Rada

Opis najlepších herbicídov z bradavíc a pravidlá liečby

Opis najlepších herbicídov z bradavíc a pravidlá liečby


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Použitie herbicídov z boľševníka umožňuje dosiahnuť vynikajúce výsledky. Aby ste sa vyrovnali s nebezpečnou burinou, odporúča sa zvoliť správny liek. Dnes existuje veľa liekov, ktoré sa líšia zložením a mechanizmom účinku. Pri dôslednom dodržiavaní pokynov vám umožňujú odstrániť problémy v krátkom čase. V takom prípade musia byť prijaté bezpečnostné opatrenia.

Vlastnosti boja proti boľševníkovi s chemickými prostriedkami

Ošetrenie výsadieb herbicídmi pomáha vyrovnať sa s nebezpečnou burinou - boľševníkom. Postrek sa odporúča od chvíle, keď boľševník začne dorastať späť do začiatku kvitnutia. Za najefektívnejší spôsob sa považuje použitie herbicídov v štádiu hromadného rastu. Toto obdobie pripadá na koniec mája a začiatok júna.

Práca v tomto období pomáha zjednodušiť metódy striekania a znížiť riziko popálenia. Keď semená začnú na boľševníku dozrievať, ošetrenie sa stane menej efektívnym. Po odkvitnutí samotný boľševník odumiera - bez použitia herbicídov.

Spracovanie rastlín stojí dvakrát. V takom prípade sa odporúča udržiavať interval 30-40 dní. Pri používaní herbicídov je dôležité zabezpečiť, aby nielen padali na listy, ale aby stekali aj do výtoku z listov. Produkt by mal byť tiež hojne navlhčený generatívnymi výhonkami a kvetmi.

Recenzia herbicídov z boľševníka

Dnes je známe veľké množstvo účinných liekov, ktoré vám umožňujú vyrovnať sa s boľševníkom.

Chobotnica navyše

Na prípravu pracovného roztoku bude potrebných 84 mililitrov látky. Toto množstvo sa zmieša s 10 litrami vody. Potom môžete vykonať spracovanie rastlín.

Hurikán Forte

Ak chcete získať užitočné zloženie, musíte zobrať 90 mililitrov produktu a zmiešať s vedrom s tekutinou. Postrek kultúry sa uskutoční okamžite po rozmnožovaní.

Agrokiller z boľševníka

Na prípravu pracovného roztoku sa koncentrovaný produkt zmieša s trochou vody. Potom pridajte požadovaný objem kvapaliny. Na 3 litre vody stojí za to vziať 30-40 mililitrov drogy.

Roundup

Na prípravu pracovnej tekutiny musíte zobrať 120 mililitrov látky a zmiešať s 10 litrami vody. Spravidla stačí jediný postrek výsadby.

Glyfosát

Jedná sa o veľmi účinné činidlo, ktoré vstupuje do buniek rastliny a vyvoláva porušenie jej metabolizmu. Kravský paštrnák postupne žltne a vädne. K odumretiu rastlín dôjde v priebehu 1-2 týždňov po ošetrení. Glyfosát je účinnou látkou mnohých herbicídov.

Tornádo

Toto je účinný prostriedok nápravy, ktorý sa používa v boji proti boľševníkovi. Za týmto účelom vezmite 200 mililitrov látky do vedra s vodou.

Mleté z boľševníka

Účinným prostriedkom na boj proti boľševníkovi je prípravok Ground. Za účinnú látku sa považuje glyfosát, ktorý je derivátom glycínu. Zem patrí do skupiny systémových herbicídov, ktoré majú trvalý účinok. S jeho pomocou je možné zničiť veľkú kategóriu zelených burín, vrátane boľševníkov.

Klaus Weed Control Concentrate

Tento nástroj je v boji proti boľševníkovi vysoko efektívny. Na zvládnutie problému je potrebné použiť vyššie dávkovanie. Aby ste to dosiahli, pre 10 litrov vody stojí za to odobrať 240-480 mililitrov látky. Rastliny sa odporúča spracovať na jar. Keď sa objaví nový rast, postrek sa opakuje.

Deimos

Tento efektívny nástroj sa používa na čistenie panenských oblastí, miest v blízkosti plotov alebo chodníkov. Prípravok spôsobuje odumieranie buriny a počas vegetačného obdobia sa v pôde úplne rozkladá. Kompozícia má vysokú mieru penetrácie. Na prípravu pracovného roztoku musíte zmiešať 30 mililitrov látky s 3 litrami vody.

