Dom a záhrada

Pôvabná uhorka: osvedčená odroda

Pôvabná uhorka: osvedčená odroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jeden z najpopulárnejších a overených dlhoročnými skúsenosťami záhradkárov ruských záhradníkov odrôd uhoriek je v súčasnosti „pôvabný“, chovaný na kultiváciu na hrebeňoch v otvorenom teréne. Je tiež možné pestovať rozmanitosť v skleníkových podmienkach. Táto odroda bola vybraná na VNIISSOK a je žiadaná nielen u nás, ale aj v susedných krajinách.

Opis stupňa

Uhorka "Pôvabná" je skorá odroda s vysokou produktivitou. Včelí opeľovaná stredne opletená rastlinná plodina poskytuje ovocie po 44 - 60 dňoch a vytvára asi päť bočných vetiev.

Zelentsy je eliptický tvar, má hmotnosť až 140 g, dĺžku od 10 cm do 13 cm. Dužina uhorky nemá žiadne dutinky, má príjemnú chrumku a hustotu a nie je horká. Povrch zelenej hmoty je jemne hľúzovitý, s bielymi hrotmi.

Výhody a nevýhody

Stupeň „Elegantný“ má mnoho výhod, vďaka ktorým ho záhradníci s radosťou na záhradných pozemkoch a v letných chatkách pestujú s radosťou:

 • vysoké chuťové vlastnosti uhoriek;
 • celkom obchodovateľný vzhľad skleníkov;
 • odroda je odolná voči chorobám a nie je ovplyvnená špinením olív;
 • môže byť použitý ako opeľovač iných odrôd;
 • rastlina sa vyznačuje odolnosťou proti chladu;
 • Zelentsy sa používajú na solenie a konzervovanie a sú tiež dobré čerstvé.

Uhorky tejto odrody sa dobre prispôsobujú rastovým podmienkam a nie sú príliš náročné na poveternostné faktory. Celkový výnos, pri dodržaní všetkých opatrení týkajúcich sa starostlivosti, dosahuje 7 kg zeleniny na meter štvorcový.

Určitú nevýhodu tejto odrody možno považovať za pomerne silnú šupku ovocia, čo je príliš viditeľné pri konzumácii čerstvých zelených plodov.

Ako si vybrať rôzne uhorky

Pravidlá vykládky

Uhorky elegantnej odrody nie je ťažké kultivovať. Na získanie dobrej úrody stačí dodržiavať základné požiadavky a pravidlá poľnohospodárskej technológie.

 1. Zeleninové plodiny je možné pestovať nielen priamym výsevom semien na otvorenom priestranstve, ale tiež veľmi bežným spôsobom sadenia rastlín pre pestovateľov zeleniny.
 2. Semená pripravené na výsadbu by sa mali vysiať na hrebeňoch na otvorenom teréne, keď sa pôda zahreje na 15 až 18 ° C.
 3. Výsadbové drážky alebo otvory na hrebeňoch musia byť vyplnené živným substrátom založeným na rašeline, hnilobe hnoja alebo humusu, piesku a minerálnom hnojive.
 4. Brány alebo diery pripravené na siatie naplnené do troch štvrtín pôdneho substrátu by sa mali hojne naliať teplou vodou.
 5. Hĺbka ponorenia semien by nemala presiahnuť 1,5 - 2 cm.
 6. Osiate semená musia byť pozbierané rašelinou alebo hnilobou a potom prikryté záhradným zábalom.

Semená sa môžu vysiať začiatkom mája do skleníkov alebo polykarbonátov. Najlepšou možnosťou je výsadba mesačne sadenice, ktorá má asi 3-5 pravých listov. Na úspešný rast a rodenie plodov potrebujú uhorky teplotu vzduchu asi 25 ° C.

Najvýhodnejšie je pestovať uhorky v sadbách, čo umožňuje dosiahnuť vyššiu produktivitu rastlín a získať skorú plnohodnotnú úrodu skleníkov.

