Návrh

Uhorka "Kibria f1": dôstojný hybrid holandského výberu

Uhorka "Kibria f1": dôstojný hybrid holandského výberu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorka "Kibria f1" od spoločnosti "Rijk Zwaan" alebo "Raik Zwan" sa v našej krajine objavila pomerne nedávno. Hybridná forma je zahrnutá v štátnom registri a odporúča sa na pestovanie v zime jar, jar a leto.

Opis stupňa

Hybridná forma "Kibria f1" vytvára stredne vysoké a vysoké rastliny, vysoko rozvetvené, so samičím typom kvitnutia. Počet vaječníkov v každom uzle môže byť 1 až 3 kusy. Listy sú stredne veľké.

Zelentsy sú krátke, oválne, s tmavo zeleným povrchom, s krátkymi pruhmi. Zelentsy je stredne kopcovitá, s bielou špičkou, svieža, bez horkosti a dutiny. Priemerná hmotnosť zelených listov sa pohybuje od 70 do 90 gramov. Chuťové údaje sú dobré.

Výhody a nevýhody

Vysoko produktívny partenokarpický hybrid "Kibria f1" sa odporúča na kultiváciu v chránenej pôde a má tieto pozitívne vlastnosti:

 • kvalitný vzhľad skleníkov;
 • dobré chuťové ukazovatele zeleniny;
 • univerzálne použitie zelených;
 • rezistencia na kladosporiózu, vírus mozaiky uhoriek a múčnatku;
 • mierny rast bočných výhonkov, čo uľahčuje starostlivosť;
 • dobrá regenerácia rastlín po vystavení stresovým faktorom;
 • veľmi skorý výnos;
 • vynikajúca dlhodobá udržiavacia kvalita a prenosnosť skleníkov.

Hybridná „Kibria“ je lacná, pokiaľ ide o starostlivosť a schopnosť reagovať na dobrú výživu, vďaka ktorej tvorí bohatú obchodnú plodinu a dosahuje 13,5 - 19,5 kg zelene na meter štvorcový.

Semená uhorky "Kibria f1"

Pravidlá vykládky

Uhorky Kibria f1 sa odporúčajú pestovať metódou sadenice, ktorá má pozitívny vplyv na mieru prežitia rastliny a má priaznivý vplyv na výnos. Pri pestovaní sadeníc uhoriek "Kibria f1" sa musia zohľadniť tieto body:

 • semenný materiál nevyžaduje predbežnú prípravu, prešiel celým nevyhnutným komplexom predsejbovej úpravy a je úplne pripravený na siatie;
 • siatie sa musí vykonávať v špeciálnych sadbách alebo kvetináčoch, ktoré umožňujú presádzanie sadenice na trvalé miesto s menšou traumou;
 • pH pôdy by malo byť 6, a ak je to potrebné, vykoná sa vápnenie substrátu;
 • výsadba pôdnej zmesi by mala zahŕňať rašelinu s pridaním živín a perlitu alebo vermikulitu, ako aj ošetrenie patogénnou mikroflórou;

 • pred fázou presádzania sadeníc na trvalé miesto by sa malo vykonať niekoľko ošetrení rastlín s roztokmi založenými na makro a mikroelementoch;
 • pred vytvorením prvého pravého letáku by mali byť ukazovatele vlhkosti vzduchu 90-95% a po jeho vzhľade by sa mala vlhkosť znížiť na 80-85%;
 • optimálna teplota vody použitej na zavlažovanie sadeníc je 20-21 ° C.

Mimoriadna pozornosť sa musí venovať dodržiavaniu teplotného režimu, ako aj vysokokvalitného osvetlenia sadeníc.

Sadenice vekTeplota vzduchuTeplota pôdydoplnkové osvetlenie
Pred klíčením27 ° C24 ° CNevyžaduje sa
3 dni24 ° C24 ° C24 hodín
5 dní23 ° C23 ° C20 hodín
Vzhľad tohto hárku21 ° C22 ° C18 hodín
Deň pred výsadbou na stále miesto20 ° C22 ° CNevyžaduje sa
Po výsadbe21 ° C21 ° CNevyžaduje sa

Pri výsadbe sadeníc skoro na jar je žiaduce vybaviť vysoké hrebene, na ktorom je optimálne zahrievanie pôdy a kvalitné zásobovanie koreňového systému vzduchom. Teplota pôdy by mala byť asi 18 - 20 ° C. Odporúčaná hustota výsadby sú dve rastliny na meter štvorcový. Od výsevu po zber prvej plodiny uplynie priemerne jeden a pol mesiaca. Dátumy sa môžu líšiť v závislosti od dodržiavania poľnohospodárskej technológie a času výsevu.

Funkcie starostlivosti

Uhorka "Kibria f1" veľmi dobre reaguje na včasnú a náležitú starostlivosť. Hlavnými činnosťami pri pestovaní tejto hybridnej formy sú zalievanie, vrchný dresing, kultivácia, burina, ochrana pred škodcami a patogénnymi mikroorganizmami, ako aj tvorba kríkov.

 1. Zavlažovanie teplou vodou sa vykonáva, keď sa vrchná vrstva pôdy suší na hrebeňoch, najlepšou možnosťou je použitie zavlažovacieho systému pre záhradné plodiny.
 2. Po manuálnom zalievaní by mali byť hrebene chránené pred vytváraním pôdnej kôry a plytčiny a vykonáva sa veľmi presné uvoľnenie.
 3. Kŕmenie sa vykonáva hnojivami, ktoré musia nevyhnutne obsahovať fosfor, draslík, vápnik, horčík a malé množstvo dusíka.
 4. Ako organické hnojivá sa odporúča používať mierne zhnitý kravský alebo konský hnoj s rýchlosťou 25 kg na meter štvorcový.
 5. Aby sa vytvorili rastliny uhorky tejto hybridnej formy, je žiaduce "polstrážnik" alebo v tvare L, s oslepením dolných 4 až 7 dutín.
 6. Pri slabom osvetlení alebo nedostatočne vysokej teplote sa odporúča normalizovať vaječníky. Výška mreží môže dosiahnuť 2,5 - 2,7 m.
 7. Zber by sa mal vykonávať každý deň.

Dodržiavanie optimálnych mikroklimatických podmienok, ako aj včasné kŕmenie a prevencia významne minimalizujú riziko poškodenia rastlín chorobami a škodcami.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Hybridná uhorka „Kibria f1“, chovaná holandskými chovateľmi, má dobre rastúce bočné výhonky a vytvára vysoko výnosné zväzky vaječníkov. Podľa pestovateľov zeleniny ide o veľmi skorý, produktívny a chutný hybrid odolný voči stresu, ktorý ľahko vydrží významné preťaženie skleníkov a nezastaví rast. Záhradníci boli ohromení výsledkami produktivity a chuti ovocia.

Uhorky: pestovanie a starostlivosť

Hybrid je obzvlášť obľúbený v skleníkoch a malých farmách, ktoré sa zaoberajú pestovaním tejto zeleninovej plodiny v strednom, strednom Rusku a na juhu krajiny. Mnohí pestovatelia zeleniny ocenili výhody tejto novej hybridnej formy a tiež si všimli schopnosť dosiahnuť vysoký výnos aj za nepriaznivých pestovateľských podmienok.Komentáre:

 1. Moogule

  I must tell you this is a false path.

 2. Fallamhain

  absolutely agree

 3. Hanisi

  The very excellent idea

 4. Aratilar

  It's the scandal!Napíšte správu