Glyfor

Toto je high-tech liek s nepretržitým pôsobením. Je kompatibilný s väčšinou pesticídov. Kompozíciu je možné použiť na jar a na jeseň. 2-3 hodiny po ošetrení sa sedimentmi nevymyje.

Látka sa rýchlo rozkladá v pôde a nehromadí sa v kultúrnych rastlinách.

Pravidlá riešenia buriny

Aby droga nepoškodila ľudské zdravie, pri spracovaní výsadby stojí za to používať ochranné prostriedky. Musia vylúčiť kontakt látky s pokožkou a v dýchacom systéme. Na tento účel sa odporúča použiť nasledujúce ochranné prostriedky:

 • špeciálny nepremokavý oblek - musí mať kapucňu;
 • okuliare, maska ​​na tvár;
 • rukavice;
 • čižmy.

Ak plánujete nezávislé spracovanie výsadby, treba mať na pamäti, že potenciálna hrozba pre zdravie sa zvyšuje dvakrát. V prvom rade je samotná burina nebezpečná, pretože obsahuje jedovatú šťavu. Chyby v príprave a použití chemického prípravku môžu navyše viesť k intoxikácii tela.

Aby ste sa vyhli nebezpečným následkom, stojí za to dodržiavať niekoľko odporúčaní. Pomôžu znížiť všetky hrozby. V takom prípade sa odporúča dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 1. Maximálny efekt je možné dosiahnuť spracovaním boľševníka na jar, keď sa burina ešte len začína rozvíjať. Najlepšie je zákrok vykonať v máji až júni. V každom prípade sa odporúča veľkokvet pred postrekom postriekať.
 2. Stojí za to vykonať postup v teplom a pokojnom počasí. Je dôležité zabezpečiť, aby neexistovalo priame slnečné svetlo.
 3. Na druhý deň by nemalo pršať.
 4. Pri príprave pracovného roztoku musíte striktne dodržiavať pokyny na prípravu.
 5. Pri postrekovaní rastlín sa musia dodržiavať bezpečnostné pravidlá.
 6. Ak potrebujete zmiešať koncentrát s vodou, mali by ste použiť plastové nádoby. Látka by nemala prísť do kontaktu s pozinkovanými povrchmi.
 7. Pri spracovaní rastlín sa odporúča postupovať rovnomerne.
 8. Na ochranu susedných plodín by mali byť počas spracovania pokryté fóliou.
 9. Pri spracovaní letnej chaty stojí za to informovať susedov o tom. Budú si môcť zabezpečiť svoju výsadbu alebo vykonať súčasné spracovanie svojho územia.

Preventívne opatrenia

Semená bradavíc sú aktívne distribuované automobilmi.

Najjednoduchšou preventívnou metódou sa považuje hustý plot, ktorý sa stane spoľahlivou bariérou proti škodcom.

Na ničenie burinových semien sa používa pôdny herbicíd na báze glyfosátu. Záhony sa odporúčajú spracovávať v lete a na jeseň.

Systematicky sa oplatí skontrolovať váš web. Mladý rast sa odporúča včas spracovať alebo vykopať. Ak sa tak nestane, po roku môže byť lokalita pokrytá hustými húštinami..

Nezabudnite dôkladne umyť všetky náradia, ktoré prišli do kontaktu s nebezpečnou rastlinou. Ochranný odev by sa mal umyť ihneď po ukončení práce.

K dosiahnutiu vynikajúcich výsledkov prispieva použitie herbicídov z boľševníka. Aby bol postrek čo najefektívnejší, je dôležité zvoliť správne zloženie produktu a dôsledne dodržiavať pokyny na jeho použitie. Pri spracovaní nebezpečného zariadenia by ste mali dodržiavať bezpečnostné opatrenia.Komentáre:

 1. Macdhubh

  Domnievam sa, že sa mýlite. Poďme diskutovať. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 2. Akshobhya

  Toto sú správne informácie.

 3. Calan

  Súhlasím, veľmi užitočná vec

 4. Marly

  Šťastný nový rok všetkým spisovateľom a čitateľom! Nech je šťastie v novom roku hojné pre celú vašu rodinu. Max

 5. Kotori

  This remarkable idea is just about

 6. Brodie

  Zistil som, že je to chyba.Napíšte správu