Tipy

Odrody zemiakov "Agria": opis a vlastnosti pestovania

Odrody zemiakov "Agria": opis a vlastnosti pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vysoko výnosná holandská odroda zemiakov s univerzálnym účelom „Agria“ sa vzťahuje na sezónu a umožňuje vám získať plnú úrodu obchodovateľných koreňových plodín za 110 až 120 dní.

Morfologické znaky

V posledných rokoch mnohé z najzaujímavejších holandských odrôd zemiakov, vrátane Agrie, pestovali vo veľkých množstvách mnohí domáci pestovatelia zemiakov.

Zemiaková krovina tejto odrody sa vyznačuje strednou rastovou silou. Korálky kvetov bielej farby. Obdobie od sadeníc po technickú zrelosť je 110 dní. Tvorba bobúľ je zriedkavá.

Zemiaky „Agria“ majú vynikajúcu odolnosť voči rakovine a háďatkám zemiakovým, ale sú dosť citlivé na neskoré plesne a chrasty. Rastlina je mierne ovplyvnená kučeravosťou listov a mozaikou.

Ekonomické a biologické charakteristiky

Koreňové plodiny zemiakov Agria sú pokryté žltou, pomerne hustou šupkou s povrchovými očami. Tvar je koreňovo-oválny. Priemerná hmotnosť nepresahuje 137 gramov. Dužina zemiaka je žltá s obsahom škrobu 8,1 - 16,4%. Účel koreňových plodín je univerzálny.

Hodnota tejto odrody je stabilný výnos, vynikajúca chuť koreňových plodín, vhodnosť zozbieranej plodiny pre priemyselné spracovanie a vysoká odolnosť proti háďatkom. Celkový výnos v súlade s poľnohospodárskou technológiou sa pohybuje od 202 do 319 kg / ha. Skladovateľnosť najmenej 76%, obvykle 85%.

Zemiaky "Agria": vlastnosti odrody

Pestovanie zemiakov

Odrody zemiakov "Agria" pre rast, kvitnutie a tuberizáciu vyžadujú štandardný teplotný režim na úrovni 16 - 22 ° C. Masové klíčenie správne pripravených hľúz zemiakov sa začína, keď sa pôda zahreje v hĺbke výsadby 7-8 ° C.

Pri pestovaní zemiakov „Agria“ sa musia dodržiavať tieto požiadavky:

  • mali by sa uprednostňovať ľahké a stredne veľké pôdy, chernozem, hlinité, piesčité pôdy s mierne zásaditou alebo neutrálnou reakciou;
  • plocha na pestovanie zemiakov by mala byť čo najotvorenejšia, osvetlená Slnkom, s prítomnosťou hlbokej ornej vrstvy a vysokej úrovne obsahu humusu;
  • pôda na výsadbu zemiakov by sa mala pripraviť od jesene orbou miesta na bajonet lopaty a opatrne odstrániť všetky buriny;
  • na jeseň je vhodné vykonať aplikáciu organických a minerálnych hnojív, hnojivá s obsahom dusíka sa najlepšie aplikujú na jar, priamo pri pestovaní zemiakov;
  • počas sezóny je potrebné vykonať najmenej dva kopce zemiakových kríkov: prvé hájenie sa uskutoční potom, čo sadenice dosiahnu výšku 14 - 15 cm, a druhýkrát sa musia hájky vysádzať až druhýkrát po začiatku kvitnutia.

Je potrebné pripomenúť, že sadenice sa objavia najneskôr mesiac po výsadbe, priemerná doba závisí od kvality semien, ako aj od klimatických a teplotných podmienok.

Vo fáze kvitnutia je najväčšia potreba rastlín vo vode. Počas tohto obdobia dochádza k viazaniu hľúz. Zavlažovanie zemiakov je tiež potrebné pri prvých známkach vysychania z pôdy. Potom je potrebné uvoľniť pôdu a vykonať opätovné pokúšanie zemiakových kríkov. Počas vegetačného obdobia by sa sadivové zemiaky mali zbaviť buriny.

Pri nedostatku dusíka v pôde sa zemiakové vrchy vyvíjajú veľmi zle a kríky rastú slabé, s malými a riedkymi listami. Nedostatok fosforu spôsobuje tuposť a kučeravosť listov. Podlhovasté a svetlé listy zemiakov signalizujú nedostatok draslíka v zemi. Hnednutie listov je vyvolané nadmerným zalievaním a nedostatkom horčíka alebo zinku. Pravidelné kontroly výsadby umožňujú včasnú identifikáciu a odstránenie problémov s podvýživou rastlín.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Na pestovanie na domácich pozemkoch sa odporúča vyberať výlučne odrody zemiakov a nematoderióznych druhov zemiakov. Odroda "Agria" získala medzi pestovateľmi zeleniny veľkú obľubu nielen u nás, ale aj v zahraničí. Je nenáročný a vykazuje vysokú produktivitu. Recenzie pestovateľov zemiakov o tejto odrode sú iba pozitívne a charakterizujú zemiaky Agria ako ležiace, veľkoplodé a veľmi chutné.

Tajomstvo vysokej úrody zemiakov

Zemiaky tejto odrody sú vysoko obchodovateľné. Hľuzy sa ľahko olúpajú, prakticky nevaria, majú výraznú zemiakovú arómu a vynikajúcu chuť. Vysoká odolnosť proti porážke mnohých chorôb a rastlinných parazitov významne znižuje potrebu používania chemikálií počas pestovania plodín, čo zvyšuje hodnotu a užitočnosť hľúz zemiakov, ktoré sú vhodné aj pre detskú výživu.


Pozrite si video: pestovanie zemiakov (November 2022).