Nápady

Uhorka "Berendey f1": opis a vlastnosti pestovania

Uhorka "Berendey f1": opis a vlastnosti pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hybridná odroda uhoriek "Berendey f1" od známej originálnej spoločnosti "Gavrish" je zahrnutá v štátnom registri rastlinných rastlín a odporúča sa na pestovanie na lôžkach vo filmových skleníkoch alebo tuneloch. Táto odroda sa vyznačuje vysokou produktivitou a odolnosťou voči mnohým nepriaznivým rastovým podmienkam.

Opis stupňa

Parenokarpická uhorka "Berendey f1" je predčasná hybridná forma s prevažne ženským typom kvitnutia. Kríky sú stredne veľké, stredne rozvetvené a tvoria najmenej 3 vaječníky v uzle. Zrenie zelene nastáva do 45 až 50 dní po výskyte sadeníc.

Plody sú valcovitého tvaru, s hľúzovitým a bielym povrchom, s dĺžkou 12,5 až 14,5 cm. Priemer v priečnom reze nepresahuje 4,5 cm. Priemerná hmotnosť zelených listov je 135 g. Buničina je hustá, šťavnatá, aromatická a svieža. Univerzálny hybrid, rovnako dobré pre čerstvú spotrebu a konzervovanie.

Výhody a nevýhody

Hybridná forma "Berendey f1" má nasledujúce výhody:

 • skvelá chuť zelených;
 • vzhľad ovocia;
 • univerzálny účel uhoriek;
 • možnosť pestovania na otvorenom a chránenom území;
 • hybridný samoopelivý a vysoko výnosný.

Komoditný výnos Zelentsy je asi 14 kg na štvorcový meter pristávacej plochy.

Ako pestovať uhorky na parapete

Pravidlá vykládky

Výsadky uhoriek opísanej odrody sa môžu vykonávať dvoma spôsobmi.

Priamy výsev

Výsev uhoriek na lôžkach na otvorenom priestranstve by nemal byť skôr ako v polovici mája. Priamy výsev semien uhoriek výrazne znižuje čas a úsilie potrebné na získanie sadeníc. Mali by ste poznať niektoré vlastnosti semenného materiálu odrody uhorky "Berendey f1" a vlastnosti siatia:

 • semená vysokej kvality sa vyznačujú jednorozmernosťou, dobrým klíčením, intenzitou klíčenia v pôde;
 • Pred výsevom je potrebné dôkladne preštudovať opis osiva na obale, najmä skontrolovať, či bolo osivo ošetrené;
 • značné množstvo semien ide na predaj spracovaný takými vysoko účinnými látkami, ako sú Tiram alebo Benomin;
 • príprava semien pred výsadbou spočíva v ich tepelnej dezinfekcii a namočení do roztoku stopových prvkov počas 12 hodín;
 • štandardný pristávací vzor 50 x 50 cm;
 • semená pochovať v živnej pôde by nemali byť väčšie ako 1,5 - 2 cm.

Plodiny musia byť pokryté filmom, ktorý je odstránený po vzídení. V prípade potreby môžete sadenice riediť a nechať tak iba tie najschopnejšie a najsilnejšie rastliny.

Pestovanie sadeníc

Výsadba uhoriek pre sadenice je veľmi populárnou a široko používanou metódou, ktorá významne približuje čas na získanie skorej plodiny. Kvalitné a zdravé sadenice uhoriek môžete získať nielen doma, ale aj usporiadaním sadeníc s osiatym semenom v skleníkoch. Správna kultivácia sadeníc uhoriek do skleníka zahŕňa súbor agrotechnických opatrení, ktoré vám umožňujú získať silné a tvrdené sadenice:

 • semená uhoriek sa môžu vysiať sucho, najlepšie je však ich predspracovať;
 • dobrá zmes pôdy sa získa zmiešaním dvoch častí záhradnej pôdy s jednou časťou rašeliny a jednou časťou piesku, ktorý bol dezinfikovaný vysokými teplotami alebo špeciálnymi chemikáliami;
 • semená by sa mali prehĺbiť o 1,5 cm;
 • pristávacie boxy sú pokryté fóliou a umiestnené na teplom mieste pri teplote 22 - 24 ° C;
 • po objavení sa prístrešok odstráni;
 • rozloženie kotyledónov je signál na premiestňovanie sadeníc na chladnejšie miesto s teplotou 18 ° C.

Hlavnou starostlivosťou o sadenice je pravidelné zalievanie, ktoré nedovolí pôde vyschnúť, ako aj pri jedinej aplikácii komplexného hnojiva. 10 dní pred výsadbou sadeníc v pôde je žiaduce znížiť teplotu na 16 ° C, čo má na rastliny zatvrdzujúci účinok. Priaznivý čas na výsadbu sadeníc v pôde sa zaznamenáva zahrievaním pôdy na 17 až 18 ° C. Výsadbové rastliny by sa mali umiestňovať do uličiek 1,4 m. Po výsadbe sa vykonáva kvalitné zalievanie.

Funkcie starostlivosti

Implementáciou kompetentnej a náležitej starostlivosti z každého kríka uhoriek "Berendey f1" je možné získať asi 8 kg šťavnatej a aromatickej zelene. Hybridná forma má jedinečnú odtieňovú toleranciu a vysokú produktivitu a základná starostlivosť nie je náročná:

 • zalievanie sa vykonáva teplou vodou po tom, čo denné teplo ustúpi;
 • frekvencia zavlažovania v chránenej pôde závisí od teplotných podmienok a osvetlenia;
 • uvoľňovanie medzi radmi, ako aj odstraňovanie buriny z hrebeňov by sa malo uskutočňovať každých 10 dní;
 • na otvorenom priestranstve by sa rastliny nemali tvoriť;
 • Pri pestovaní v skleníku sa používajú mreže.

Na zvýšenie produktivity sa odporúča stlačiť spodné bočné výhonky nad druhým alebo tretím listom. Je veľmi dôležité vykonávať pravidelné kontroly rastlín, aby sa nevyskytli prvé známky poškodenia chorobami alebo škodcami.

Tiež vám odporúčame prečítať si článok, ktorý hovorí o odrodových vlastnostiach uhoriek "Kibria f1".

Recenzie pestovateľov zeleniny

Uhorka "Berendey f1" je jedným z mála parthenokarpických hybridov, ktoré pri pestovaní na balkónoch dobre rastú a prinášajú ovocie. Spätná väzba záhradníkov na hybrid je pozitívna. Výhodou je, že semená sú pripravené na výsadbu bez namáčania. Pestovateľov zeleniny priťahuje tiež produkcia kytíc vaječníkov, ktorá poskytuje bohaté úrody.

Ako sa starať o uhorky

Táto hybridná forma sa podľa pozorovaní záhradníkov rozvíja najlepšie v prítomnosti svetelnej penumbry, kde sú zelené listy zviazané vo zväzkoch, heterogénne, s rozdielom niekoľkých dní. Uhorky rastú husto, jemne, s veľmi chutnou a voňavou dužinou. Rastlina je odolná voči odtieňom, je odolná voči kladosporióze, vírusu mozaiky uhoriek a múčnatke. Aj napriek nedostatočne priaznivým poveternostným podmienkam sa na kríkoch vytvára veľa krásnych a chutných skleníkov.


Pozrite si video: Uhorka dlhá viac ako 2 metre (November 2022).