Rada

Opis a vlastnosti odrody čerešne Apukhtinskaya, jej výsadba a starostlivosť

Opis a vlastnosti odrody čerešne Apukhtinskaya, jej výsadba a starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Výsadba ovocných stromov je zložitý proces, ktorý si vyžaduje prípravu od záhradníka. Je dôležité vybrať si ten správny z rôznych odrôd na pestovanie. Popis odrody čerešne Apukhtinskaya ukazuje, že strom je odolný, plodný a má imunitu voči niektorým chorobám. Okrem toho má aj veľa výhod, ktoré obyvatelia leta milujú a vyberajú si ho.

Opis odrody

Pred konečným výberom by ste si mali preštudovať popis odrody čerešne Apukhtinskaya. Zohľadnenie niektorých jemností pomôže dosiahnuť stabilnú ročnú úrodu bez ohľadu na vonkajšie faktory. Niektoré vlastnosti stromu sa zmenili na dôstojnosť odrody, a preto mu obyvatelia leta dôverujú a na svojich pozemkoch pokračujú vo výsadbe čerešní. Čerešňa Apukhtinskaya je plodná sama, takže nie je potrebné v jej blízkosti vysádzať opeľovače.

Dozrieva neskoro, to však letných obyvateľov netrápi. Dôležité je, že chuťové vlastnosti ovocia sú vynikajúce. Z tohto dôvodu sa používajú na zber na zimu alebo na čerstvú konzumáciu.

Vlastnosti stromu a ovocia

Tieto údaje vám pomôžu zvoliť správne miesto na pristátie a zohľadniť všetky potrebné nuansy. Štúdium charakteristík umožňuje vyhnúť sa chybám pri pestovaní:

 • výška stromu 2,5-3 m;
 • navonok podobný kríkom;
 • ovisnuté konáre;
 • odtieň kvetov je biely;
 • dozrieva v auguste.

Plody zo stromu neopadávajú, takže postupné dozrievanie nezasahuje do jednorazovej úrody. Plody sú v tvare srdca, šupka je lesklá, tenká. Odtieň bobúľ je sýto červený. Čerešne priemerne vážia 4 g a majú kyslastú chuť. To im ale nebráni v konzumácii v čerstvom stave. Plody tohto stromu sú navyše vynikajúce na prípravu zimných príprav, sušenie a mrazenie.

Pravidlá pristátia

Aby strom mohol rásť a prinášať ovocie, pri výsadbe sa odporúča striktne dodržiavať odporúčania špecialistov. V opačnom prípade bude výsledok oveľa nižší ako ten, ktorý deklarujú výrobcovia.

Výber stromčeka

Sľub budúcej úrody závisí od správneho výberu sadeníc. Čerešne je vhodné presadiť vo veku 1 - 2 rokov, najlepšie sa zakorenia. Budúci strom by mal byť zdravý a vyrovnaný. Žiadne viditeľné známky deformácie.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať koreňom, musia byť dobre vyvinuté, mať silné bočné vetvy od hlavného koreňa.

Výber miesta pristátia

Akákoľvek čerešňa miluje teplo, svetlo a pokojný kútik. Na takom mieste sa cíti dobre a rýchlo rastie. Na výsadbu radšej nevyužívajte nížiny, je lepšie zvoliť si miesto na kopci. Malá sadenica potrebuje slnečné svetlo a nemôže byť zatienená.

Príprava pôdy

Osobitná pozornosť by sa mala venovať zloženiu pôdy, musí byť výživná, neutrálna alebo mierne kyslá. Hlinená pôda je zmiešaná s pieskom a rašelinou a silne kyslá s dolomitovou múkou alebo vápnom. To pomáha neutralizovať nepotrebné minerály a pomáha mladej rastline rásť.

Po dobu 14-20 dní pred výsadbou sa zavedie humus s nitroammofosom, dôkladne sa premieša a nechá sa chvíľu pôsobiť.

Fázy výsadby

Po výbere miesta pristátia a príprave pôdy sa pripravia jamy. Veľkosť 80 * 60, ak je vysadených viac sadeníc naraz, potom je vzdialenosť medzi otvormi najmenej 3 m. Ďalším krokom je inštalácia podpery. Je umiestnená v strede a tepaná. Následne sa k nej priviaže mladá čerešňa.

Pri výsadbe starostlivo sledujú korene stromu, sú rovnomerne rozložené a postupne posypané zeminou až po koreňový krk. Pôda okolo sadenice je podbitá a napojená, pričom sa snaží neničiť korene. Ak je to potrebné, pridajte viac zeme. Konečným štádiom je mulčovanie, pomáha udržiavať vlhkosť a predchádzať vzniku buriny.

Starostlivosť

Po výsadbe ovocného stromu je potrebná kvalitná starostlivosť. Objem budúcej úrody závisí od úsilia záhradníka. Implementácia základných poľnohospodárskych techník pomôže získať viac ovocia ako zo stromov, o ktoré sa nestará.

Polievanie

Zvláštnosťou čerešne Apukhtinskaya je, že prakticky nevyžaduje zalievanie. Zalievajte strom počas výsadby a následne pri dlhodobom suchu. Raz za 10 dní. Zvyšok času stačia na jej vlnu prirodzené zrážky.

Prerezávanie

Proces, ktorý musíte mať, ktorý zvyšuje úrodu každého stromu. Existujú 2 typy orezania:

 • formujúci;
 • sanitárne.

Prvá metóda prerezávania sa vykonáva sezónne, na jar a na jeseň. Druhá je konštantná, pretože v procese sa odstraňujú choré, suché a deformované vetvy. Tvorba koruny začína od prvého roku. Čerešňa Apukhtinskaya ľahko toleruje prerezávanie, čo má pozitívny vplyv na úrodu.

Vrchný obväz

Nie je potrebné ihneď po výsadbe rok kŕmiť. Budúci rok sa živia:

 • na jar počas kvitnutia močovinou alebo dusičnanom amónnym;
 • po dokončení kvitnutia organických látok;
 • počas dozrievania s močovinou;
 • na konci jesene sa okolo zarovnania položia zeleninové šupky alebo humus.

Pri všetkom je dôležité dodržiavať opatrenie, je lepšie nekŕmiť, ako nadmerne kŕmiť.

Hubenie škodcov a chorôb

Dôležitým krokom pri pestovaní stromu je boj proti chorobám a napadnutie hmyzom. Účinnými metódami je použitie chemikálií. Výsledkom je vysoko kvalitný a odolný, ale škodlivé látky sa v rastline zadržia a dostanú sa do plodov. Odporúča sa používať ľudové metódy, ich mínusom je krátke obdobie platnosti.

Čerešňa Apukhtinskaya je nenáročná a nenáročná na starostlivosť, takže si ju môže pestovať aj začiatočník.


Pozri si video: IPM Čerešní - Pestovanie ovocia - Integrovaná produkcia (December 2022).