Tajnosť

Zemiaky „Bellarosa“: najlepšia rozmanitosť nemeckého výberu

Zemiaky „Bellarosa“: najlepšia rozmanitosť nemeckého výberu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zemiaková "Bellarosa" je odroda stolových odrôd. Pôvodcom odrody je spoločnosť "Europlant Pflanzenzucht-Gmbh". Zemiaky odrody Bellarosa boli pred desiatimi rokmi zaradené do štátneho registra výsledkov šľachtenia a odporúčajú sa na pestovanie v Ruskej federácii na území oblastí Volga-Vyatka, Stredná čierna zem a Ural.

Vlastnosti triedy

Zemiaky "Bellarosa" - vysoká rastlina, stredne veľká, vzpriamená. Koruna kvetov strednej veľkosti, sfarbenie červeno-fialovej. Listy sú veľké, uzavreté. Koreňové plodiny majú oválny tvar, sú pokryté mierne drsnou pokožkou červenkastého odtieňa a majú malé oči. Buničina je béžová a žltá. Ukazovatele škrobu sú 12,6 - 15,7%. Priemerná hmotnosť koreňovej plodiny sa pohybuje od 117 do 207 g.

"Bellarosa "sa vyznačuje rezistenciou voči pôvodcovi rakoviny zemiakov a cystotvorným háďatkom zemiakovým. Odroda je zrelá a umožňuje získať pomerne skorú úrodu. Celkový výnos je 169 - 326 kg / ha. Chuť zemiakov sa hodnotí ako dobrá. Štandardný výnos koreňových plodín vysokokvalitných druhov sa pohybuje od 82% do 99%. Zber sa vykonáva už niekoľko mesiacov po výsadbe.

Výsadba zemiakov

Výsadba zemiakov odrody Bellarosa je najlepšie umiestniť na miesto po takých rastlinných rastlinách, ako je kapusta, uhorky alebo strukoviny, ktoré sa pridržiavajú štandardného vzoru 60 x 35 cm s 8 až 10 cm prehĺbením sadivového materiálu. Pristátie sa vykonáva v súlade s nasledujúcimi odporúčaniami:

  • Nevyhnutným predpokladom na dosiahnutie vysokého výnosu je správna príprava hľúz pred výsadbou, ktorá zahŕňa klíčenie vo svetle a spracovanie nielen dezinfekčnými prostriedkami, ale aj špeciálnymi stimulátormi rastu určenými pre rastlinné plodiny.
  • Na výsadbu je vhodné pripraviť lokalitu v jesennom období po hlbokom výkopu so zavedením základných hnojív. V tejto fáze je najlepšie použiť zhnitý hnoj.
  • Na jar sa výsadba vykonáva obvyklým spôsobom podľa odporúčanej schémy. K výsadbovým otvorom sa pridá hrsť úrodnej zmesi pôdy s drevným popolom.
  • V závislosti od typu pôdy a klimatických prvkov v pestovateľskej oblasti si môžete vybrať jednu z metód výsadby: hladkú, na hrebeňoch alebo na hlinených hrebeňoch.
  • Výsadbové obdobia sa v každom prípade vyberajú jednotlivo a nespoliehajú sa iba na vlastnosti a opis odrody, ale aj na počasie a klímu.

Po výsadbe by sa mal povrch pôdy úhľadne, ale dôkladne vyrovnať zhrabnutím.

Zemiaky: výsadba pod kompostom

Funkcie starostlivosti

Zemiaky „Bellarosa“ sú jednou z najsľubnejších a nenáročných odrôd, ktorých znakom je schopnosť vytvárať vysokokvalitné plodiny vysokej kvality, a to aj v pomerne náročných podmienkach.

Pestovatelia zemiakov musia poznať niektoré vlastnosti starostlivosti o výsadbu.

  • Je potrebné dbať na udržanie čistoty a včasné odstránenie buriny.
  • Po silných dažďoch, ako aj pri zavlažovacích opatreniach prijatých s cieľom zabrániť tvorbe pôdnej kôry je potrebné vykonať plytké uvoľnenie pôdy.
  • Na získanie najzdravších a najkvalitnejších ekologických rastlinných výrobkov sa odporúča používať hnoj ako hnoj alebo kuracie trusky zriedené vo vode, ako aj humus.
  • V prípade nedostatočného rastu a rozvoja rastlín z dôvodu zníženého množstva živín v pôde sa odporúča vykonávať orovnávanie listov zložitými hnojivami alebo hlavnými makro- a mikroelementmi, ktoré tvoria väčšinu moderných hnojív pre rastlinné plodiny.

V prípade zemiakov odrody Bellarosa nie sú hlavné plesňové a vírusové lézie príliš desivé, ale útoky na chrobáka zemiaka v Colorado sú čoraz častejšie každý rok. S malým množstvom tohto rastlinného parazita počas výsadby sa odporúča ručne zbierať dospelých chrobákov a larvy. Hromadné poškodenie rastlín škodcami si vyžaduje použitie moderných a najúčinnejších chemických prostriedkov ochrany.

Môžete sa tiež zoznámiť s charakteristikami zemiakov Rodrigo.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Recenzie pestovateľov a záhradníkov zemiakov o tejto rozmanitosti nemeckého výberu jednomyseľne charakterizujú zemiaky Bellarosa iba z najlepšej strany. Odroda je popisovaná ako stabilne produktívna, odolná voči suchu a tiež málo náchylná na poškodenie chorobami a vírusmi. Odolnosť koreňových plodín voči mechanickému poškodeniu je na veľmi vysokej úrovni a pri zbere si takmer 99% koreňových plodín zachováva svoj obchodný vzhľad. Táto odroda zemiakov vyniká veľmi priaznivo na pozadí veľkého množstva ďalších skorých odrôd s vynikajúcou udržiavacou kvalitou plodiny.

Zemiaky "Bellarosa": zber

Pestovatelia zemiakov „Bellarosa“ sa osvedčili pri pestovaní na malom pozemku, ako aj pri pestovaní na farmách na účely ďalšieho predaja. Dôležitou vlastnosťou odrody je pomerne dlhá spiaca fáza. Pri zbere v poslednom letnom mesiaci sa semenný materiál v pivnici dokonale konzervuje a klíčí neskôr ako väčšina ostatných skorých odrôd. Pristátie nie je ťažké a výhonky sa javia čoskoro, veľmi priateľské a čo najsilnejšie.