 1. Osivá pre sadenice, je vhodné zasiať do samostatných výsadbových nádob, pretože uhorky veľmi zle tolerujú potápanie.
 2. Osobitná pozornosť by sa mala venovať dodržiavaniu hlavných mikroklimatických podmienok.
 3. Pri nedostatočnom osvetlení by sa semenáčiky mali osvetľovať žiarivkami niekoľko hodín denne.
 4. Poleva sadenice sa najlepšie vykonáva pomocou komplexných hnojív „Malta“, „Kemira-universal“ alebo nitrofoska.

Na ochranu sadeníc pred napínaním môžete kombinovať ďalšie osvetlenie so znížením teploty. Pred výsadbou sadeníc na stále miesto je veľmi dôležité rastliny stužiť, čo zlepší prežitie a urýchli zakorenenie. Sadenice sú pripravené na výsadbu na trvalom mieste, majú tmavo zelené listy, krátke internody a silnú stonku.

Funkcie starostlivosti

Štandardná starostlivosť o uhorky tejto odrody nie je časovo náročná a spočíva v včasnom systematickom zavlažovaní, na ktoré je potrebné používať iba teplú vodu. Raz za desať dní sa zalievanie kombinuje s vrchným dressingom s Biudom, ako aj roztok založený na suchom mulleinovom alebo vtáčom truse. V chránenej pôde a pri slabom osvetlení potrebujú uhorky najmä povrchovú úpravu draslíkom.

V klimatických a poveternostných podmienkach v strednom Rusku sa odporúča, aby sa filmové tunely alebo izolované parné postele využívali na pestovanie uhoriek odrody Pôvabná. Tvorba kríkových uhoriek sa uskutočňuje pritlačením stonky nad tretí list. Správne tvarované kríky majú asi päť alebo šesť bočných rias. Pri príliš horúcom počasí je vhodné vykonávať večerné kropenie rastlín, čo pomáha zlepšovať proces fotosyntézy.

Povinná je kultivácia hornej vrstvy pôdy pod rastlinami. Spôsob kultivácie mreží poskytuje dobrý výsledok, pri ktorom sa na viazanie rastlín používa silné povraz. Je tiež dôležité vykonávať preventívne postrekovanie s cieľom chrániť uhorky pred chorobami a parazitmi rastlín. Zber sa uskutočňuje po dozrievaní skleníkov.

Ako pestovať uhorky na mreží

Recenzie pestovateľov zeleniny

Pôvabná uhorka vyniká svojou dobrou odolnosťou voči nepríjemným teplotným podmienkam a vysokou odolnosťou proti poškodeniu chorobami. Odroda získala kladné hodnotenie od záhradníkov. Klíčenie správne pripraveného materiálu semien sa hodnotí ako veľmi vysoké. Vďaka rozmanitosti použitia pestovanej plodiny, ako aj nenáročnosti a odolnosti voči väčšine nepriaznivých faktorov je táto odroda veľmi obľúbená.

Pestovatelia zeleniny si okrem prínosu odrody všimnú aj svoje nedostatky, vrátane tvorby veľkého množstva samčích kvetov na rastline. Napriek tomu pre mnohých pestovateľov zeleniny a letných obyvateľov sú uhorky odrody „Pôvabná“ už dlho milované a často sa odporúčajú na pestovanie pre začínajúcich záhradníkov.Komentáre:

 1. Boone

  Dvakrát nič.

 2. Whitmoor

  It happens ... such a coincidence

 3. Shaylon

  Výnimočné myslenie))))

 4. Philander

  Znie to celkom lákavo

 5. Hearpere

  Podľa môjho názoru sa mýlite. Môžem to dokázať. Pošlite mi e -mail na pm.

 6. Jaynie

  What did this tell you?

 7. Galton

  Čo keď sa pozrieme na tento problém z inej perspektívy?

 8. Tolrajas

  Súhlasím, užitočná myšlienkaNapíšte správu