Nápady

Hrozno "Bazhena": opis a vlastnosti odrody

Hrozno "Bazhena": opis a vlastnosti odrody


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hrozno „Bazhena“ odkazuje na relatívne nové hybridné formy amatérskeho výberu a sľubuje vinárstvo a záhradníctvo usadlostí v Rusku.

História výberu

Hrozno hybridnej formy zvanej Bazhena získal chovateľ V. V. Zagorulko. Vitalij Vladimirovič vytvoril veľa zaujímavých, hodných a nových odrôd hrozna, ktoré sa stali obľúbenými u vinárov v našej krajine.

Hybrid Bazhena bol vyšľachtený v dôsledku šľachtenia pomocou známej odrody Gift Zaporizhia a populárnej odrody Arcadia. Výsledná hybridná forma sa vyznačuje skorým zrením, výťažkom a vynikajúcou chuťou.

Popis hybridnej formy

Hrozno „Bazhena“ je hybridná forma, ktorá sa veľmi rýchlo dozrieva. Žatva sa začína o 108 - 110 dní a pripadá na druhú polovicu augusta.

Charakteristiky rastlín

Hybridná forma „Bazhen“ vytvára svieže a mohutné kríky so stredne veľkými listami. Hladina hrozna je najmenej 80%. Kvitnutie je bisexuálne, rastlina je samoopelivá, tvorí veľké rozvetvené zhluky kužeľového tvaru. Priemerná hmotnosť každého zhluku sa pohybuje od 0,6 kg do 1,55 kg.

Vlastnosti bobúľ

Hrozno Bazhena tvorí veľké ovocné bobule. Priemerná hmotnosť bobúľ je 14 - 23 gramov s dĺžkou do 60 mm. Sfarbenie zrelých bobúľ sa mení od belavej žltej po svetlú nasýtenú žlto-zelenú farbu. Pokožka je jemná, úplne jedlá, ale dostatočne pevná. Buničina je šťavnatá, mäsitá, s výraznou hroznovou chuťou a príjemnou vôňou. Chuť je veľmi vysoká.

Výhody a nevýhody

Hybridná forma „Bazhen“ má veľké množstvo výhod, ktoré hrozno získalo od rodičovského páru:

 • vysoké a stabilné ukazovatele výnosu;
 • veľké a krásne klastre;
 • veľké, predajné bobule;
 • vynikajúce chuťové indexy: harmonická chuť s odrodovou arómou;
 • mrazuvzdornosť do -21 ° C;
 • neovplyvnené osami;
 • rezistencia na hlavné choroby je priemerná, rezistencia voči plesniam, oidium sa odhaduje na 3-3,5 bodu.

Praskanie bobúľ v hrozne tejto odrody sa nepozoruje a plodina si zachováva svoju prezentáciu po dlhú dobu.

Hrozno "Bazhena": opis odrody

Rastúce vlastnosti

Hrozno hybridnej formy "Bazhena" je dobre naštepené a pri výsadbe koreňových sadeníc vykazuje vynikajúcu mieru prežitia.

Pravidlá vykládky

Hrozno v Bazhene je veľmi ťažké tolerovať zatienenie, preto sa pri výsadbe odporúča uprednostniť najslnečnejšiu, dobre osvetlenú oblasť s vysokou mierou otepľovania pôdy. Je vhodné chrániť výsadbu hroznových kríkov pred severným vetrom a použiť ako ochranu akúkoľvek štruktúru.

Hrozno nie je na zloženie pôdy veľmi náročné, ale na dosiahnutie vysokého výnosu je dôležité nepoužívať príliš ílové a skalnaté pôdy, ako aj oblasti s vysokým výskytom podzemnej vody. Najlepšie je chernozem, ktorý sa dobre zahrieva, je ľahký a podporuje vetranie koreňového systému.

Každá rastlina musí mať dostatočný priestor na správnu výživu. Pri výsadbe silných kríkov hrozna sa odporúča vysadiť medzi rastlinami vo výške 4,5 ma vzdialenosť od steny najbližšej stavby by mala byť asi 1,5 - 2 m. Výsadba sa môže vykonávať na jar aj na jeseň.

Šírka a hĺbka vykladacieho otvoru by mala byť najmenej 0,8 m. Ak je hladina podzemnej vody príliš vysoká, odporúča sa vybaviť sedadlo kvalitným drenážnym systémom, na ktorý by sa mala umiestniť vrstva živnej pôdy. Okrem správneho usporiadania výsadbovej jamy je nevyhnutné vytvoriť podporu na upevnenie rastliny, ktorá zabezpečí, aby sa vinič odlial a aby sa zabránilo nesprávnemu rastu.

