Rada

Pokyny na použitie fungicídu Nativo, miera spotreby a analógy

Pokyny na použitie fungicídu Nativo, miera spotreby a analógy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Fungicíd Nativo je účinný prostriedok, ktorý má výrazný účinok na plesňové mikroorganizmy. Pomocou tejto drogy je možné vyliečiť veľa rastlín - zemiaky, mrkvu, paradajky. Účinný je aj pri spracovaní hrozna, jabloní, kapusty. Pre dosiahnutie dobrých výsledkov je potrebné správne vykonať spracovanie a dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

Zloženie, forma uvoľňovania a účel fungicídu Nativo

Liečivo sa predáva v plastových plechovkách s hmotnosťou 1 alebo 2 kilogramy. Látka má mezostemálny systémový účinok. Tebuconazol a trifloxystrobin sa považujú za účinné látky.

Produkt sa vyrába vo forme granúl, ktoré sa rozpúšťajú vo vode. Trifloxystrobín vedie k deštrukcii buniek patogénu a narušuje dýchanie v ich mitochondriách. Tebukonazol narúša syntézu sterolu, ktorý hrá úlohu stavebného materiálu pre bunky patogénnych húb.

Ako liek funguje?

Mechanizmus účinku Nativa je založený na jeho aktívnych zložkách. Účinnou látkou je trifloxystrobín, ktorý patrí do kategórie strobilurínov. Vyznačuje sa pôsobením mezosystému. Látka obsahuje aj tebukonazol, ktorý patrí do kategórie triazolov. Vyznačuje sa systémovým pôsobením.

Droga má dlhotrvajúci ochranný účinok. Vyznačuje sa dlhodobým profylaktickým účinkom a širokým fungicídnym spektrom účinku. Systémové charakteristiky a terapeutické účinky sú kombinované kvôli prítomnosti tebukonazolu v kompozícii.

Nástroj sa aktívne používa na boj proti múčnatke. Má výhodu oproti iným liekom. Pretože komponenty majú rôzne princípy pôsobenia, vzniku rezistencie sa zabráni.

Účinnosť fungicídu pri liečbe čiernej hniloby a rubeoly je veľmi obľúbená. Ošetrovanie rastlín počas obdobia kvitnutia znižuje riziko šedej hniloby.

Výhody a nevýhody lieku

Medzi kľúčové výhody produktu patria:

 • kombinácia 2 aktívnych zložiek s rôznymi princípmi účinku - zabráni sa tak vzniku rezistencie;
 • ochrana pred všetkými štádiami vývoja patogénnych húb;
 • účinnosť proti širokému spektru patogénov;
 • preventívny a terapeutický účinok;
 • flexibilita použitia počas sezóny.

Liek nemá významné nevýhody. Za jedinú nevýhodu možno považovať potrebu dodržiavania bezpečnostných pravidiel.

Miera spotreby fungicídov

Spotreba drogy môže byť rôzna - všetko závisí od konkrétnej kultúry:

 1. Hrozno - na 1 hektár výsadby sa bude vyžadovať 0,16 - 0,18 kilogramu látky. Droga pomáha vyrovnať sa s rubeolou a múčnatkou. Môže sa použiť aj proti čiernej hnilobe.
 2. Paradajky - na 1 hektár lôžok bude potrebných 0,25 - 0,35 kilogramu finančných prostriedkov. Zloženie si poradí s Alternaria a múčnatkou. Pomáha tiež liečiť antraknózu.
 3. Jablkové stromy - na hektár je potrebných 0,3 - 0,35 kilogramu látky. Zloženie úspešne odstraňuje chrastavitosť a múčnatku.
 4. Mrkva - na 1 hektár výsadby bude potrebných 0,3 - 0,4 kilogramu finančných prostriedkov. V takom prípade sa odporúča použiť neiónové lepidlo. Zloženie si poradí s múčnatkou a Alternaria. Pomáha tiež eliminovať bielu hnilobu.
 5. Uhorky - na hektár sa vyžaduje 0,25 kilogramu látky. Úspešne sa vyrovnáva s antraknózou a múčnatkou.
 6. Kapusta - na 1 hektár sa vyžaduje 0,3 - 0,4 kilogramu látky. Vyrovnáva sa so škvrnami a bielou hnilobou. Kompozícia tiež úspešne eliminuje múčnatku.
 7. Zemiaky - na hektár stojí za to vziať 0,25-0,35 kg kompozície. Látka vylučuje Alternaria.

Pravidlá prípravy pracovného riešenia

Na prípravu pracovného roztoku sa odporúča zmiešať potrebné množstvo prípravku s vodou. Proporcie závisia od typu plodiny, ktorú plánujete pestovať.

Pokyny na použitie lieku

Látka sa odporúča používať v suchom a chladnom počasí. Je dôležité zabezpečiť bezvetrie. Najlepšie je výsadbu nastriekať ráno alebo večer.

V takom prípade sa odporúča používať osobné ochranné prostriedky.

Preventívne opatrenia a toxicita

Pri práci s fungicídom stojí za to dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Musíte pripraviť roztok a nastriekať postele v montérkach.

Aby sa zabránilo vstupu látky do tela, odporúča sa používať okuliare a respirátor.

Zlučiteľnosť s inými látkami

Produkt je kompatibilný s inými prostriedkami na ochranu rastlín. Najlepšie je však vyskúšať kompatibilitu formulácií.

Skladovanie finančných prostriedkov

Fungicíd sa môže skladovať 36 mesiacov. Toto by sa malo robiť pri teplote 0 ... + 35 stupňov.

Existujú nejaké analógy?

Pre účinnú látku neexistujú žiadne analógy. Namiesto prípravku Nativo je prípustné používať iné fungicídy s rovnakými indikáciami.

Nativo je účinný fungicídny prípravok, ktorý vám umožňuje dosiahnuť dobré výsledky v liečbe plesňových infekcií. Ak to chcete urobiť, musíte jasne postupovať podľa pokynov.