Tajnosť

Uhorky "Adam f1": vlastnosti a vlastnosti pestovaných odrôd

Uhorky "Adam f1": vlastnosti a vlastnosti pestovaných odrôd


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorka „Adam f1“ od pôvodcu „Bejo Zaden“ je skorý zrelý partenokarpický hybrid, ktorý vykazuje vysoký výnos v klimatických podmienkach našej krajiny.

Opis stupňa

Hybridná forma uhoriek „Adam f1“ sa vzťahuje na skoré dozrievanie zeleninových plodín a je určená na použitie v šalátoch, morení a morení. Kríky sú silné, stredne vrstvené, so samičím typom kvitnutia. Úroda sa vytvára 50 dní po vysiatí.

Zelentsy sú zelené alebo tmavo zelené, s krátkymi svetlými pruhmi a slabými škvrnami. Plody majú valcový tvar, jemne hľúzovitý povrch s jemne bielou dospievaním. Buničina je šťavnatá, chrumkavá, veľmi voňavá a sladká. Priemerná dĺžka Zelentsy je 12 cm a priemerná hmotnosť je 92 g.

Hybridný „Adam f1“ je zaradený do štátneho registra na pestovanie na záhradných pozemkoch, v domácich záhradách a na malých farmách. Ovocie dobre nosí na otvorenom teréne aj na hrebeňoch pod dočasným krytom filmu alebo v skleníkoch.

Výhody a nevýhody

Uhorka „Adam f1“ má veľmi vysokú odolnosť proti porážke kladkoporózou, vírusom mozaiky uhoriek a múčnatkou. Táto hybridná forma má okrem toho množstvo výhod:

 • vysoká produktivita a predčasné zrenie;
 • prezentácia a vyrovnanosť zelených;
 • dlhé skladovanie a dobrá mobilita plodín;
 • veľmi dobrá chuť ovocia.

Obchodovateľný výnos dozretých zelenín sa môže pohybovať od 8,3 do 10,3 kg na meter štvorcový.

Uhorky: odrody a hybridy

Pravidlá vykládky

Vysoko výnosný skorý zrelý hybridný stupeň „Adam“ sa vyznačuje vynikajúcou odolnosťou voči nepriaznivým vplyvom prostredia. Môže sa pestovať priamym výsevom na hrebeňoch otvoreného terénu, berúc do úvahy tieto odporúčania:

 • hybridné semená nepotrebujú ošetrenie pred výsevom a zahrievanie;
 • semená by sa mali umiestniť pred olúpaním vo vode pri izbovej teplote;
 • aby sa zvýšila odolnosť proti chladu, semená by sa mali stvrdnúť umiestnením do chladničky na jeden deň;
 • pripravené semená by mali byť zasiate do výsadbových nádob reprezentovaných plastovými kvetináčmi alebo kvetináčmi, ktoré musia byť naplnené ľahkou a výživnou pôdou;
 • kontajnery s vysadeným osivom sú dôležité na udržiavanie pri teplote +24 až + 28 ° C až do hromadného klíčenia;
 • na ochranu sadeníc pred natiahnutím je potrebné zorganizovať ich ďalšie osvetlenie, ako aj znížiť teplotu na 20 ° C;
 • obdobie sadenia od výsevu osiva po výsadbu hotových sadeníc by nemalo presiahnuť 3,5-4 týždne.

Pri siatí semien alebo vysádzaní sadeníc sa používa schéma s rozmermi 30 x 70 centimetrov. Okrem toho je dôležité vziať do úvahy zvláštnosti výsevu semien a sadeníc na trvalé miesto:

 • siatie a výsadba sadeníc by sa malo zaćai, keď sa pôda zahreje na 16 ° C a teplota vzduchu dosiahne 18 - 20 ° C;
 • týždeň pred výsadbou sa uhasia sadenice, ktoré sa na tento účel musia vytiahnuť na ulicu;
 • deň pred vysadením sadeníc by sa mala pôda v nádobách hojne preliať teplou a usadenou vodou.

Starostlivosť o nové sadenice a sadenice je štandardom pre všetky hybridné uhorky.

Funkcie starostlivosti

Uhorky nazývané „Adam“ nie sú príliš náročné a musia sa riadiť najzákladnejšími pravidlami poľnohospodárskej technológie.

 1. Uhorky by ste nemali pestovať viac ako raz za päť rokov. Zanedbanie tejto požiadavky zvyšuje riziko poškodenia rastlinných rastlín chorobami a škodcami.
 2. Hrebene, na ktorých sa pestujú hybridné uhorky, či už na otvorenom teréne alebo v skleníku, sa musia vždy očistiť od burín.
 3. Koreňový systém uhoriek je vystavený dosť často a je potrebné pravidelne vykonávať plytké uvoľňovanie pôdy pri uzemnení rastlín.
 4. Zavlažovacie opatrenia by sa mali vykonávať pred kvitnúcou fázou každý týždeň a vo fáze plodenia by sa frekvencia polievania mala zvýšiť dvakrát na týždeň.
 5. Na zavlažovanie večer sa používa bez chlóru zohriate na teplotu 24 ° C.
 6. Skleníkové uhorky by sa mali kŕmiť asi päťkrát za sezónu striedaním organických a minerálnych hnojív. Na optimálne kŕmenie sa používajú vtáčie trus alebo mulleín, ktoré sa môžu nahradiť prípravkami „živiteľka“, „plodnosť“, „ideálna“ alebo humát sodný.
 7. Po šiestom liste by ste mali stlačiť hlavný kmeň, ktorý môže stimulovať vetvenie rastlín a zvýšiť produktivitu.

Pohodlie v starostlivosti o uhorky poskytne spôsob kultivácie mreží, ktorý spočíva v priviazaní rias z uhoriek na natiahnutý drôt, aby sa zlepšilo osvetlenie pre rovnomerné a úplné zrenie ovocia. Systematický zber zelene podporuje hojnejšiu a pravidelnejšiu tvorbu ovocia.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o skorých odrodách uhoriek.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Uhorka „Adam f1“ je hybridná forma, ktorej recenzie sú väčšinou pozitívne. Mnoho záhradkárov oceňuje túto novú hybridnú formu pre svoj silný rast, dobré a stabilné ovocie, nedostatok horkosti v zeleni a nepretržité ovocie. Uhorky majú nielen veľmi atraktívny vzhľad, ale aj vynikajúce spotrebiteľské vlastnosti vrátane voňavej a sviežej dužiny, ako aj veľmi malé semená.

Semenný materiál Adam uhoriek od spoločnosti Sibírsky Agrosoyuz bol ošetrený modernými účinnými antimykotikami, ktoré dodávajú semenám veľmi atraktívne smaragdové škvrny a prispievajú k ich ochrane pred závažnými chorobami.

Ako vytvoriť uhorky kríky

Je potrebné pamätať na to, že akékoľvek hybridné odrody s označením F1 nie sú schopné zachovať svoje jedinečné vlastnosti v druhej generácii a že zber semien zo samostatného pestovania Zelentsy je absolútne nekompromisný.