Pred výsadbou by ste mali skontrolovať výhonky a koreňový systém hrozna, namočiť korene a orezať vzdušnú časť rastliny a príliš dlhé korene. Je potrebné nechať najrozvinutejšie a najsilnejšie výhonky. Dobrým výsledkom je ošetrenie koreňového systému pomocou stimulátorov rastu, ktoré uľahčujú prežitie sadenice na konštantnom mieste a skracujú adaptačné obdobie.

Základná starostlivosť

Starostlivosť o hrozno Bazhena je pomerne jednoduchá a nezaberie veľa času.

 1. Kvôli dobrému rastu a tvorbe kvalitnej plodiny si vyžadujú hroznové kríky pravidelné zavlažovanie, čo je dôležité najmä v období, keď rastlina vstupuje do vegetačnej fázy, v štádiu plnenia bobúľ a tiež v príliš suchých a horúcich dňoch.
 2. Aby sa zvýšila účinnosť vývoja a výživy koreňového systému, malo by sa vykonávať pravidelné uvoľňovanie pôdy, ako aj mulčovanie pôdy zhnitými pilinami.
 3. Hrozno v štádiu vegetácie si vyžaduje pravidelné obaľovanie vrchných koreňov hlavnými látkami vrátane superfosfátov, dusičnanu amónneho, komplexných hnojív a organických zlúčenín, ako aj niekoľko obväzových listov.
 4. Na ochranu rastlín pred poškodením patogénmi a škodcami sa odporúča vykonávať preventívne postrek niekoľkokrát za sezónu pomocou takých produktov, ako je Bordeauxská tekutina, Ridomil Gold a Tiovit Jet.

Hrozno „Bazhena“ sa vzťahuje na pokrývanie hybridných foriem a potrebuje zimné obdobie po spracovaní a prerezávaní na jeseň. V procese jesenného prerezávania je povolené pripraviť materiál na odrezky, ktorý nezávisle zvýši počet ovocných kríkov nesúcich ovocie v záhrade.

Bushova formácia

Bazhena je vysoko výnosná hybridná forma bieleho stolového hrozna, ktorá je náchylná na vytváranie veľkého počtu zhlukov na jednom kríku. Preto nielen produktivita kríkov, ale aj kvalitatívne vlastnosti plodiny budú závisieť od správnej formácie rastliny.

Zrenie výhonkov v tomto hybride je dobré a zaťaženie hroznovej kríky vydrží takmer bez problémov. Nevlastní synovia prvého poriadku netvoria plodinu. Odporúča sa vykonať priemerné prerezávanie 6 - 8 očí, ale dá sa orezať krátko, 2 - 3 oči. Prvé púčiky sú tiež plodné.

Možno vás bude zaujímať aj článok, ktorý hovorí o technológii letného hroznového prerezávania.

Ako pestovať hrozno

Recenzie vinárov

Hybridná forma „Bazhena“ zaujímala mnohých záhradníkov zapojených do pestovania hrozna. Podľa mnohých vinárov tvorí Bazhena skutočne krásne a veľmi chutné bobule. Opelenie hybridnej formy je veľmi dobré. Harmonickú chuť s úplným dozrievaním úspešne dopĺňajú ľahké tóny sladkej čerešne. Bobule pretiahnutého tvaru, pomerne veľké, bez šupiek. Obsah cukru na úrovni rodičovského hrozna "Arcadia", ale bobule sú šťavnatejšie a sviežejšie.

Kríky veľmi dobre reagujú na intenzívnu poľnohospodársku technológiu. Vinič je silný, na výhonkoch sa najčastejšie tvoria 3-4 kvetenstvo, ale odporúča sa prideliť kŕmnu dávku najviac jeden, maximálne dve na výhonok, pretože rastlina veľmi často odoláva zvýšenému zaťaženiu na úkor nepružných bobúľ. Zrelé bobule tolerujú daždivé počasie bez praskania. Podľa záhradníkov je zimná odolnosť kríkov asi -24 ° C, ale v oblastiach s nestabilnou a mrazivou zimou je nevyhnutné vinicu chrániť.Komentáre:

 1. Yogi

  at you the inquisitive mind :)

 2. Tyce

  Ospravedlňte za to, že zasahujem ... vo mne podobnú situáciu. Napíšte sem alebo v PM.Napíšte správu