Dom a záhrada

Uhorka „Zyatek f1“: charakteristika odrody a pravidlá pestovania

Uhorka „Zyatek f1“: charakteristika odrody a pravidlá pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Veľmi skorá partenokarpická hybridná forma uhoriek so samičím kvitnutím typu „Zyatek f1“ je určená na pestovanie na otvorenom teréne a vo filmových skleníkoch. Tento populárny hybrid spoločnosti Gavrish, FGBNU VNIIO, je zaradený do štátneho registra a je ideálny na pestovanie pod filmovými prístreškami na osobných pozemkoch v celom Rusku.

Opis stupňa

Uhorka „Zyatek f1“ je hybridná forma s vysokými výnosovými ukazovateľmi, vhodná na použitie v šalátoch, morení a morení. Kríky sa vyznačujú strednou postavou a stúpaním. Rastlina je odolná voči chorobám a môže sa pestovať na otvorenom a chránenom podklade.

V listoch listov sa tvoria 2 až 6 vaječníkov. Zelentsy sú valcovité, hľúzovité, bielo-tŕňovité, bez horkosti, so šťavnatou a sviežou dužinou. Hlavná farba je zelená, sú tam biele pruhy. Dĺžka zeleného materiálu nepresahuje 12,5 cm a priečna veľkosť je približne 3,7 cm. Priemerná hmotnosť plodu nepresahuje 95 gramov.

Výhody a nevýhody

Hybridná forma „Zyatek f1“ je dokonale prispôsobená na pestovanie v domácich záhradách na území našej krajiny a má nasledujúce vlastnosti:

 • vynikajúca chuť a vzhľad ovocia;
 • univerzálnosť použitia uhoriek;
 • schopnosť zbierať neprerastené zelené uhorky alebo uhorky;
 • vysoký celkový výťažok;
 • prispôsobivosť mnohým nepriaznivým poveternostným faktorom;
 • dobré prežitie sadeníc a vysoké klíčenie semien;
 • schopnosť prepravovať plodiny na veľké vzdialenosti;
 • nenáročnosť, pokiaľ ide o starostlivosť;
 • dobrá odolnosť proti kadosporióze, VOM, LMR a NMR.

Priemerný výnos jednej rastliny s náležitou starostlivosťou je najmenej 7 kg. Komerčný výnos je asi 13,2 kg na meter štvorcový. Hybridná forma úspešne kombinuje vynikajúcu chuť chrumkavých, voňavých plodov a univerzálnosť ich použitia.

Ako pestovať uhorky

Výsevné pravidlá

Aby ste získali rastlinu s maximálnym výnosom a dlhým obdobím plodenia, musíte sledovať všetky fázy výsevu a výsadby uhoriek „Zyatek f1“.

Predsieňová úprava osiva

Semená uhorky "Zyatek f1" vyrába niekoľko spoločností. Pestovatelia zeleniny majú možnosť nakúpiť osivo v balení „Economy“, v ktorom je 10 kusov, av balení „Farmár“, ktoré obsahuje 100 semien, ako aj v balení potiahnutých semien balených v 40 kusoch.

Potiahnuté semená nepotrebujú prípravok pred výsevom. Bežné osivo by sa malo pripraviť pred sejbou, pričom by sa malo prijať také opatrenie, ako je triedenie, preventívna dezinfekcia, stvrdnutie a namáčanie. Príprava osiva pred výsevom je jednou z najdôležitejších agrotechnických metód, ktorá umožňuje zvýšiť klíčivosť semenného materiálu.

Otvorená sejba

Uhorka „Zyatek f1“ sa môže pestovať priamym výsevom. Výsev priamo na hrebene v skleníkoch sa uskutočňuje v polovici mája. Pri výseve na hrebeňoch otvoreného terénu by ste mali počkať ďalší týždeň alebo dva, čo plodiny poistí pred neskorými mrazmi. Vzor pristátia - 50 x 50 cm. Rastlina rodí 42. deň po objavení sa celých sadeníc.

Získanie sadeníc

Nie je potrebné ponáhľať sa so začiatkom pestovania sadeníc uhoriek, pretože zarastené výhonky sa vyznačujú zlým prežitím. Výsev sadby sa vykonáva koncom apríla. Uhorky „Zyatek f1“ sa vyznačujú priateľským a rýchlym klíčením a umožňujú vám získať veľmi kvalitné a životaschopné sadenice. Pestuje sa v skleníku aj vo vnútorných podmienkach.

