať vrcholy zemiakov „Lurastim“ na začiatku obdobia pučania prietokom 3 litre na 100 metrov štvorcových. m.

Zber sa uskutočňuje po tom, čo vrcholy zožltnú, zmiznú a plačú. Pred vykopávaním hľúz je vhodné kosiť polia zemiakov pol mesiaca.

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s odrodovými charakteristikami a pravidlami pestovania zemiakov Gala.

Recenzie pestovateľov zemiakov

Majiteľom patentov odrody je Zemiakový inštitút Ukrajinskej akadémie agrárnych vied, ale táto odroda získala osobitnú popularitu v Rusku. Mnoho záhradkárov a profesionálnych pestovateľov zemiakov ohodnotilo zemiaky Lugovskaya veľmi pozitívne a úspešne ich pestuje nielen v usadlostiach, ale aj v malých farmárskych farmách.

Ako pestovať zemiaky spôsobom, ktorý nie je orať

Zemiaky sú tiež veľmi obľúbené s chuťou pre väčšinu spotrebiteľov. Keď sú hľuzy na varenie drobivé. Táto odroda tiež priniesla dobré recenzie vďaka prezentácii hľúz. Pri vykopávaní úrody nie sú prakticky žiadne hľuzy, ale mali by ste venovať pozornosť skutočnosti, že priemerný počet koreňových plodín pod kríkom zriedka prekračuje 7 kusov. Všetky hľuzy sú však veľké a majú obchodný a atraktívny vzhľad.Komentáre:

 1. Osryd

  zaujímavé. Čakáme na nové správy na rovnakú tému :)

 2. Jeric

  In my opinion it was already considered

 3. Dudley

  Rozumiem tejto otázke. Poďme diskutovať.

 4. Zolohn

  Mýliš sa. Môžem to dokázať. Napíš mi v PM.

 5. Kristopher

  Vďaka. Ďakujem len za to, že rozmýšľate nahlas. V knihe cenových ponúk.Napíšte správu