Návrh

Nové a sľubné zemiaky "Vasily"

Nové a sľubné zemiaky "Vasily"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nová a sľubná odroda zemiakov „Basil“ chovaných špeciálne na pestovanie na domácich pozemkoch. Odroda v súčasnosti ešte nebola zapísaná do štátneho registra Ruskej federácie.

Vlastnosti triedy

Zemiakový „Basil“ patrí do kategórie odrôd strednej sezóny. Podrobný opis odrody je uvedený v škôlke MVO Záhrady Ruska, ktorá sa v súčasnosti zaoberá distribúciou semenného materiálu tohto zemiaka. Odroda sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou voči suchu a pomerne vysokou odolnosťou proti poškodeniu hlavnými chorobami zemiakov.

Je pozoruhodné, že odrody zemiakov „Basil“ dokážu veľmi rýchlo vytvoriť vzdušnú vegetatívnu masu. Kríky sú formované pomerne vysoko, zvisle, dobre listnaté. Silná časť stonky prispieva k vynikajúcemu tieňovaniu pôdy a neumožňuje rast burín.

Kvitnutie kríkov je hojné a dlhé. Korálky kvetov bielej farby. V období hromadného zberu sa pod každým zemiakovým kríkom vytvorilo 5 až 10 veľkých, zarovnaných hľúz guľatého tvaru.

Vysokokvalitné sadivo zemiakov nie je luxusom, je však potrebné starostlivo zvážiť výber sadivového materiálu, ako aj vykonať kompetentnú výsadbu a ďalšiu starostlivosť.

Ako pestovať skoré zemiaky

Výsadba zemiakov v polovici sezóny

Výsadba odrôd zemiakov "Basil" nemá výrazné rozdiely od technológie výsadby iných stredne skorých a stredne neskorých odrôd. Hlavné požiadavky a odchýlky správnej výsadby sadiva zemiakov sú tieto:

 • v závislosti od klimatických prvkov a poveternostných faktorov v kultivačnej zóne sa výsadba môže vykonávať od konca apríla do polovice mája, odporúča sa ukončiť túto udalosť pred prvými júnovými dňami;
 • pôda v mieste pestovania zemiakov by sa mala zohriať na najmenej 10 ° C;
 • pol hodiny pred výsadbou by sa semeno malo namočiť do slabo ružového roztoku manganistanu draselného alebo do 1% roztoku kyseliny boritej;
 • štandardná vzdialenosť medzi vysadenými hľúzami by mala byť asi 0,40 - 0,45 ms rozstupom riadkov 0,7 m.

Pred výsadbou zemiakov sa odporúča klíčiť pripravené a triedené hľuzy. Je vhodné začať klíčiť asi niekoľko týždňov pred výsadbou.

Je potrebné si uvedomiť, že táto odroda zemiakov veľmi zle reaguje na nadmernú vlhkosť pôdy. V oblastiach a pristávacích oblastiach, kde sa podzemná voda nachádza nad 0,5 - 0,7 m alebo kde sa nadmerná voda môže hromadiť v pôde pod vplyvom iných faktorov, sa musia na výsadbu vytvoriť vyvýšené hrebene.

Funkcie starostlivosti

Odrody zemiakov „Vasily“ sa týkajú nenáročných odrôd, ktoré si vyžadujú jednoduchú technológiu na vytvorenie stabilnej plodiny:

 1. Niekoľkokrát v priebehu sezóny by sa malo vykonávať hájenie, ktoré nielen zlepšuje prevzdušňovanie pôdy, ale tiež zlepšuje proces tvorby hľúz.
 2. V období sucha by sa mali kríky zemiakov napojiť tak, aby sa do každého kríka pridalo najmenej 10 až 12 litrov vody.
 3. Odporúčame doplniť zálievku koreňovým dresingom. Na tento účel sa najčastejšie používa zhnitý hnoj, ako aj vysoko kvalitné komplexné hnojivá, ktoré neobsahujú chlór a jeho zlúčeniny.
 4. Na ochranu proti škodcom a najbežnejším chorobám by sa počas sezóny malo vykonávať niekoľkokrát profylaktické postrekovanie tekutinami Fitosporin-M, Ordan, Kurzat alebo Bordeaux.

Je dôležité pravidelne kontrolovať rastliny a ak existujú príznaky podvýživy, vykonať listové kŕmenie. Medzi riadkami je tiež potrebné vykonávať odstraňovanie buriny a uvoľňovanie pôdy.

Po prečítaní príslušného článku sa tiež môžete dozvedieť o odrodových vlastnostiach zemiakov Courage.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Zemiaky „Vasily“ sa nedávno objavili na trhu so sadivom. Výrobcovia vyhlásili túto odrodu za veľmi sľubnú pre záhradkárstvo.

Ako pestovať zemiaky

Recenzie tejto odrody nie sú v súčasnosti početné a niektorí pestovatelia zeleniny stále dostávajú iba prvé úrody po výsadbe semenného materiálu. V posledných rokoch bola táto odroda silne náchylná na hmyzích škodcov, s ktorými sa mnohí pestovatelia zemiakov vyrovnali s použitím produktov ako Decis, Fastak, Ratibor a Arivo. Celkový dojem medzi väčšinou záhradníkov, ktorí pestujú zemiaky Vasily na tejto odrode, je celkom priaznivý.Komentáre:

 1. Muhunnad

  Včera stránka nefungovala, niekde okolo 12-tej, prečo?

 2. Healleah

  podla mna nemas pravdu. mám istotu. Poďme diskutovať. Napíšte mi do PM, budeme komunikovať.

 3. Ritter

  Ospravedlňujem sa, ale myslím si, že sa mýlite. Ponúkam o tom diskutovať. Napíš mi v PM, zvládneme to.

 4. Shaktitaur

  Ale ďalší variant je?

 5. Kazilar

  Aké abstraktné myslenie

 6. Aren

  som toho istého názoru.

 7. Monroe

  Je jednoducho bezkonkurenčná :)Napíšte správu