Pre klíčenie semien je optimálna teplota 25 - 30 ° C. Hĺbka výsevu semien v živnej pôde, ktorá je naplnená jednotlivými sadenicami, je 2 až 3 cm. Sadenice uhoriek sa polejú vodou za deň alebo dva. Pri pestovaní sadeníc je potrebné pôdu a vrchné šaty dvakrát vyplniť komplexnými hnojivami. Týždeň pred výsadbou na stále miesto sa sadenice ochladia.

Pestovanie uhoriek

Uhorka „Zyatek f1“ je nenáročná na odchod a je spokojná s včasným zalievaním, kultiváciou, burinou a orovnávaním.

Na otvorenom priestranstve

Pestovanie uhoriek na otvorenom poli má niektoré vlastnosti, ktorých dodržiavanie vám umožní získať dobrú úrodu kvalitnej zelene:

 • keď sa objavia prvé výhonky, je potrebné vykonať povrchové uvoľnenie pôdy okolo rastlín;
 • na zavlažovanie sa používa teplá voda;
 • frekvencia zavlažovania je 2 - 3-krát týždenne;
 • Počas vegetačného obdobia sa vykonáva 3 až 4 vrchné úpravy plnými zloženými minerálnymi alebo komplexnými hnojivami;
 • buriny je potrebné starostlivo a pravidelne odstraňovať v radoch a radoch medzi hrebeňmi.

Na zjednodušenie údržby, ako aj na zlepšenie teploty a vodného režimu hrebeňov s uhorkami je lepšie mulčovať. Na každý štvorcový meter pristávacej plochy sa odporúča pestovať najviac 2-4 rastliny.

V skleníku

Vo vnútri skleníka má pestovateľ zeleniny veľkú príležitosť samostatne vytvárať a kontrolovať podmienky pestovania úpravou teploty a vlhkosti. Starostlivosť o uhorky v uzavretom teréne spočíva v včasnom formovaní a správnom štiepení rastlín, pravidelnom zalievaní, obliekaní vrchných častí a kontrole mikroklimatických ukazovateľov.

 1. V slnečných dňoch je žiaduce udržiavať teplotu vzduchu na 26-29 ° C, vykonávať pravidelnú ventiláciu, a za oblačného počasia môže byť teplota okolo 21-23 ° C.
 2. Horná časť stonky hlavnej uhorky by sa mala zovrieť v okamihu, keď vyrastie mreže asi o 20 - 25 cm.
 3. Pôda na hrebeni uhoriek v skleníku by mala byť neustále vlhká, ale nemala by byť zamokrená.
 4. Prvé obliekanie sa vykonáva približne mesiac po výsadbe sadeníc, potom sa obliekanie vykonáva približne raz za týždeň.
 5. Ako hnojivá je povolené používať také minerálne zložky, ako je dusičnan amónny, močovina, amofos, superfosfáty, ako aj výrobky Kemira alebo PUM-1.
 6. Produktivita tejto zeleninovej záhradnej plodiny sa významne zvyšuje pri pravidelnom používaní vysokokvalitného hnoja na vrchnú úpravu.

Zber by sa mal vykonávať pravidelne, najlepšie ráno, a mal by byť sprevádzaný odstránením nevyhovujúcich skleníkov alebo poškodenej zelenej hmoty rastliny.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o skorých odrodách uhoriek.

Najlepšie odrody uhoriek

Recenzie pestovateľov zeleniny

Uhorka Zyatek má vo väčšine prípadov veľmi dobré recenzie od pestovateľov zeleniny. Hybrid funguje rovnako dobre pod krytom filmu aj pri pestovaní bez krytu. Uhorky sú vytvorené hladké a krásne. Plodina dozrieva priateľsky, dostatočne rýchlo, žihľava nie je označená. Mierne kolísanie teploty prakticky nemá badateľný negatívny vplyv na rastliny.

Pri správnom formovaní sú výťažky uhoriek veľmi vysoké a plodnice sú dlhé. Aj za nepriaznivých poveternostných podmienok rastie zeleň veľmi chutne, bez prítomnosti horkosti, chrumkavosti a voňavosti. Kôra ovocia je veľmi tenká, semená sú malé a dužina je sladká a príjemná. Hybridná forma „Zyatek f1“ si, samozrejme, zaslúži pozornosť a nevýhody pestovateľov zeleniny zahŕňajú iba relatívne vysoké náklady na semenný materiál.Komentáre:

 1. Mikataxe

  SHOULD LOOK)))

 2. Yozshujora

  What words ... greatNapíšte správu