Nápady

Charakteristika odrôd zemiakov „jarná ružová“ a „jarná biela“

Charakteristika odrôd zemiakov „jarná ružová“ a „jarná biela“


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Horné zemiaky sa vyznačujú vysokým výnosom. Opis odrody ju charakterizuje ako somatická mutácia trojrozmernej hybridnej formy získanej za účasti odrôd S.demissum, S. stoloniferum, S. tuberosum.

Morfologické znaky

V súčasnosti pestovatelia pestujú dve odrody tejto ultimátnej stolovej odrody, ktoré majú mierne rozdiely v morfologických vlastnostiach.

Zemiaková „jarná ružová“Zemiakové „jarné biele“
Veľmi skorá odroda stolov zapísaná do štátneho registra odrôd v roku 1994Veľmi skorá odroda stolov zapísaná do štátneho registra odrôd v roku 1994
Kvety sú ružové. Hľuzy sú dlhé oválne s hmotnosťou do 135 g. Kôra hľúz je ružová, s červenými očami. Buničina je biela. Vhodný na šaláty, opekanie a varenie. Skladovateľnosť je uspokojivá a dobrá. Odroda veľmi dobre reaguje na aplikáciu hnojív, čo prispieva k výraznému zvýšeniu úrody.Kríky sú stredne vysoké, vzpriamené, vo fáze zrenia je výrazné uloženie. Listy sú veľké, svetlo zelené, so silnou disekciou. Kvety sú svetlo fialová. Buničina je biela. Hľuzy sú oválne, biele, s malými malinovými očami. Priemerná hmotnosť obchodovateľných hľúz je približne 140 g
Vykazuje stabilnú odolnosť voči plesni. Chrasta a vírusy sú mierne ovplyvnenéVykazuje stabilnú odolnosť voči plesni. Chrasta a vírusy sú mierne ovplyvnené

Ekonomické a biologické charakteristiky

Odroda je rezistentná na rakovinu zemiakov, vysoko rezistentná na makrosporiózu. Pozoruje sa priemerná rezistencia na vírusové ochorenia a relatívna rezistencia hľúz voči plesni. Priemerné výnosy dosahujú 55 t / ha. Priemerný počet hľúz na krík sa pohybuje od 9 do 15 kusov. Obchodovateľnosť so zemiakmi dosahuje 94 - 96%. Priemerný obsah škrobu je od 12 do 16%. Odroda sa vyznačuje dobrou udržiavacou kvalitou - na úrovni 90 - 94%.

Aký druh zemiakov si vybrať

Výhody pre jarné hľuzy zemiakov:

 • vynikajúca chuť;
 • zlá stráviteľnosť buničiny;
 • nedostatok stmavnutia buničiny počas krájania a varenia.

Zemiakové šupky a vírusy odrôd zemiakov „jarná ružová“ a „jarná biela“ sú mierne ovplyvnené, čo znižuje potrebu používať chemikálie na spracovanie výsadby. Hodnota odrody je skorá zrelosť, vysoké výnosy a predajnosť zemiakov. Priemerná doba od sadeníc do technickej zrelosti hľúz je 73 dní. Celkový výnos pri pestovaní na pozemkoch pre domácnosť pri dodržaní poľnohospodárskej technológie sa môže pohybovať od 32 do 41 kg na 10 metrov štvorcových. m.

Poľnohospodárska technológia

Pri pestovaní zemiakov v strednom Rusku sa plodina tvorí asi za tri mesiace. Na zvýšenie produktivity je potrebné dodržiavať nasledujúce pravidlá pre pestovanie zemiakov na osobnom pozemku:

 1. Osivo by sa malo umiestňovať do oblastí po trvalých trávach, ako aj do zimných plodín a strukovín.
 2. Na výsadbu sa odporúča používať čisté hľuzy s hmotnosťou od 50 g do 100 g, ktoré prešli kvalitnou výsadbou.
 3. Po postupe pre zahrievanie hľúz by sa malo vykonať preventívne ošetrenie sadivového materiálu roztokom síranu meďnatého pripraveného v množstve 1 lyžička. látky na 3 litre čistej vody.
 4. Miesto by malo byť dostatočne osvetlené a hneď pred výsadbou ho vykopať do hĺbky jednej bajonety lopaty a uvoľniť pôdu.
 5. Pri pestovaní zemiakov je čerstvý hnoj zakázaný, musí sa nahradiť kvalitným humusom.
 6. Na odstránenie hrdze zemiakových hľúz by sa koreňový výsadba výsadby mala vykonávať pomocou roztoku na báze 3 lyžíc. l. superfosfát zriedený v 10 litroch vody.
 7. Optimálna teplota pre rast a vývoj zemiakov sa pohybuje od 18 ° C do 22 ° C a akékoľvek výkyvy môžu nepriaznivo ovplyvniť nielen celkový výnos, ale aj kvalitu hľúz.

Odrody skorého dozrievania majú extrémne rýchly rast vrcholov, ako aj rýchlu tvorbu hľúz, a práve tento druh je vhodný na skorý zber, ktorým sú jarné zemiaky.

Odporúča sa pestovať zemiaky v oblastiach, kde sa táto rastlina za posledné 3 až 4 roky pestovala. Na zachovanie úrody vlastníci pozemkov a záhradných pozemkov používajú pivnice, pivnice a podzemia, v ktorých je možné udržiavať teplotu na 5 - 6 ° C.

Po prečítaní príslušného článku na našej webovej stránke sa tiež budete môcť oboznámiť s charakteristikami zemiakov Aurora.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Cenovo výhodná stolová odroda s názvom Jar môže vytvárať ružové aj biele hľuzy, ktoré sú dobré ako prísada do polievok, šalátov a hlavných jedál. Táto odroda, ktorá je v našej krajine obľúbená, poskytuje približne dva mesiace po výsadbe úrodu obchodovateľných hľúz. Zemiaky sú mimoriadne citlivé na aplikáciu organických a minerálnych hnojív. Pri pestovaní osiva v zhutnenej pôde výrazne klesá produktivita.

Ako udržať zemiaky do jari

Odroda "Jar" ​​je rozdelená na zóny v mnohých regiónoch európskej časti Ruska, ako aj na Sibíri. Úspešne ju pestujú pestovatelia zeleniny na účely skorej destilácie mladých zemiakov a na predaj na trhu. Odroda je veľmi produktívna a s dobrou starostlivosťou vám umožní získať z každého kríka až 1,5 kg zarovnaných hľúz zemiakov.Komentáre:

 1. Tygogis

  Klass ... kôň v plynovej maskeeeeeeeeeeeee

 2. Rutley

  Nie. Nič z toho nie je pravda. Nehovorím o rozhovore, hovorím konečne. Všetky argumenty sú gamno.

 3. Garion

  Mýliš sa. Pošlite mi e -mail na pm.

 4. Hipolit

  Give we'll talk, me is what to say.

 5. Walford

  Question is the ideal answerNapíšte správu