Rada

Zloženie a pokyny na použitie fungicídu Bumper Super, analógy a recenzie

Zloženie a pokyny na použitie fungicídu Bumper Super, analógy a recenzieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Fungicíd Bumper Super sa považuje za účinnú látku, ktorá pomáha vyrovnať sa s rôznymi patológiami. Liečivo je účinné pri liečbe septorií, hrdze, múčnatky a iných chorôb, ktoré ovplyvňujú lístie, stonky a klásky obilnín. Aby aplikácia kompozície priniesla požadované výsledky, je dôležité prísne dodržiavať pokyny.

Zloženie a princíp konania

Liek obsahuje 2 účinné látky:

 • propikonazol - 90 gramov / liter;
 • prochloraz - 400 gramov / liter.

Produkt je dostupný vo forme emulzného koncentrátu. Miera spotreby pracovného roztoku je 200 - 300 litrov na 1 hektár.

Účinné látky fungicídu, prochloraz a propikonazol, patria do rôznych chemických kategórií. Vzťahujú sa na imidazoly a triazoly. Táto kombinácia vytvára systémovo-translaminárnu obranu rastlín proti rôznym patológiám. Patria sem múčnatka, pyrenoforóza a hrdza. Kompozícia je tiež účinná pri liečbe septoriázy ucha a lístia, askochitídy a iných patológií.

Prochloráza môže vstúpiť do ktoréhokoľvek bodu kultúry, vrátane morskej časti listu. S jeho pomocou je možné chrániť rastlinu pred infekciou v tkanivách po dobu 1 mesiaca. Potlačením produkcie sterolu v hubách je možné dosiahnuť smrť patogénu. Výrobok patrí do tretej triedy nebezpečnosti.

Propikonazol má intra-rastlinný účinok na patogény, čím chráni nový rast rastlín. Kompozícia vyvoláva výrazný terapeutický účinok na postihnutú kultúru.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Látka inhibuje tvorbu ergosterolu v hubách a do istej miery zastavuje tvorbu spór. V priemere 2 dni po ošetrení kultúry sa vývoj infekcie zastaví.

Vymenovanie

Liek pomáha vyrovnať sa s rôznymi patológiami. Najčastejšie sa používa na odstránenie týchto ochorení:

 • múčnatka;
 • Hrdza;
 • septoria;
 • hrot fusária;
 • cercosporelosis;
 • antraknóza;
 • askochitída.

Výhody a nevýhody

Medzi výhody tohto nástroja patria:

 • vysoký stupeň kontroly koreňovej hniloby;
 • kombinácia 2 aktívnych zložiek, ktoré majú odlišný mechanizmus účinku - pomáha predchádzať vzniku rezistencie;
 • vysoká účinnosť aj za nepriaznivých klimatických podmienok;
 • dezinfekčný účinok na plodiny, pôdu a zvyšky rastlín.

Jedinou nevýhodou je, že výrobok patrí do tretej triedy nebezpečnosti. To znamená, že pri jeho používaní musíte byť opatrní.

Kompatibilita s inými výrobkami

Produkt je možné kombinovať s inými fungicídmi, insekticídnymi prostriedkami a hnojivami na plodiny. Jedinou výnimkou sú vysoko alkalické zlúčeniny. V tomto prípade je kompatibilita ovplyvnená zložením zvyšných látok.

Pred použitím lieku Bumper Super v kombinácii s inými látkami musíte vykonať test.

Inštrukcie na používanie

Fungicíd sa odporúča používať kontinuálnym postrekom. Je dovolené používať látku v rôznych štádiách vývoja obilnín. Ochranný účinok trvá 2 - 3 týždne a závisí od podnebia a stupňa zložitosti patológií. Je potrebné profylakticky spracovať kultúry - pred prvými príznakmi hromadného ničenia a v počiatočných štádiách vývoja patológií.

V tomto prípade je dôležité vziať do úvahy klimatické podmienky a hrozbu poškodenia rastliny určitou chorobou.

Miera použitia produktu je uvedená v tabuľke:

KultúraSpektrum činnostiMnožstvo aplikácie, litre / hektár
Ozimná pšenicaHrdza, múčnatka, septoria, fusárium, cerkosperelóza, pyrenoforóza0,8-1,2
SójaSeptoria, antraknóza, cerkospora, askochitóza0,8-1,0
SlnečnicaAlternaria, hrdza1,0-1,5

Celkové množstvo pracovného roztoku by nemalo presiahnuť 200 - 400 litrov na 1 hektár. Uvedené rastliny môžu byť postriekané dvakrát. Čakacia doba pred zberom je 1 mesiac. Mechanické práce je možné vykonať pri prvých príznakoch porušenia. Aby ste predišli nebezpečným léziám obilnín, stojí za to postriekať od fázy vstupu do tuby po začiatok ušnice.

Opatrenia

Na prípravu pracovného roztoku nepoužívajte kuchynský riad. Pri spracovaní výsadby stojí za to zabezpečiť, aby v blízkosti neboli žiadne deti a domáce zvieratá. Je dôležité používať osobné ochranné prostriedky. Patria sem okuliare, rukavice a respirátor. Počas práce je zakázané fajčiť, piť a jesť.

Analógy

Analógy týchto prostriedkov zahŕňajú:

 • Gritol Extra;
 • Aliot;
 • Alto Super;
 • Virtuóz.

Ohlasy

Početné recenzie potvrdzujú účinnosť tohto nástroja:

 1. Elena, 45 rokov: „Postriekam tento prostriedok na sadenie slnečnice. Môžem povedať, že dokonale pomáha vyrovnať sa s Alternaria a hrdzou. V takom prípade je dôležité prísne dodržiavať pravidlá prípravy pracovného riešenia.
 2. Marina, 34 rokov: „Nie je to prvý rok, čo používam Bumper Super vo svojej záhrade. Pomáha predchádzať vzniku múčnatky a iných plesňových patológií. Je dôležité dodržiavať preventívne opatrenia, “uviedol.

Fungicíd Bumper Super je účinný prostriedok, ktorý poskytuje spoľahlivú ochranu pred plesňovými infekciami. Zároveň je dôležité prísne dodržiavať pravidlá výroby a používania riešenia.


Pozri si video: ÚŽASNÉ POUŽITIE STARÝCH DŽÍNSOV (August 2022).